Aknu vēzis

 Aknu vēzis
 Aknu vēzis katru gadu šī briesmīgā diagnoze ir aptuveni 250 tūkstošiem pacientu visā pasaulē. Primārā aknu vēzis (kur vēzis ir lokalizēts aknās) notiek 30 reizes mazāk nekā sekundārajā (metastāžu), ar kuru tikai būt arī aknu audzēja procesos.

Zīmīgi, ka galvenais veids aknu vēzi notiek visbiežāk Dienvidāfrikā, Senegālā, Ķīnu un Indiju, un vīri viņi saslimst 4 reizes biežāk nekā sievietes. Vecuma slieksnis, varbūtība saslimt ar vēzi, aknu pieaugums - 40 gadiem.

Kas ir aknu vēzis?

Kā minēts iepriekš, pastāv divu veidu aknu vēzi: primārās un sekundārās.

Kad pirmā tipa, vēža šūnas veidojas aknās, kā vienu vai vairākiem veidojumi blīva etioloģijas bālgans krāsu bez skaidras kontūras. Šis audzēja veids aug ātri organismā un asinsvadu izplatījās visā aknās, veidojot metastāzes. Aknu vēzis bieži attīstās hroniska vīrusu hepatīta B, aknu ciroze fonā, un ir ļoti grūti ārstēt. Kad sekundāro aknu vēzis, metastāzes uz aknu audzēja iekļūt citus orgānus kur lokalizēts ļaundabīga audzēja. Atkarībā stadijā aknu vēzi, ar sekundārā formā, ārstēšana var dot labus rezultātus, un pagarināt dzīvi pacienta līdz 4-5 gadiem.

Atkarībā no šūnām, kas skar ar vēža veida, jānošķir epitēlija, non-epitēlija un jaukta veida vēzi.

No turienes cholangiocellular epitēlija audu vēzi, kas uzbrūk žultsvadu, aknu šūnu - pārsteidzoši šūnas aknās, hepatīta-cholangiocellular - jaukta tipa, un nediferencētas veida aknu vēzi.

Sakarā ar non-epitēlija audos veidojas hemangioendothelioma, un jaukta tipa vēža aknu vēzi ietver carcinosarcoma un hepatoblastoma.

Cēloņi aknu vēzi

Diemžēl, līdz šim, zinātnieki nevar precīzi identificēt cēloņus ļaundabīgo audzēju un noteikt iespējamo nosliece uz vēzi jebkuras etioloģijas. Ar kādu pārliecību, mēs varam runāt par ģenētiskā predispozīcija, jo varbūtība aknu vēzi palielina par drūzma noteiktos apstākļos. Šādi apstākļi nolēma piešķirt augstu vides piesārņojums, neveselīga dzīvesveida cilvēku kvalitāti un raksturu pārtiku, klātbūtni hronisku aknu slimību.

Pētījumi liecina, ka attīstība aknu vēzi veicina pārmērīgu dzelzs saturu organismā, žultsakmeņu, B hepatītu, sifilisu, parazitāras infekcijas, aknu un alkoholismu.

Augsta kancerogēnas uz aknām var būt darbs bīstamās nozarēs. Šādi produkti ķīmiskās rūpniecības kā polihlorēto bifenilu, hlororganiskie pesticīdi, hlorogļūdeņražu šķīdinātāji izdala kaitīgas vielas, kas, ja norīts, nodara vēža šūnu augšanu.

Pat ēšanas nedabīgas pārtikas produkti, dārzeņi un augļi, kas tika izmantoti, lai audzētu pesticīdu un augšanas stimulatoru ievērojami palielina risku saslimt ar vēzi. Daži organiskie savienojumi, kuri ir ietverti pārtikas produktiem, piemēram, zemesrieksti, arī var izraisīt vēzi.

Simptomi aknu vēzi

Aknu vēzis, tāpat kā jebkurš ļaundabīgiem audzējiem cilvēkiem izraisa vispārēju vājumu, fizisko pasivitāti, ēstgribas zudums, anēmija, slikta dūša un vemšana, un, kā rezultātā, svara zudums. Aknu vēža pacienti sāk "sajust" saslimušās orgāns, ja aknas - ir smaguma sajūta un sāpes labajā augšējā kvadrantā, to apjoma un virsmas reljefs iestāde pieaugumu. Jāatzīmē, ka šie simptomi ir tieši atkarīgi stadijā aknu vēzi, bet ņemot vērā, ka primārais vēzis attīstās un progresē ātri, 2-3 nedēļu laikā pēc saslimšanas sākuma, palpācija skaidri jūtama izmaiņas izmēra un virsmas aknās, un dažos gadījumos pat Jūs varat pārbaudīt audzēja vietā.

