Broken toe

 Diagnoze lūzumu pirksta
 Lūzumi dažādu kaulu, īpaši ekstremitāšu ir bieži un plaši izplatīta. Vadošais starp tiem ir salauzti pirksti.

Lūzumi pirkstiem: simptomi, diagnostika, ārstēšana

Dažādi ārējie faktori kaitē - tucking kāju kontūzija, kompresijas - var izraisīt lūzums pirksta. Šādi lūzumi sauc traumatisks. Bez viņiem arī atšķirt patoloģisku lūzumu, kas izriet no dažām sistēmiskām slimībām (osteoporoze, osteomielīts, kaulu vēzis, vairogdziedzera disfunkcijas, uc) sakarā ar stiprumu kaulu traucējumi.

Saskaņā ar klasifikāciju medicīnā ir šādi lūzumi pirkstiem:

 • slēgts vai atvērts,
 • ofseta vai nē kompensēt,
 • daļēju vai pilnīgu,
 • atrodas uz naga, vidējā falanga vai pamatsummu; Pie šīs grupas pieder un kombinēt lūzumus.

Simptomi

Simptomi lūzumus pirkstiem var būt gan absolūts un relatīvs.

Par absolūti ietver:

 • nedabisks stāvoklis,
 • patoloģiska mobilitāte
 • raksturīga crunching ar spiediena (crepitus).

Relatīvie simptomi ir:

 • asas sāpes, ieskaitot kustības,
 • pietūkums
 • disfunkcija,
 • zemādas vai zemnaga asiņošana.

Relatīvā intensitāte simptomu atkarīgs no atrašanās vietas lūzuma. Lai veiktu precīzu diagnostiku un nodrošināt lūzuma pirksta klātbūtni, izņemot pieejamo relatīvā un absolūtā pazīmes, ārsts būs nepieciešams veikt detalizētu pētījumu par pacienta un pārliecināties, ka faktiskie objektīvās izmaiņas uz izmeklēšanu.

Īpašs gadījums: lūzums lielā pirksta

Pirmā atšķirība starp īkšķi ir atlikusī summa falangas - divi no tiem. Funkcionāli, tā veido galveno slodzi ejot. Tas ir sadalīti īkšķi bieži iekšienē, ko raksturo asas sāpes un funkciju zudumu. Mijā lielā pirksta cianozes un pietūkums var izplatīties pa visu virsmu pēdas un citiem pirkstiem.

Par ārstējošais lūzumus pirksta taktika

No lūzuma pirksta daba ietekmē izvēli ārstēšanu. Ar atklātā lūzums ir nepieciešams, lai atjaunotu normālu stāvokli kaulu fragmentu un apkārtējo audu (pārvietot), nekustīgas pirkstu (fiksācijas). Šajā gadījumā arī prasīja trakumsērgas vakcīnu vai serumā, un antibakteriālo terapiju ieviešanu.

Ja kaitējums ir lokalizēts jomā nagu pamatfalangas lūzums ārstēšanas kājām sākas ar sāpju mazināšanai. Tad zem noņem nagu plate asins receklis veikts imobilizāciju un fiksāciju kaulu.

Ārstēšana lūzuma pirksta vidū un proksimālās falanga bieži prasa uzlikt par zoles ģipša šinas par 1-1, 5 mēnešus.

 Sīkāku informāciju par mijas toe x-ray var parādīt
 Ja pārkāpums integritāti pirksta kaula ir lokalizēts Apvienotajā, jums būs nepieciešama ķirurģiska ārstēšana, izmantojot adatas, un dažos gadījumos, Ilizarov fixator. Pēc ārstēšanas kursu, ir nepieciešama arī atkārtoti radioloģisko attēlu. Slodze uz iepriekš šķelto pirkstu jāierobežo.

Kā pirmo palīdzību aizdomas salauztu pirksta ir nepieciešama, lai paceltu kāju, lai nodrošinātu asins plūsmu un samazina tūskas pie vietas kaitējumu, un pievienot kakla vietas chill 15 minūtes. Šādi pasākumi ir arī ieteicams pirmajās dienās pēc traumas.

Lai novērstu lūzumus pirkstiem ieteicams valkāt ērtus apavus ar ortezistu.

Яндекс.Метрика