Efektīva ārstēšana karpālā kanāla sindroms
 Medicīnā, grupa traucējumu perifēro nervu dēļ ilgstošas ​​kompresijas vai traumatiskas sekas balsta un kustību aparāta kanālos sauc tuneļa neiropātijas vai sindromus. Visbiežāk no tuneļa neiropātijas ir karpālā kanāla sindroms, ko var raksturot kā saspiešanas vidus nervu zem šķērsvirziena karpālā saišu. Tas aizņem starp trim sienām kaulu un saišu, kas pieder cīpslas, kas saliekt rokas un pirkstus.

Cēloņi karpālā kanāla sindroms

Saskaņā ar dažādiem statistikas datiem, karpālā kanāla sindroms ir atrodams sieviešu iedzīvotāju planētas vidū ir 3-10 reizes augstāks nekā vīriešu vidū. Ir zināms, ka, lai gan slimība notiek dažādās vecuma grupās, vairums gadījumu rasties cilvēkiem vecumā no 40 līdz 60 gadiem. Būtu arī jāņem vērā, ka šī patoloģija ir raksturīgs galvenokārt kaukāziešu rases, un starp dažiem Āfrikas tautām, tas gandrīz nenotiek.

Varbūt tas ir saistīts ar to, ka galvenais iemesls karpālā kanāla sindroms ir dažādas situācijas, kas izraisa iekaisumu un pietūkumu muskuļu, cīpslu un locītavu tuneli. Tas ir darbs no rakstāmmašīnas, ilgtermiņa apmācību uz klavierēm, un, protams, dators. Tāpēc šī patoloģija ir arī neoficiāli pazīstama kā sindroms datora peli. Patiesībā, slimības cēlonis var būt jebkurš darbs, kas prasa biežu atkārtotas kustības.

Starp citu cēloņu karpālā kanāla sindroms ir šādi, visbiežāk:

 • Dažādas reimatiskas apstākļi, kas ietekmē platību plaukstas un rokas, kā rezultātā ar hronisku iekaisumu (piemēram, reimatoīdais artrīts);
 • Grūtniecība, it īpaši pēdējos posmos;
 • KPK lietošana (kā gadījumā grūtniecības, var veicināt šķidruma aizturi, un līdz ar to tūska rokām);
 • No vidus nervu pietūkums;
 • Visi apakšdelma un plaukstas traumu, piemēram, lūzumi, sasitumi un sastiepumiem veida;
 • Nenormāla pieaugums rokās, ko sauc par akromegālijas;
 • Endokrīni traucējumi (piemēram, vairogdziedzera slimības, diabēts, agrīna menopauze, un D. tā tālāk.);
 • Slimības iekšējo orgānu (piemēram, nieru mazspēja);
 • Citas darbības, kas prasa sagūstīt un regulāru spēcīgu kompresiju plaukstas.

Eksperti nereti norāda uz saikni starp karpālā kanāla sindroms pastiprināšanos un aukstā gadalaikā, kas liecina, ka hipotermija arī veicina slimības attīstību.

Simptomi karpālā kanāla sindroms

Par karpālā kanāla sindroma simptomi ir diezgan specifiska, tāpēc reizēm ir iespējams viegli noteikt slimības klātbūtni cilvēkam. Visbiežāk tie ir šādi:

 • Tirpšana, dedzināšana un sāpes rokās un rokām;
 • Pakāpeniska zudums sajūta un nejutīgums rokas;
 • Kustību traucējumi;
 • Pazīmes mikrocirkulāciju traucējumi plaukstas.

Sāpes sākumposmā karpālā kanāla sindroms parasti tiek novērota dziļi audos indeksu un vidējo pirkstu. Sāpes ir blāvi un sāpes, bieži vēršas pie rokas un apakšdelma. Vairumā gadījumu, tas tiek pievienots nejutīgums ādas pirkstiem un rokām, jo ​​no rīta dienu pēc pamošanās.

Bieži nejutīgums izraisa ievērojamu samazinājumu vai pat bojāeju sāpju jutību pirmajā reģionā plaukstām, un tad visu roku. Vairākas stundas vēlāk, stāvoklis parasti iet. Jūs varat arī nodot savu roku uz leju un pārvietot pirkstiem: tas palīdz, lai novērstu diskomfortu brīdi.

Šādi simptomi karpālā kanāla sindroms ir pakāpeniski kustību traucējumi. Tā kā slimība kļūst grūti, lai saglabātu cilvēku rokās pat maziem objektiem, un spēku to ieguvi, izmantojot suku īkšķi ir ievērojami samazināts.

Pārkāpums mikrocirkulāciju rokās ir vēl viens kopējā simptoms karpālā kanāla sindroms. Tās parādās galvenokārt ar asinsvadu spazmām. Tas ir saistīts ar bālums ādas roku pacientu, tā zilgani un dzesēšanai, ko var pārbaudīt ar tausti. Turklāt pārkāpums mikrocirkulācijas izraisa pieaugumu vai samazinājumu svīšana cilvēkiem ar karpālā kanāla sindroms, kā arī nepietiekama uztura ādas un nagiem, kas izpaužas pasliktinās viņu izskatu.

Diagnoze un ārstēšana karpālā kanāla sindroms

Bez šiem simptomiem, to var noteikt, izmantojot dažas diagnostikas testus. Test liekums un paplašināšana palīdz atklāt klātbūtni sindroms seko. Jo vesels cilvēks roku pie maksimālās saliekšanu vai paplašināšanu, var būt par minūti. Tomēr pacientiem ar šo traucējumu šajā laikā novērota netālu durstīšanas pirkstiem.

Test Tinnelya pamatojoties uz pieskaroties jomā tuneļa, kas izraisa sāpes un tirpšana pirkstiem. Tomēr, tas ir efektīvs gadījumos smagiem simptomiem.

Ārstēšana karpālā kanāla sindroms var iedalīt ķirurģiska un konservatīva, atkarībā no slimības smaguma pakāpes. Konservatīvā ārstēšana var iedalīt trīs grupās:

 • Pārvietošanās ierobežojumus;
 • Fizioterapija;
 • Ārstēšanas zāles.

 Karpālā kanāla sindroms - simptomi, konservatīva un ķirurģiska ārstēšana
 Pārvietošanās ierobežojumus nozīmē cilvēka atpūtas suka apgabalā no pacienta uz ilgu laiku. Dažreiz jums var sodīt ar riepām uz rokas.

Fizioterapija mērķis ir radīt magnētisko lauku. Šāda ārstēšana karpālā kanāla sindroms ir bieži izmanto akupunktūru, kas atjauno vielmaiņu bojāto audu.

Narkotiku ārstēšana bieži ietver izmantošanu nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem par atsāpināšanu, administrēšanu glikokortikoīdus un izmantošanu diurētiskie līdzekļi, lai mazinātu tūsku un iekaisumu. Turklāt, ja karpālā kanāla sindroms ir bieži parakstītas zāles, kas atjaunotu mikrocirkulāciju un funkciju vidus nervu.

Ķirurģija lieto, ja konservatīva ārstēšana neizdodas. Tas parasti sastāv no sadalīšanas ar šķērsvirziena karpālā saišu, tādējādi mazinot spiedienu uz vidus nervu un cīpslas, kā arī, lai atjaunotu normālu audu mikrocirkulāciju suka.

Яндекс.Метрика