Kad vēzis attīstība uz fona cirozi, un tas notiek 60-90% gadījumu, pacientam strauji pastiprinājās vēderā, dzelte pieaugumu, paaugstināta ķermeņa temperatūra, kam deguna asiņošana un asinsvadu sietu uz ādas. Tas ir arī simptoms aknu vēzi var identificēt paplašināšanos vēdera sienā no saphenous vēnām, kuņģa-zarnu trakta asiņošana, obstruktīva dzelte, ascīts.

In sekundārās veida aknu vēzi metastāzes var aknās pati, limfmezgli vārti aknas un citas ķermeņa orgāni (plaušu, nieru, aizkuņģa dziedzera, uc).

Diagnoze aknu vēzi

 Diagnoze un simptomi aknu vēzi
 Pēc sākotnējā posmā, ir grūti diagnosticēt aknu vēzi, jo nav specifisku simptomu. Un, tā kā slimība strauji progresē, pacients tiek vērsta uz ārstiem, ja ir jau daudz sāpes labajā augšējā kvadrantā, drudzis, nespēks, vēdera celms dēļ ievērojami pieaudzis iestādes un citi simptomi aknu vēzi.

Sākotnējā diagnoze aknu vēzis ir palpē ķermeni un pēc tam parāda ultrasonogrāfiju (ASV), laboratorijas testus bilirubīna asins un urīna urobilin. In strīdīgos gadījumos, magnētiskā rezonanse no aknām (MRI) un / vai datortomogrāfijā (CT). Bet viens no nozīmīgākajiem pētījumiem ir punkcija aknas, kas ļauj jums iegūt precīzu informāciju par morfoloģiju slimības un atšķirt aknu vēzi no līdzīgām slimībām.

Pacienti ar risku agrīnā stadijā atklātu aknu vēzi, var veikt analīzi informatīvajā fetoproteīna līmenis asinīs. Palielinot šīs vielas 70-90% gadījumu var spriest klātbūtni ļaundabīga audzēja.

Ārstēšana aknu vēzi

Diemžēl, tas ir šis vēža veids ir ļoti grūti ārstēt, jo svarīgi ir aknas, jo orgānu darbību cilvēka organismā. Ķirurģiskās izņemšanas no audzēja ir iespējama tikai agrīnā stadijā, un ievērojot veidošanos izolētu punkti mazo izmēru. Lai noteiktu spēju noņemt audzējs var tikai laikā atklāšanā vēdera dobumā (laparotomija), bet parasti vairumā gadījumu šie pacienti tiek uzskatīti neārstējamas un tā tiek veikta tikai simptomātiska ārstēšana, lai mazinātu stāvokli.

Intravenoza ķīmijterapija, ārstējot aknu vēzi, nav arī vēlamo efektu tikai injekciju aknu artērijā var sasniegt dažus pozitīvus rezultātus.

Kad aknu metastāzēm, aknu vēža ārstēšana ir atkarīga no atrašanās vietas mezgliem. Operācija tiek veikta tikai tad, ja pārsteidza viena daivas aknu, un nav nekādu pazīmju par metastāzēm citos orgānos.

Prognozēšana aknu vēzi

Kā minēts iepriekš, aknu vēzis progresē ļoti strauji, tādējādi samazinot izredzes uz veiksmīgu ārstēšanu. Pacienti ar šo diagnozi bieži pieder grupai neārstējama. Burtiski 3-4 mēneši kopš saslimšanas sākuma var izraisīt pacienta nāvi. Ar nosacījumu, rezecējamu aknu vēzi, prognoze ir, ka dzīves ilgums ir 3-5 gadi pēc veiksmīgas noņemšanas audzēja.

Profilakse slimības

Kā izrādījās, attīstība aknu vēzi augstu veicina hronisku vīrusu hepatītu, parazītiskas aknu slimības, ietekmi uz ķermeni indes ķīmiskās rūpniecības, dzīvesveidu un sliktiem ieradumiem, proti, alkoholismu. Tāpēc profilakse aknu vēzis ir bažas par savu veselību, vidi, uzturēt veselīgu dzīvesveidu. Un pie mazākās "neveiksmju" organismā, izskats jebkādas biedējoši simptomi, jums vienmēr jākonsultējas ar ārstu, jo nediagnosticēta infekcija ir daudz vieglāk ārstēt, un iespēja, lai atgūtu.

Яндекс.Метрика