Lūzums liela kaula

Lūzumi stilba, jo īpaši lūzumus liels un liela kaula, ir vieni no visbiežāk traumas apakšējo ekstremitāšu.

Sekls  Noteikt šķelto augšstilbi viegli pietiekami
 stilba ir sastāvdaļa stilba. Atkarībā no rokasgrāmatas ietekmi un vainas lauzta ikra veida bieži tiek kombinēts ar lielā lielakaula lūzumu. Ja mēs uzskatām, raksturu lūzumu, to var iedalīt tieša un netieša. Tieša vai buferis hit, tas uzskatāms par labvēlīgāki, jo tas ir daudz vieglāk ārstēt. Turklāt, pēc tam, kad mazā lielakaula lūzuma ar tiešo faktors nav kopa fragmentu no skeleta sadrumstalotības laikā.

Netieša pats faktors vairāk nelabvēlīga. Ir pagrieziena punkts, kad virziens bojājumu gar rotācijas ass kaula notiek (ASR). Pēc lūzuma ikra netiešais faktors rada daudz atlūzu virzienā ietekmi trieciens. Bojājumi notiek pa spirāli, notveršanā lielas platības struktūras kājām.

No lūzuma augšstilbi cēlonis var būt elementāri vai piliens kick. It īpaši šie lūzumi bieži notiek ziemas ledus laikā. Bieži vien šie lūzumi rodas saistībā ar stilba kaulu. Tomēr spēcīgāka stilba kaula, un, ja tā nav bojāta, ārstēšana būs drošāka un ātri. Turklāt, ievērojami samazina iespēju saslimt ar dažādām komplikācijām: osteomielītu, pārvietošanu kaulu fragmenti un citi.

Simptomi lūzuma ikra

Noteikt šķelto augšstilbi viegli pietiekami. Pirmkārt, simptoms mazā lielakaula lūzumu ir redzama nobīde no kauliem. Cietušais bijušas stipras sāpes, kad jūs mēģināt liesās par cietušo kāju. Sakarā ar kāju traumas stipri uzbriest rasties hematoma. Vizuāli, kāja var likties īsāks, var izrādījās saistībā ar veselīgu kāju. Ja ass netiek novirzīta lūzums, cietušais var veikt rotācijas kustības. Ja tur bija krīze vien augšstilbi, cietušais var pat būt nedaudz liesās par ievainoto kāju.

Diagnoze lūzumu

Lai ārsts var precīzi noteikt raksturu lūzumu, pacientam jāpastāsta mums, kā kaitējums noticis. Ārsts izvērtē ietekmi spēks, nekā viņš bija darīts, un kādā virzienā pārsteidzoša spēku tika piemērots. No lūzuma īpašības ir atkarīgas no visiem šiem rādītājiem.

Lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par to, kas noticis, ārsts veic x-ray divās prognozēm. Parasti, diagnoze saplīstot augšstilbi nav liels šķērslis. Ārsts var rasties zināmas grūtības, ja ir dažādas komplikācijas, vai ja lūzums ir lokalizēts uz tibiofibular locītavu. Ja  Recovery reizes augšstilbi lūzums atkarīgs no sarežģītības lūzumu
   cieta lūzums augšējā trešdaļā kāju, ārstam jāzina, ka bieži vien cieš no šīs asinsapgādes un inervāciju vietas.

Ārstēšana lūzums ikra kaula

Ja tur bija lūzums bez pārvietošanas, ārstēšana lūzuma ikra kaula nerada īpašas grūtības. Pat tad, ja ir vienlaicīga lūzums lielā lielakaula lūzumu bez nobīdes ir vieglāk ārstēt. Ārsts liek apmetumu, sākot ar galiem pirkstiem un līdz vietai, kuru vēlaties nekustīgas. Tas nepieciešams, lai novērstu nobīdi kaulu fragmenti.

Ja rezultāts bija pārvietošanas pin kaulu fragmenti, it īpaši, ja tur bija pāreja abu kaulu, pirmais ārsts jāatjauno savas pareizās pozīcijas. Kad sānu ietekme var pieprasīt uzlikt ārpus smadzeņu plāksnēm. Ja nobīde notikusi kā rezultātā sānu triecienu, tas ir iespējams ieviest spieķi nedaudz virs un zem lūzuma. Šie spieķi ir fiksētas un stiept atveseļošanās vietu.

Recovery reizes augšstilbi lūzums atkarīgs no sarežģītības lūzumu. Vidējā atgūšana prasa divus līdz trīs mēnešus. Parasti Rumbojums veidojas tikai pusotru mēnešus pēc lūzuma. Ja lūzums sarežģī nobīdes no kauliem, pie rehabilitācijas var ilgt līdz sešiem mēnešiem vai ilgāk. Atveseļošanās periods lielā mērā ir atkarīga no pacienta. Tas ir stingri jāievēro muskuļu vingrinājumus, masāžas un fizioterapijas vizīti, kā arī rūpēties par vietas traumas.

Яндекс.Метрика