Traumas zobiem

 Traumas Zobu bērniem un pieaugušajiem

Trauma medicīniskā ārstēšana - pārkāpums integritātes kaulu vai muskuļu audos. Traumas zobi iedala akūta un hroniska. Tie ir novērots cilvēkiem dažādos vecumos, bet, protams, lielākā daļa no šiem pārkāpumiem ir bērni. Šis fakts ir izskaidrojams ar to, ka bērnībā - aktīvāko periodu dzīvē cilvēks. Tajā pašā laikā, bērni vēl nav izstrādājusi instinkts pašsaglabāšanās un mīksto kaulu struktūru. Traumas Zobu bērniem visbiežāk redzams vecumā 1-3 gadiem (Tipiskākais mežģījums zoba) un izvirdums pastāvīgo zobu (vecumā 7-12 gadi).

Traumas zobi iedala:

  • Hroniska zobu trauma (visbiežāk saistīta ar profesionālo darbību). Šie rezultāti ražošanas darbu ar augstu saturu skābes un sārmi, kā arī sliktiem ieradumiem cilvēku (Holding viņa mutē iemuti, caurule vai zīmuli, snacking diegi utt) Hroniskas traumas raksturo veidošanās zobu defektu (Uzury), dzēšot rezhuzhego malas erozija.
  • Akūtas traumas zobiem. Akūtas traumas zobus 30-40% gadījumu ir iemesls iznīcināšanu vai pilnīgu zudumu priekšējiem zobiem bērniem. Cēloņi akūtu traumu zobu bērniem ir tikpat daudzveidīgi kā viss, kas bērnam ir iesaistīts. Tie var būt spēles, sporta aktivitātes, pampering skolā. Izraisīt akūtu traumu zobiem pieaugušo un bērnu un pilienu cietiem priekšmetiem vai virsmām, izciļņiem, kaitējuma cietās daļas priekšmetu, utt

Zobu traumu klasifikācija

  • Traumas zobi - mehāniskās ietekme uz zoba, ka nav novest pie pārkāpjot tās integritāti. To var pievienot asinsizplūdums celulozes dēļ plīsumu neirovaskulāru paketi. Sākotnējais sūdzība nepilngadīgā bērna sāpes, kad koduma. Ja diagnoze atklāj sāpes, kad nospiests (sitaminstrumenti), mobilitāti cietušās zobu, parasti mazu.

Ārstēšana ietver pretiekaisuma ārstēšanu, izņemot cietušās zobu oklūzijas (BITE), aiztaupot uzturs un atpūta

  • Mežģījums zoba (traumatisks Sīmors) - raksturo pāreju no zoba attiecībā uz akas. Tas ir saistīts ar stiepjas vai saraušanas periodonta un zobu sakņu bojāt sienas caurumu. Ievainojumus zobs var mainīt savu pozīciju: virzienā no blakus zobu mutes dobumā pusē, rotēt spējīgus ap garenisko asi, iegremdē kaulu

Zobu traumas formā "dislokāciju", parasti ir izgatavots Splinting-lencēm vai aligners riepu noteikšanu aizskartās zobu apkārtējo 2 - ar 3 zobiem. Turpmāka ārstēšana piešķirts ārstu atkarībā pakāpes traumas zoba. Obligāts pretiekaisuma terapija.

Traumas Zobu bērniem veidā dislokāciju bieži notiek augšžokļa ar izmitināšanas un priekšzobiem platību kopā ar stiprām sāpēm. Gadījumā, ja sūdzības par sāpēm jābūt steidzami apelācija pie zobārsta.

  • Zobu zudums ir saistīts ar plīsumu periodonta audiem, apļveida saites. To raksturo, protams, trūkums cietušās zobu, mīksto audu pietūkums, asiņošana.

Ārstēšanai šā kaitējuma zobiem, atkarībā no daudziem faktoriem (kas zobs ir pazaudēta (piena vai pastāvīgu), kādi ir ietekme uz mīksto audu, kaulu, un akām) ārsts ārstēšanu, kas ietver obligātu pretiekaisuma terapija un higiēnu. Vēlāk, iespējams, zaudējis zobu protēzi.

  • Lūzums zoba kronis - kas raksturīga nolauž zobu emalju, vainagi nolauž ietvaros dentin vai pārtraukt visu vainagu.

Ja jūs pauze off kronis dentin vai emalju pārtrauca sūdzību no bērns var uzņemt tikai par redzamu defektu, jo šāda veida traumas zobu bērniem nav kopā ar sāpēm. Ja ir lūzums zobu dentine reģionā vai visu vainagu, ja to pavada sāpes, mainot temperatūru (auksts vai karsts uzņemto pārtiku), un līdz ar to bērns sūdzējās par sāpēm, diskomforta (asu malu, kas ir kasīšanās viņa vaigu vai mēli).

Ārstēšanas metodes cietušās zobu ieceļ zobārsts pēc pakāpes noteikšanai traumas smagumu un iespējamām sekām. Tas var būt kā smalcināšanas asas malas, kā arī izmantot uzpildes materiālu. Līdz atdalītu bojātās daļas un uzstādīšanu protēzes. Tas ir lēmums par ārsta atkarīgs sekām traumas zoba.

Zobu traumas bērniem un pieaugušajiem var ilgt no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Dažos gadījumos, ārstēšana tiek pagarināts par vienu - divus gadus. Tas viss ir atkarīgs no smaguma un laika ārstēšanas pie ārsta pēc traumas no zobiem.

Galvenais uzdevums no vecākiem ir sistemātiska izsekošana statusa zobiem bērnam. Bērni nevar ignorēt savainota zobiem, ja tie nav pievienots sāpes, kas pēc tam varētu novest pie dažām komplikācijas. Tāpēc vecāki - piesargāties, ja jūs interesē veselību Jūsu bērnam, it īpaši viņa smaids.

Яндекс.Метрика