Resnās zarnas vēzis

Vispārīgs raksturojums slimības

 Resnās zarnas vēža attīstību

Termins "resnās zarnas vēzi" vai "kolorektālā" vēzis parasti saprot kā ļaundabīgs audzējs, kas atrodas vienā no nodaļām resnajā zarnā: aklā, resnās un taisnās zarnas, kā arī anālā kanāla. Resnās zarnas vēzis - viens no visbiežāk vēža attīstītajās valstīs iedzīvotāji. Lielākā daļa resnās zarnas vēzi ir atrodami tikai onkoloģiskie piena dziedzeri, plaušas un kuņģi.

Iemesli, kas izraisa resnās zarnas vēzi ietver kopējo vairāki faktori: hronisko slimību zarnu uz kļūdām uzturu un iedzimtības. Apdraudēts ir pacienti, kuru ģimene ir diagnosticēta gadījumos resnās zarnas vēzi vai cilvēkiem ar lielu gaļas uzturā. Valstīs ar plašu tradīciju veģetārismam, Centrālās Āfrikas, Indijas un tā tālāk. G., Resnās zarnas vēzis ir daudz retāk.

Saslimt ar resnās zarnas vēzi risks ir lielāks pacientiem ar Krona slimība, čūlainais kolīts vai kolorektālo polipu. Simptomi resnās zarnas vēzis tiek diagnosticēts biežāk vecākiem cilvēkiem virs 60 gadiem. Hroniskas zarnu slimības vairāk nekā 20 gadus, iespējamība saslimt ar resnās zarnas vēzi ir aptuveni 30%.

Simptomi resnās zarnas vēzi

Tipiskākie simptomi resnās zarnas vēzis ir pārkāpumi izkārnījumi, asinis izkārnījumos, nagging sāpes kuņģī un viltus vēlmes zarnu (tenesms).

Asinis fēcēs zarnu - resnās zarnas vēža simptomu gandrīz visiem pacientiem ar šo slimību. Lai noteiktu klātbūtni asinis izkārnījumos bieži iespējama tikai ar palīdzību īpašu analīzi slēptās asinis izkārnījumos. Ārēji, slimība var izpausties bāla āda un vājuma sajūta.

Skaidri piešķiršana asiņošanas koši zarnu - bieži simptoms resnās zarnas vēzi lokalizēts jomā anālā kanāla vai taisnajā zarnā. Piemaisījumi tumšs asins un gļotu izkārnījumos ir pazīme resnās zarnas vēža resnās zarnas departamentā.

Par vēlīnā resnās zarnas vēzi, ko raksturo viens ticamāku simptoms resnās zarnas vēža sarežģī sajūtu nepilnīga evakuācijas, un vēlāk zarnu nosprostojums. Pazīmes resnās zarnas vēža sarežģītu formu ascīta (šķidruma uzkrāšanās vēderplēves) un hepatomegālija (palielināts aknu asu). Tāpat ir iespējams zarnu perforācija atrašanās vietā audzējs, kas prasa ārkārtas operācija.

Resnās zarnas vēzis

Ir vairāki klasifikācijas resnās zarnas vēzi. Slavenākais no tiem ir resnās zarnas vēža piešķiršana ir atkarīga no tā, cik audzēja izplatīšanos un metastāzēm.

Pazīme resnās zarnas vēža stadija I audzējs ir vienība, kas atrodas gļotādā un submucosa zarnās. Par posma II resnās zarnas vēzi, ko raksturo audzēja atrašanās laikā pus apkārtmērs zarnās. Šim slimības stadijā tas var būt, jo vēl viens no pazīmēm resnās zarnas vēzi: pārkāpumu integritāti zarnu sienas audzēja vai metastāžu netālajā limfouzlah.Oba simptomi resnās zarnas vēzi notiek ar III stadijas resnās zarnas vēzi. Lielākā izmērs audzēja un vairāku metastāzēm tālākajās orgāniem - zīme resnās zarnas vēža stadijas IV.

Dažādu veidu resnās zarnas vēzi, ir diferencētu arī virzienā uz audzēja augšanu un tās histoloģiskā struktūru. Veids un posms resnās zarnas vēzi nosaka pirmsoperācijas un Intraoperatīva un pārskatot zarnās laikā.

Diagnoze kolorektālā vēža

 Skrīnings resnās zarnas vēzi

Primārā diagnoze "resnās zarnas vēzis" tiek likts uz, pamatojoties uz sūdzībām par pacienta un digitālo taisnās zarnas eksāmenu birojā proktologs. Laboratorija un instrumentālās diagnostikas metodes resnās zarnas vēzis ir sigmoidoscopy, izkārnījumos un asins analīzes, kolonoskopija, bārija klizmu, un ultrasonogrāfijas iegurni. Pēdējais solis diagnostikā resnās zarnas vēzis ir biopsija no audzēja.

Sakarā ar slimības izplatība, kādi zarnu simptomi cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem, tiek uzskatīts par vienu no iespējamiem simptomiem resnās zarnas vēzi. Vairumā gadījumu briesmīga diagnoze nav apstiprināta, un pacientam diagnosticēta čūlainais kolīts, vai resnās zarnas polipi.

Ja jūs apstiprināt sākotnējo diagnozi pacients ar resnās zarnas vēzi ir vērsta uz CT skenēšanas, lai noteiktu pakāpi izplatību metastāžu citos orgānos.

Attieksme pret resnās zarnas vēzi

Galvenais ārstēšanu resnās zarnas vēzi - operācijas ar pilnīgu izņemšanu audzēja un metastāžu perēkļi. Par radikālu ārstēšanu resnās zarnas vēzi veiksme ir atkarīga no slimības stadijas, kā arī par pareizu sagatavošanu pacienta operācijas, viņas principiem un iezīmēm pēcoperācijas periodā.

Pirms operācijas, pacients ar resnās zarnas vēzi bezshlakovaya piešķirtajiem diētu un kursu tīrīšanas zarnu procedūras ar palīdzību klizmas, caurejas, un skalošanu. Šie pasākumi palīdzēs palielināt aseptisku ārstēšanu resnās zarnas vēzi. Pēdējais solis, ārstējot resnās zarnas vēzi pēc rezekcijas skartās daļu no zarnu slimība ir veidošanās anastomozes - savienojuma atlikušais struktūrvienības zarnas. Tātad atjaunot dabisko pagājušo zarnu satura.

Kad resnās zarnas vēzi ar metastāzēm limfmezglos un tālām orgāniem ārstēšanas resnās zarnas vēzis nav radikāls, un simptomātiska novēršanai akūtu zarnu obstrukcijas un mazināt sāpes. Ja tas nav iespējams, lai pilnībā likvidētu audzēju pacientam ar vēzi resnās kolostomija veidojas. Tas ļauj jums, lai evakuētu zarnu saturu apiet skarto orgānu audzēju. Daļa no kompleksā ārstēšanā resnās zarnas vēzis ir arī vietējās un vispārējās sekas chemoradiation par audzēja un metastāzēm.

Яндекс.Метрика