Asins vēzis

Vispārīgs raksturojums slimības

 Asins vēzis

Asins vēzis, leikēmija, vai leikēmija - ir grupa no vēža klonu asinsradi raksturs. Asins vēzis attīstās sakarā ar mutācijām kaulu smadzeņu šūnās un pakāpeniski aizstāt veselīgu smadzeņu audiem.

Trūkumu veselās šūnas asinsradi noved pie tipiskām pazīmēm asins vēzi: citopēniju (samazinot balto asinsķermenīšu vai trombocītu skaits), anēmija, pastiprināta nosliece uz organisma asiņošana un infekciju.

Audzēja šūnas asins vēža, tāpat kā citās onkoloģiskajām slimībām, var izplatīties organismā, ietekmē limfmezglu un orgānus. Visbiežāk vēlīnā asins vēža metastāzēm iekļūt aknās un liesā, un pēc tam uz citiem orgāniem. Kad vnekostnomozgovyh perifērās formas asins vēža pirmkārt cieš no metastātiska kaulu smadzenēm.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mutācijas hematopoētiskās šūnas tiek uzskatītas par kancerogēnām jonizējošā starojuma iedarbību. Masu parādības pazīmes asins vēzi, tika novērota pēckara Japānā, kā arī iedzīvotājiem Černobiļas. Attīstību vēža asinīs var izraisīt iedarbību, ārstējot Hodžkina slimības (vēzis limfātisko audu) laikā. Viens no faktoriem, kas izraisa asins vēzi, un vīrusu uzskatīja ķīmiskās mutagēni: benzols, citostatiķi, uc

Simptomi asins vēzi

Sākuma stadijā asins vēzi, kā arī vairums citu vēzi, notiek praktiski bez simptomiem. Agrīnie simptomi asins vēža ranga kā daudzu somatisko simptomi: nogurums, bezmiegu vai miegainību, atmiņas traucējumi, ko izraisa slikta asins piegādi smadzenēm. Viena pazīme asins vēža tiek uzskatīta arī slikti zazhivlyaemost brūces, to tendence pūžņot.

Pacientiem ar asins vēzi bieži vien bāli, viņi ir izteikta ēnas zem acīm. Pacientiem ar asins vēzi cieš no deguna asiņošana, biežas saaukstēšanās un citām infekcijas slimībām. Papildu simptomi asins vēzis ir drudzis, lai subfebrile skaitļus, palielināti limfmezgli, un aknas un liesu.

Hematoloģiskiem pazīmes asins vēzi, ir noteikts, pamatojoties uz laboratorijas analīžu pacienta asinis.

Diagnoze asins vēzis

Pacients sūdzējās par vispārējo veselības pasliktināšanos ar palielināti limfmezgli, aknu un liesas nosūtīti liekot vispārēju un detalizētu analīzi asinīs. Iespējamie simptomi hematoloģiskās vēža asinīs samazinās līmeni leikocītu, trombocītu, hemoglobīna un konstatēja asinīs nenobriedušu blastu šūnām.

Veids ir atkarīgs no modificēta hematopoētisko šūnu veida asins vēzi. Tā atrodas pēdējā posmā diagnozi asins vēzis - kaulu smadzeņu biopsiju. Parasti paraugs, mīksto audu kaulu smadzenēs ir ņemts no iegurņa kaula, kas uz muguras reģionā.

Chest X-ray, CT skenēšanas no galvas un vēdera, lai palīdzētu noteikt pakāpi izplatību metastātiska vēža asinīs.

Par asins vēža formas

Tradicionālā klasifikācija slimības attiecas uz atdalīšanas asins vēža divos pamata veidos: akūtas un hroniskas leikēmijas. Akūtā forma asins vēža raksturīgs liels skaits nenobriedušu šūnu, kas afflict normālu asinsradi. Simptoms hroniskā formā asins vēzis tiek uzskatīts par pārsvars granulocītu vai granulveida leikocītu, pakāpeniski aizstājot veselīgu asinsrades šūnas.

Akūtas un hroniskas formas asins vēzis - divas atsevišķas hematoloģiskas slimības. Atšķirībā no citām slimībām, akūtu asins vēzis nevar attīstīties hroniskā formā leikēmiju, un hronisks asins vēzi nevar "izvērsties".

