Nemierīgo kāju sindroms - ārstēšana un profilakse
 Stāvoklis, kad cilvēks piedzīvo nepatīkamas sajūtas apakšējo ekstremitāšu (dažreiz augšpusē), izraisot nepārvarama vēlēšanās kustināt kājas vai rokas, ko sauc par nemierīgo kāju sindromu (RLS).

Cilvēkiem, kas cieš no šī sindroma, ņemiet vērā, ka nepatīkamas sajūtas parasti notiek atpūtas vakarā vai naktī, it īpaši guļus vai sēdus stāvoklī. Dažos gadījumos, RLS noved pie nopietniem miega traucējumiem 15% gadījumu cēloni bezmiegu (hronisks bezmiegs), kas būtiski ietekmē cilvēku dzīves kvalitāti.

Par nemierīgo kāju sindroma simptomi var būt vieglas un neizraisīja daudz bažas, un tur ir neciešami, un dot pacientam izmisumā. Sindroms rodas visās vecuma grupās, bet biežāk tas ietekmē cilvēkus vidējā un vecuma.

Jo 20% gadījumu RLS notiek grūtniecēm, simptomi izpaužas ar II-III trimestrī un pēc piegādes pilnīgi pazūd.

Nemierīgo kāju sindroms: cēloņi

No RLS, kas 20% gadījumu deficīta dēļ vai nepareizā pārdale dzelzs organismā, citi iemesli nemierīgo kāju sindromu var būt slimības, piemēram, izskats:

 • Varikozas vēnas un vēnu atteces;
 • Trūkumu folijskābes, B vitamīnu un magnija;
 • Fibromialģija un uremia;
 • Miega apnoja un diabētu;
 • Vairogdziedzera slimība;
 • Perifērā neiropātija;
 • Amiloidozi un rezekcija kuņģī;
 • Parkinsona slimība un Šegrēna sindromu;
 • Celiakijas un reimatoīdā artrīta.

Tas ir iespējams rašanās nemierīgo kāju sindromu un cryoglobulinemia, alkoholismu, hronisku obstruktīvu plaušu slimību, hipotireoze un hipertireozi, porfīrija, okluzīva artēriju slimību, radiculopathy, muguras smadzeņu bojājumiem, ēteriskās trīce, Hantingtona slimība, amiotrofo laterālo sklerozi un fibromialģiju.

Mēs pilnīgi veseli cilvēki dažkārt izpaužas RLS, kā rezultātā stress, intensīvas fiziskās aktivitātes un ēšanas lielu daudzumu dzērieniem, kas satur kofeīnu.

Arī iemesls, lai rastos vai nemierīgo kāju sindroma pasliktināšanās var būt saņem zāles, piemēram, kā:

 • Līdzekļi pret vemšanu;
 • Antidepresanti;
 • Antihistamīna;
 • Antipsihotisks un daži pretkrampju.

Nozīmīga loma ģenētiskajiem faktoriem - gandrīz puse cieš no nemierīgo kāju sindromu cilvēku locekļi ģimenēm, kurās slimība tiek nodota no paaudzes paaudzē.

Simptomi RLS

To raksturo tādu simptomu parādīšanās, diskomforta durošas, asas, nieze, nomācošs vai Expander rakstura apakšējo ekstremitāšu. Simptomi notiek galvenokārt atpūtu, fizisko aktivitāšu laikā ir ievērojami samazināts.

Lai atvieglotu stāvokli pacienta ķērās pie dažādām manipulācijām - izstiepts un izliekts, masēt, paberzējot un sakrata ekstremitāšu miega laikā bieži lozēšana un, savukārt, piecelties no gultas un staigāt no vienas puses uz otru, vai pārejot no mutes līdz kājām. Šī aktivitāte palīdz apturēt simptomus nemierīgo kāju sindromu, bet vēlreiz, pacients dodas gulēt, vai vienkārši apstāties - atgriešanos.

Raksturīga iezīme sindromu ir izpausme simptomu vienā un tajā pašā laikā, vidējā maksimālā intensitāte tā sasniedz starp 00:00-04:00, nepieciešamo minimumu par periodu no 6 līdz 10 am.

Vēlākajās gadījumos, ilgtermiņa neesamība ārstēšanas, dienas ritms nemierīgo kāju sindromu pazūd simptomiem jebkurā laikā, pat stāvoklī sēdus. Šī situācija ievērojami sarežģī dzīvi pacientam - tas ir grūti izturēt garo ceļojumu uz transportu, darbs pie datora, iet uz kino, teātri, uc

Sakarā ar nepieciešamību nepārtraukti veikt kustību miegā ar laika gaitā pacients sāk bezmiegu, kas rada nogurumu un miegainību dienas.

Diagnoze nemierīgo kāju sindromu

Specifiska medicīniskā analīze diagnosticēšanai nemierīgo kāju sindromu nav, tomēr, analizējot asins un urīna analīzes var palīdzēt izslēgt citas slimības.

RLS diagnoze tiek veikts, pamatojoties uz:

 • Apraksta simptomus pacientam;
 • Atbildes uz jautājumiem par veselību radiniekiem;
 • Pacientu aptauja iepriekš izmantoto medikamentu.

Svarīga loma tiek pievērsta gulēt - tādēļ, ja pacients vēlas gulēt dienas laikā, jo rašanos nepatīkamas sajūtas kājās vakarā vai naktī, jūs varat ieteikt diagnozi RLS.

Ārstēšana nemierīgo kāju sindromu

Galvenais ārstēšana nemierīgo kāju sindromu mērķis ir samazināt simptomus, samazina miegainību un dzīves kvalitāti pacientam.

 Galvenie iemesli nemierīgo kāju sindromu
 Pirms uzsākt tūlītēju ārstēšanu, vispirms nepieciešams, lai noteiktu iemeslus izskatu sindromu. Tātad, ja izrādās, ka PRP ir sekas medikamentiem - tie ir atcelts. Gadījumos, kad sindroms ir simptoms citas slimības - tas ir nepieciešams, lai ārstētu pamatslimību.

Ārstēšana sindroma pirmajā vietā jābūt vērstai aizpildot esošo trūkumu dzelzs, B vitamīnu, magniju, folijskābes, un citi. Jo medicīnas iestādē var izmantot kā narkotiku un bez narkomānijas ārstēšanu.

Pacienti tiek aicinātas veikt vakara duša, ievērot sabalansētu diētu, atmest smēķēšanu un alkohola lietošanas, izmanto vidēji izmantot, likvidēt kofeīnu saturošu pārtiku un dzērienus vakarā, kā arī veikt pastaigas pirms gulētiešanas.

Nemierīgo kāju sindroms ir stāvoklis, kad cilvēks piedzīvo diskomfortu locekļos, jo to, ko pacients ir nepārvarama vēlēšanās kustināt kājas (vai rokām). Savlaicīga diagnostika un ārstēšana slimības var pilnībā atbrīvoties no papildu slimības simptomus.

Яндекс.Метрика