Dehidratācija - ārstēšana un profilakse
 Ūdens ir otrs svarīgākais pēc skābekļa ķīmisko vielu, kas nepieciešami ķīmisko un vielmaiņas procesus cilvēka organismā. Tieši tāpēc dehidratācija var izraisīt dažādas slimības un traucējumi. Ņemot vērā iepriekš minēto, ir attīstība dažādu endokrīnās, sirds un asinsvadu, muskuļu un garīgās slimības.

Cēloņi dehidratāciju

Dehidratācija izraisa galvenokārt, likvidējot lieko ūdeni no tā, salīdzinot ar saviem ieņēmumiem. Ūdens trūkums izraisa izskatu dažādām slimībām. Piemēram, ūdens ieeļļo locītavas, ir iesaistīties procesos gremošanas un elpošanas, kā cilvēka plaušas nepieciešams nepārtraukts mitrumu, lai atbrīvotu no oglekļa dioksīda asinīs un piepilda to ar skābekli.

Būtībā dehidratācija notiek tāpēc, sausu gaisu, kas nonāk plaušās. Pirmā reakcija uz šo ir palielināts urinācija, kas nozīmē ievērojamu zaudējumu ne tikai šķidrumu, bet arī nātrija hlorīdu, kas noved pie ūdens un sāļu apmaiņu pārkāpumiem.

Asins zudums no nepieciešamā ūdens daudzuma tiek samazināta apjoma un sāk cirkulēt lēni, kā rezultātā pārmērīga stresa uz sirdi. Tādējādi organisms zaudē spēju atbrīvoties no liekā siltuma karstā apstākļos un izplatīt to - jo auksts.

Tika konstatēts, ka iestādei ir jābūt dienu 3 litri šķidruma, lai saglabātu ūdens līdzsvaru, un karstā sezona ir numurs palielinās. Tāpēc, tā trūkums var izraisīt dehidratāciju. Ja temperatūra pārsniedz + 35 ° C, cilvēka ķermenis sāk sakarst, it īpaši, kad daži fiziskas slodzes. Uzturot normālu temperatūru un atbrīvojoties no liekā siltuma tiek panākts, svīšana. Šī procesa laikā, cilvēks zaudē daudz šķidruma, kas jāatjauno. Ja nepieciešams, atjaunošana mitrums nenotiek, piemēram zaudējums noved pie trūkuma.

Galvenie cēloņi ūdens trūkumu cilvēka organismā, ir:

 • Heavy svīšana;
 • Pastiprināta urinācija;
 • Smaga slikta dūša un vemšana;
 • Akūta caureja;
 • Nepietiekama šķidruma uzņemšana, izraisīja apetītes zudums, vemšana vai zaudējumiem.

Simptomi dehidratāciju

Pirmais simptoms dehidratāciju, protams, palielinājās slāpes, tomēr, tas nav nemaz redzams no sākuma patoloģisko procesu. Visdrošākais zīme viņa klātbūtnes var saukt krāsu maiņa un urīna daudzumu, ja tā apjoms ir ievērojami samazināts, un krāsa kļuva tumši dzeltena, tas norāda, ka trūkst šķidruma cilvēka organismā, un nepieciešamību padarīt up.

Turklāt pārliecināts zīme dehidratācija ir smags svīšana augstā temperatūrā un fiziskas slodzes, tumšos lokus zem acīm, ievērojami samazinās aktivitāte, nogurums un dažādi pārkāpumi sajūtas.

Ir zināms, ka deficīts pirmajā šķidrumā ir negatīva ietekme uz smadzenēm, kā tas ir 85% no ūdens. Runājot par tās trūkumu krasi samazinot enerģijas ražošanu smadzenēs, kas ievērojami ietekmē sajūtas. Tas ir iemesls, kāpēc dehidratācijas simptomi un jāveic, piemēram:

 • Uzbudināmība un nemiers;
 • Mazdūšība un depresija;
 • Seksuālo vēlmi vājināt;
 • Smaguma sajūta galvā un galvassāpes;
 • Pārtikas atkarība, kāre pēc alkohola, smēķēšanas un narkotikām.

Visi šie dehidratācijas pazīmes var norādīt sākotnējo posmu depresija, kas var izraisīt attīstību hroniska noguruma cilvēkiem. Pēc dažu ekspertu, ūdens trūkums smadzeņu audos ir tiešs cēlonis ilgstošas ​​sociālās spriedzes, pavada nedrošības sajūta, bailes, trauksme un citas emocionālas problēmas.

Vissmagākās simptomi dehidratācija, kas attīstās, ja nepieciešamais šķidruma daudzums netiek atjaunots, ir:

 • Vispārējs vājums;
 • Apjukums rezultātā ģīboni;
 • Gray un paviršība no ādas;
 • Krampji;
 • Tahikardija.

Šie rādītāji ir ūdens trūkums atstāti bez palīdzības, bieži izraisīt komplikācijas, piemēram, nieru bojājumus, šoku un pat nāvi.

Ārstēšana dehidratāciju

Eksperti norāda, ka dehidratācija ir vieglāk novērst nekā ārstēt. Tāpēc, neatkarīgi no aktivitātes līmeņa un veselības stāvokļa, tas ir nepieciešams, lai izmantotu maksimālo summu šķidruma dienas laikā. Apdraudēts ir galvenokārt maziem bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, jo ​​īpaši, ja slikta dūša un vemšana, caureja un drudzis.

 Kāds ir risks dehidratāciju
 Attieksme pret dehidratāciju ietver pastāvīgu ūdens izmantošanu, bet zaudējums elektrolītu ir nepieciešams, lai kompensētu trūkumu nātrija un kālija. Lai atjaunotu sāls ir īpašas formas vai kā glyukosolan tsitraglyukosolan, ko var izmantot gan profilaksei, gan vieglu dehidratāciju. Ieteicams jāpievieno dzeramajam ūdenim nedaudz sāls laikā vai pēc treniņa. Tomēr šī metode tiek uzskatīta par efektīvu tikai tad, ja ir liels daudzums alkohola lietošana dienas laikā.

Kad šķidrums deficīts izraisa ievērojamu asinsspiediena pazemināšanos, kas apdraud dzīvību, intravenozi šķīdumus, kas satur nātrija hlorīdu. Turklāt, lai ārstētu dehidratācija ir nepieciešams, lai novērstu cēloni, kas izraisīja to. Piemēram, ja Jums ir caureja, papildus par vēlamo summu ūdens atgūšanu, kas jāveic, narkotikas, korekcijas krēsls. Ja nieres novērst daudz ūdens, Jums var būt nepieciešama ārstēšana ar sintētisko hormonu.

Kad cēlonis dehidratācijas, ir nepieciešams, lai uzraudzītu šķidruma uzņemšanu un novērst recidīvu. Lai to izdarītu, pieaugušo ieteicams izdzert vismaz 2-3 litrus ūdens dienā, it īpaši karstā laikā un ar ievērojamu fiziskas slodzes.

Яндекс.Метрика