Pulpitis - "nervu" slimība

 Simptomi hroniskas pulpitis

Tas viss sākas ar nelielu, gandrīz neredzamu caurumiem zobu, kas sākumā jums nav pat pievērst uzmanību. Un pat tad, ja ievērojuši, pārgājienā uz savu iecienītāko zobārsts tiek atlikta uz nedēļu - otru, un tad dzīve problēmas būs spin, un ... vienu nakti tu pamosties no akūtas zobu sāpes, kas tikai padara jūs visi rīta klauvē pie zobārsta kabinetā. Un ārsts, izskatot muti, deklarē: "Jā, tu, mans draugs, kancele."

Pulpitis - sekas norisi zobu samazinājuma, iekaisums celulozes (neirovaskulāru saišķis no zoba). Raksturīga iezīme pulpitis pieaug, pulsējošas sāpes zoba, jo īpaši izteiktu naktī.

Etioloģija (cēlonis) no pulpitis

Iekaisuma process sākas sakarā ar to, ka dobums ar zobu, veidojas kā rezultātā darbojas kariesu ietilpst pārtikas daļiņas, patogēniem mikroorganismiem, kas kuri izraisa iekaisuma procesu. Kaut zobārstniecības praksē ir gadījumi, kad ir tā sauktā reakcionārs pulpitis, ti, Inficēšanās notiek caur apikāls foramen sakņu kanālu.

Simptomi pulpitis

Celuloze, kuras simptomi ir ļoti atšķirīgas, var iedalīt šādi:

Pulpitis hroniska:

  • Hronisks šķiedrains pulpitis - bieži pārejā no akūtas uz hronisku iekaisumu kanceles. To raksturo maiņu akūtu zobu sāpju un zobu sāpes, kas izriet no ārējiem stimuliem. Var būt lēkmes trulas sāpes zoba. Hroniska šķiedrains pulpitis var notikt bez simptomiem, kas aprakstīti;
  • hroniska hipertrofiska pulpitis - visbiežāk jauniešiem un bērniem ar smagu zobu mazināties. To pavada asiņošana un sāpīgas sajūtas no mehānisku iedarbību;
  • hronisks gangrēnas pulpitis - turpina ar diezgan stipras sāpes. Tas ietekmēja zobi jutīgi karstā temperatūrā.

Akūts pulpitis ir sadalīta divos galvenajos veidos:

  • fokusa kancele ir sākuma stadijā iekaisums celulozes. Sāpes ir īstermiņa, saraustīta, uzlabota saskarsme ar kairinātājiem.
  • difūza pulpitis - smagākā formā. Sāpes ir asas un nepanesamas. Sāpes reakcija ir iespējama laika daļu, ausīm, acs dobuma un žokļa. Hot ir kairinošs, un auksts (piemēram, ūdens) dulls sāpes.

Nekroze celulozes - ir neatgriezenisks forma pulpitis. Kad tas nomirst pilnīgi mīkstumu. Pulp nekroze var izrietēt no mehānisku iedarbību (šoks), ja ir pārrāvums no neirovaskulāru saišķis

Akūta pulpitis, kuras simptomi ir izteiktāki, liekot pacientam pie zobārsta attieksies.

Pulpitis bērnībā

Fizioloģiskās īpašības bērna ķermeņa ietekmēt klīnika kancele. Akūta pulpitis bērniem, jo ​​īpaši zobiem ar neizveidotā saknēm, bieži strutaini forma un kopā ar iekaisuma peridonta. Percussion zobu (pieskaroties), ir ļoti sāpīga. Un, lai gan dažreiz ir mobilitāte skarto zobu. Pulpitis bērni parasti notiek un apstrādāts, kā arī pieaugušajiem. Īpaši grūtības ir medicīniskā vēsture bērna uztveres emocionālās sāpes.

Ārstēšana pulpitis

 Ievietot ārstēšanai pulpitis

Pulpitis ārstēšana veikta posmos atkarībā no slimības un slimības formām. Mūsdienu narkotikas spēj saglabāt crumbling struktūru zobu sākotnējā stadijā slimības ar savlaicīgu ārstēšanu pie ārsta. Gadījumos, kad slimība ir gājusi tālu savā attīstībā, ārsts liek depulpation (noņemot nervu), kam seko tīrīšanai un uzpildīšanai kanālu.

Ja agrāk zobārsti bieži izņem no bojātā zobu mīkstums, jo sarežģītu procedūru depulpation, šodienas ārstēšanu kancele ļauj zobs turpināt pildīt savas funkcijas.

Šodien ir divas tradicionālās ārstēšanas metodes pulpitis:

Bioloģija (konservatīvs) - metode, kuru izmantošana joprojām ir dzīvotspējīga zobu mīkstums. Parasti, bioloģiskā metode tiek izmantota atvērtajā nejauši zobu dobumā, traumatisks celulozes Vircas iekaisuma slimības. Šī metode ir visefektīvākā agrīnās slimības stadijās. Procedūras bioloģisko metodi:

  • Vietējā anestēzija;
  • izņemšana skarto audu;
  • izmantošana medicīniskās pastas;
  • pildīšana

Piemērošana pastas un blīvēšanas ārstēšana var notikt vienā vai divos posmos, izmantojot pagaidu zīmogu. Tas ir atkarīgs no tā, cik un sarežģītības zobu audu bojājumu.

Ķirurģiskā metode - noņemot iekaisuši celulozes, un pēc tam aizpildot kanālu un atjaunot zobu vainagu. Tiek izmantotas ķirurģiskas metodes: būtisks veids, kā depulpation (narkozē) un nav svarīgi, ti, provizorisks nogalināšanu nervu.

Ārstēšanas metodes pulpitis izvēlētā ārsta pēc rūpīgas pārbaudes pakāpes slimības.

Galvenais veids, kā novērst kancele ir profilakse un savlaicīga ārstēšana zobu samazinājuma pieaugušajiem un bērniem.

Яндекс.Метрика