Posmi asins vēža

Akūtā formā leikēmijas laikā izšķirt vairākus posmus asins vēzi. Sākuma stadijā asins vēža raksturo parastos vai tikai nedaudz mainīti parametriem asinīs, vispārēju savārgumu un hronisko infekciju pasliktināšanos. Sākuma stadijā akūtā formā asins vēzis tiek diagnosticēts tikai retrospektīvi, kad beidzas viņas periods un slimība iet uz nākamo posmu.

Advanced posms asins vēzi, ko raksturo izteikta izmaiņas asins sastāvu. Pēc apstrādes, asins vēzis atliekšanas posms plūsmas remisija (nav domnu šūnas asinīs pacienta 5 gadu laikā), vai pie termināla stadijā vēža asinīs. Kad tas ir novērots pilnīgu inhibīciju asinsrades sistēmu.

Stage asins vēža hroniskas formām ir savas īpatnības. Sākotnējā posmā vēža vai asins monoklonovaya ieņēmumiem bez jebkādiem ārējiem simptomiem un diagnosticēta ar profilaktisko apskašu bieži nejauši vai pētījumos asiņu dēļ citas slimības laikā. Šajā posmā, asins vēzis diagnosticēts palielināts granulu leikocītu. To lieko aizvada leukophoresis, un slimība var rasties gadiem.

Otrajā posmā hroniskām formām asins vēža vai poliklonālā pacients fāzes veidošanās sekundāro audzēju. To izskats ir pievienota straujš skaita sprādziens asinsrades šūnas, tāpēc slimība kļūst ļoti smagas skatuves asins vēža komplikāciju formā ģeneralizētas limfmezglu, ievērojamu pieaugumu aknas un liesa.

Asins vēzis bērniem

Visizplatītākais asins vēzi bērniem - akūtu limfoleikozi. Tas notiek 80% no visiem gadījumiem diagnosticēta asins vēzis bērniem un aptuveni vienu trešdaļu no visiem bērnu vēzi. Peak saslimstība vērojama leikēmijas pacientiem 2-5 gadiem. Lielāka varbūtība asins vēža bērniem ar hromosomu anomālijām, kā arī jauniem pacientiem, kuriem veic jonizējošā starojuma dzemdē vai agrā bērnībā.

Pastāv arī hipotēze par nodoto infekcijas slimību ietekmi uz varbūtību saslimt ar vēzi no asins bērniem un citu teoriju par iespējamo pirmsdzemdību izcelsmi bērnu leikēmiju. Šis fakts ir izskaidrojams ar agrīnās izpausme pazīmes asins vēža bērniem.

Ārstēšana asins vēzi

Galvenais apstrādes metode asins vēža - ķīmijterapija ar citotoksiskiem medikamentiem. No ķīmijterapijas ārstēšanai asins vēža ilgums ir vidēji 2 gadus 6 mēnešus pēc slimnīcas un ambulatoro aprūpi ar pusi gadus. Asins vēzis agrīnā stadijā - visgrūtākais periods terapijas pacientam. Pirmajās nedēļās pacienti piedzīvoja nepārtrauktu intravenozu.

Posmā audzēja sabrukšanas ārstēšanai asins vēzis turpina pabeigšana trombocītu un sarkano asins šūnu donora asinīm. Viss periods no stacionārās aprūpes asins vēzi novēro stingru sanitāro režīmu ar maksimālo aizsargu pacientam no kontakta ar ārpasauli. Šī nepieciešamība izraisa trūkums imūnās aizsardzības pacienta sakarā ar masveida iznīcināšanu baltās asins šūnas.

Pēc atlaišanas, turpmāka ārstēšana asins vēža mērķis ir konsolidēt rezultātus. Ja nepieciešams, dažas nedēļas pēc asins vēža pacientiem, kas saņem staru terapiju smadzeņu reģionā atgūšanu.

Pēc recidīvu no slimības asins vēža ārstēšanas protokolu saistīta virzienu pacienta kaulu smadzeņu transplantācija. Viņa donors var būt radinieks vai saderīgu asins cilvēki. Augstāks procents saskaņošanas mēroga HLA, vairāk optimistisku prognozi ārstēšanai asins vēzi.

Prognoze ārstēt asins vēzi visizdevīgākajām bērniem: bērnu leikēmija veiksmīgi izārstēta vairāk nekā 70% gadījumu. Faktori, kas pozitīvi ietekmē iznākumu ārstēšanai asins vēža bērniem ietver agrīnai slimības, mazo izmēru audzēja masas un minimālu limfmezglu iesaisti.

Яндекс.Метрика