Lūpu vēzis

Īss apraksts slimības

 Simptomi mutes vēzi

Vēzis no lūpām, kā arī daudzi citu ļaundabīgu, ir sekas cita slimība, kas parasti uz ilgu laiku atrodas hroniskā formā.

Vēzis no lūpām nāk no stratificētās plakanšūnu epitēlijā no Vermilion robežas, un, bieži vien, apakšlūpa (vairāk nekā 90% gadījumu). Lūpu vēzis ir vairāk izplatīta starp lauku iedzīvotājiem un cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem, jo ​​īpaši smago smēķētājiem.

Cēloņi lūpu vēzis

Kā minēts iepriekš, lūpas pakļauti vēža ciema, un nav nejaušība. Ilgstoša saules - viens no cēloņiem lūpu vēzi. Tie ietver arī mehānisko un lūpu traumas, sekas augstām temperatūrām un kancerogēniem, hroniska iekaisuma procesus. Tomēr, pirmkārt, var droši likt trīs iemeslu dēļ lūpu vēzis: smēķēšanas, patēriņš nasvay un alkohola lietošana - visi no tiem ir "sprūda" attīstībā lūpu vēzi un vēža mēles un mutes.

Simptomi mutes vēzi

Pirmkārt parādīšanās "ienaidnieka" šūnas reaģē zoda siksnas limfmezgli, iekaist un kļūt mobilo. Tie var būt viegli pamanīt, sajūta apakšžokļa. Blakus, uz virsmas apakšējās lūpas uzpūšot notiek, kas ir nedaudz niezi un ir blīva faktūru. Pat ja jums ir kāds no šiem lūpu vēža simptomu, visticamāk, jums nav jāmaksā uzmanību uz to un veikt auksti. Šajā laikā centrā uzpūšot ir izveidojusi iekaisis valikoobraznym malas ir izplūdušas robežas. Pilsētas centrā čūlas - garoza, kas pats par sevi ir nesāpīgs, bet, kad jūs izņemt tas var izraisīt sāpes. Noņemot garoza, jūs varat redzēt, asiņošana Base veidojas tubercles.

Simptomi mutes vēzi nevar redzēt agrīnā stadijā, bet nākotnē tie būs par sevi. Audzējs var attīstīties lēnām, dažos gadījumos šis process var turpināties vairākus gadus. Drīz izrādās, ap to iefiltrējas - uzkrāšanos vēža šūnu sajauc ar asinīm. Jūs varat arī paziņojums, ka limfmezgli ir ievērojami sablīvēta un lūpu kļuva mazāk mobili, un ja kausēta ar žokļa, un šajā stāvoklī cilvēks vienkārši kļūst grūti ēst. Tad ir neliels lūpu deformācija, ir nekontrolēta aizplūšana siekalām. Pakāpeniski audzējs audi sadalās, un, ņemot vērā ēšanas traucējumi attīstās kaheksiju (izsmelšana). Metastātiska audzēji var izplatīties uz limfmezgliem, kas vēlāk sāk pārvērsties infiltrātu. Metastāzes arī var ietekmēt kaulus, tādējādi iznīcinot žokļa.

Vēža ārstēšana lūpas

Vēzis apakšlūpu var izārstēt, un ir pierādījumi, ka: pilnīgi izārstēt no vēža lūpām pie 4. pakāpi - 55%, bet 1. un 2. - tik daudz kā 98%! Ārstēšana lūpu vēzis ir atkarīga no apjoma un stadijas no audzēja, un vecumā no pacienta un viņa klātbūtnē citām slimībām.

Ķirurģiskā ārstēšana ir piemērots lūpu vēzi, ja audzējs ir sadīguši dziļi audos mutes stāvā vai apakšžokļa. Tā veica sarežģītu operāciju, kurā daļa / pilnībā izņemta apakšžokļa, vai grīdu mutē. Šī darbība tiek veikta tikai tad, ja audzējs ir lokalizēts vēzi no lūpām, proti, Tas nav izplatījies uz citiem orgāniem.

Bieži lieto ray metodi, kuras būtība ir veikt īsu-X-ray vai gamma terapija. Man jāsaka, ka šī metode ārstējot vēža lūpām nedrošu un var izraisīt blakusparādības, piemēram, matu izkrišana, nogurums, apdedzināt ādu, sausumu un ādas lobīšanos.

Kriogēnais metode vēža ārstēšanai vai lūpu aukstā vien iespējams, bet ne pirmajā posmā, ja nav metastāžu (vai tie ir reti). Šī metode ir laba, jo tas ir pilnīgi drošs par vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Ķīmijterapijas parasti tiek izmantota, lai ārstētu vēža lūpām pie 4. posmā. Parasti ķīmijterapiju lieto kombinācijā ar staru terapiju, visefektīvākais apspiešanu vitāli darbības vēža šūnās un novērst attīstību metastāžu (sekundārās audzēja bojājumiem).

Ļoti efektīva kombinācija no divām metodēm - gamma terapija un ķirurģiskās izņemšanas audzēja.

Vēža profilakses lūpas

Vēzis novēršanas lūpas vienkāršs un sastāv no šādiem:

  1. Ikgadējās veselības pārbaudes, lai palīdzētu atklāt vēža lūpas (un ne tikai) ir agrīnā stadijā;
  2. Agrīna ārstēšana brūces un plaisas uz lūpām, kas spēj izraisot audzējs;
  3. Izvairieties no tiešas saules gaismas un izmantošanas pretiedeguma;
  4. Higiēna visa mute.

Atcerieties, ka lūpu vēzi no smēķēšanas un košļājamās tabakas notiek visbiežāk, tāpēc atmest šo kaitīgo ieradumu, kas nes ciešanas jums un jūsu mīļajiem.

Яндекс.Метрика