Periodontīts

 Simptomi periodontīts

Periodontium - kopums, audu, kas atrodas starp zoba saknes un šūna (zobu arī). Viens no kopējās komplikāciju kariesu (35-50% no kopējā apjoma) ir periodontīts.

Periodontīts - akūta un hroniska iekaisuma periodonta, kurā ir pārkāpums integritāti saišu saimniecības zobu šajā šūna, kaulu rezorbcijas līdz rašanos cistas. Kaulu resorbciju no alveolām izraisa patoloģiska zobu mobilitāti.

Klasifikācija periodontīts

Šāda klasifikācija periodontīts, pieņēma Krievijā, ir nedaudz neatbilstību tās klasifikācijas ārvalstīs. Krievu zobārsti atbrīvot:

 • Akūta periodontīts, kas savukārt ir sadalīta serozs un strutaini.
 • Hroniskas periodontīts - saistaudu, granulēšanas un granulomatozs
 • Saasināja hronisks periodontīts.

Rada (etioloģija) periodontīts

Svarīgākie etioloģisko faktori periodonta slimību ietver: mutvārdu mikrofloru, oklūzijas (pēc garšas), patoloģiskas pozīciju zobu, zobu aplikumu. Tikpat svarīgi ir vispārējais stāvoklis kuņģa-zarnu trakta, nervu un endokrīno sistēmu slimības, vielmaiņu organismā, vitamīnu nelīdzsvarotību.

Periodontīts bērniem parasti rodas no traumatiska un infekcijas cēloni.

Tipiski simptomi periodonta

Rezultātā periodontīts, ko raksturo simptomi, un ir viegli diagnosticēt, jums vajadzētu mēģināt izvairīties sākumā. Lai to panāktu, ir ļoti ieteicams savlaicīgi ārstēšanu pie ārsta. Īpaši tas ieteikums attiecas uz vecākiem, kuriem ir mazi bērni - tas ir atkarīgs no jums sistemātisku kontroli jūsu bērna zobiem.

Pirmās pazīmes parādīšanās periodontīta ir nepatīkams "sāpes", gumija, uzņemot pārtiku ar vairāku temperatūru, smaganu asiņošana, kad tīrāt zobus un sliktu elpu.

Akūtas periodontīts, parasti raksturo parādīšanos sākotnējā posmā pēkšņas stipras sāpes bez ārēju stimulu ar slimām zobu. Par "aug" no zobu sajūta, sāpes var kristies, ja tiek pakļauti aukstā iekaisis vietā. Jo nākamais solis iekaisuma sāpes kļūst pulsējošas raksturu, var izraisīt sejas pietūkums. Ar šo soli, raksturīga pieaugums limfmezglos un temperatūras pieaugums pacientam 38C. Ja neiet pie zobārsta, tad pēc 1, 5-2 nedēļas akūtas periodontīts kļūst hroniska.

Hronisks periodontīts pavada ievērojamu pieaugumu mobilitāti zobiem, mainīt savu nostāju, veido starpzobu plaisu. Smaganu asiņošana var notikt pat bez mehāniskas ietekmes uz tiem. Ir sistemātiska strutas, abscesi un akūtas sāpes.

Hronisks periodontīts raksturo tās biežumu - saasināšanās periodontīts aizstāj atlaišanas procesu, un pacients šajos periodos var nomierināties atkal atliek vizītes pie ārsta. Periodos, kad ir saasināšanās periodontīts, smaganas sarkanas un pietūkušas, zobu sāpes ir nemainīgs un pastiprina pieskaroties zobu. Ir ķermeņa temperatūras celšanās.

No periodontīta pasliktināšanās prasa ķirurģisku metodes, lai novērstu strutas. Tas novērš audu nekrozi, izplatīšanos iekaisumu, novērš vai mazina sāpes. Pēc izņemšanas no strutas, ārsts sāk ārstēšanu periodontīts.

Metodes diagnosticēšanai periodontīts

Diagnoze tiek veikta ar parasto periodonta klīnisko metodes, kas var atklāt slimības vietu un apmēru iekaisuma procesu. Diagnostikai periodontīts bērniem, ārsts saskaras grūtības anamnēzi pirmajā posmā - aptauja kā bērns uztver sāpes emocionāli un ne vienmēr var precīzi izteikt savas jūtas.

Klīniskā diagnoze periodonta slimību ietver:

 • pārskats par pacientu;
 • pārbaude mutē;
 • uzrādi ieeja no dobumā zoba;
 • veicot temperatūras testus;
 • palpācija - īpaši efektīva bērniem, kā rezultātā strukturālās iezīmes bērnu žokļu;
 • definīcija mobilitāte zobu veidā progresīvo kustību un presēšanai;
 • vairāk izmanto precīzu diagnozi: X-ray, radioviziografiya, elektriskā celulozes testu un diafanoskopiju.

Ārstēšana periodontīts

 Neaizvietojams ielīmēt attieksmi pret periodontītu

Diagnosticēta periodontīts, ārstēšanu ārsts normas, kā likums, visaptverošu un pakāpeniski. Akūtas periodontīts parasti prasa tūlītēju iejaukšanos un ietver:

 • novērstu avots iekaisuma (atteikuma strutas);
 • Complex fizikālā terapija Celma
 • turpmākie pildījumi.

Ja ārstēšana sabojājas zoba izraušanas.

Ja pacients jau ir notikusi pāreja no akūtas uz hronisko periodontīts, ārstēšana tiek veikta atkarībā no sarežģītības un slimības attīstību. Un tas ir tas, ko slimības stadijā pacients iekrīt rokās profesionāli, neatkarīgi veikt visu turpmākajās procedūrās.

Periodontīts bērniem ir saistīta ar dažiem piemērojot iepriekšminētajiem apstrādes funkcijas. Konservatīva terapija nav pieejama visos gadījumos, lai sasniegtu likvidēt infekcijas avotu. Ārstēšanai periodontīta, bērniem, ārstam ir veikt pamatīgu un pilnīgu diagnostiku, lai pārliecinātos, ka iekaisums ir izplatījies uz dīgļa pastāvīgā zoba

Яндекс.Метрика