Murrain

Vispārējā informācija par šo slimību

Mutes un nagu sērga - slimība, kas skar liellopus, kazas, cūkas, kamieļi, Jakiem, brieži. Tas vīrusu slimība ir visizplatītākais valstīs, kur iedzīvotāji nodarbojas galvenokārt lauksaimniecībā.

Ir gadījumi, kad MNS un citi slimiem mājdzīvniekiem: kaķi, suņi, zirgi, mežacūkas un pat daži putnu (tiku, piemēram) un grauzējiem (žurkas, vāveres, pelēm) sugas. Izraisītājs aģents mutes un nagu sērgas inficētajiem dzīvniekiem izdalās kopā ar pienu, urīnu, fekālijas, ekskrementi, siekalām, un nosūtīšana slimības rodas, ja tie ir tieša saskare savās vietās aizturēšanas ganībās vai laistīšanas.

 Mutes un nagu sērga cilvēkiem

FMD inficēts cilvēks var tikai no dzīvniekiem, sazinieties ar viņiem un, ēdot piesārņotu piena produktus savā neapstrādātā veidā. Kad pasterizācija un verdošu pienu (pamatmetodes novēršanas FMD) mutes un nagu sērgas patogēnu nomirst. Statistika līgumslēdzējas infekciju ir par personu: 65% gadījumu MNS inficēšanās caur patēriņu svaigpiena, 1% - izmantošana citiem piena produktiem: jogurtu, kefīru, sviestu, sūkalu izgatavoti no svaigpiena, un, visbeidzot, 34% no vīrusa infekcijas Mutes un nagu sērga cilvēkiem notiek caur saskarē ar slimiem dzīvniekiem. Pēdējā gadījumā, pārvadātājiem slimības var kalpot kā pakaišiem, dzērāju, barību, ūdeni, mēsli, pat drēbju laukstrādnieku. Tika arī konstatēts, ka vilna inficēts dzīvnieks ir lipīga vēl vismaz mēnesi.

Govs, kazas, kamieļu piena lipīga pat pirms izvešanas pazīmes mutes un nagu sērgas (čūlas gļotādas), un jāpaliek vēl 12 dienas. Tajā pašā laikā, tā izveidoja karantīnu, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai novērstu mutes un nagu sērgu.

FMD vīruss cilvēka parazīts uz gļotādas deguna, mutes, naglas un starp pirkstiem.

Klīniskā aina un simptomi mutes un nagu sērgu

FMD ievada cilvēka mutes gļotādu, un (vai) augšējos elpošanas ceļos. Šajās vietās ir burbuļi ir iznīcināti beidzoties inkubācijas perioda (trīs līdz astoņas dienas), saskaņā ar kuru FMD vīruss asinīs iekrīt. Šajā posmā veidošanās sekundāro bojājumiem gļotādu lūpām, deguna, rīkles, mutes, vaigiem, mēles.

Pēc nāk septisks posms no mutes un nagu sērgas, ko raksturo ar augstu temperatūru (līdz 40 °) un izskatu burbuļi uz ādas (starp pirkstiem un ap nagiem). Tāpēc, ka asinsvadi FMD vīruss nonāk iekšējos orgānos un izdalās ar izkārnījumiem, urīnu, siekalām, žulti.

Vispārējais stāvoklis pacienta mutes un nagu sērgas sākumā smagā - drudzis, vājums, drebuļi, zems asinsspiediens, galvassāpes, un paātrina pulsu. Tas viss notiek pirmajās divās dienās slimības, un lielākā daļa spilgti un sāpīgi pauda simptomus MNS pirmajā dienā: persona sāpīga gļotādām deguna, mēles, mutes, viņš var justies dedzināšanas sajūta mutē, muskuļu testēšanas un jostas sāpes. Tāpat ir pārmērīga siekalošanās, pietūkuši un nosarkt mutes gļotādu, mēles, lūpu, tempļi un mīkstās aukslējas. Ir arī gadījumi, kad pacients starp parastajiem simptomi MNS novērota neliela kuņģa darbības traucējumi, krampji urinācijas laikā.

Pēc sākotnējā stadijā slimības mutes, deguna, rīkles, vaigi, mēle pacientu FMD bojājumi parādās un saglabāt vidēji nedēļā, pēc kura, vienā vai divās dienās pie vietas burbuļi veidojas maziem, pakāpeniski apvienojot vienā bojājums. Ļoti bieži čūlas parādās valodā pacientu, tāpēc, ka ir grūti norīt un runāt. Un lūpas uzbriest, tie attiecas arī čūlas un kreveles.

Pēc tam, kad ir pazīmes MNS, sekundārā izsitumi (āda uz rokām un ap nagiem), notiek vēl trīs līdz piecām dienām, un pacienta temperatūra sāk samazināties, nāk atpakaļ uz normālo, un viņš sāk atgūties. Atveseļošanās periods parasti ilgst ne vairāk kā 15 dienas. Pēc ciešanas FMD cilvēkiem ir imūna pret šo slimību.

Ārstēšana mutes un nagu sērgu

Pacients tika hospitalizēts MNS, protams, nav mazāk par divām nedēļām. Īpaši nozīmīga ir gultas režīms sākotnējai akūtas slimības gaitu. Ill FMD iecelts aiztaupot diētu ar bagātīgu dzeršanas un barošanas vairākas reizes dienā mazās porcijās vai daļēji šķidras pārtikas, kas ir viegli sagremojams. Ir arī bieži gadījumi caurule barošanu. Pirms ēšanas, pacients FMD dot Benzokaīns (0, 1 g).  Pārklāj ziedes - sastāvdaļa ārstēšanas MNS cilvēkiem

Ārstēšana mutes un nagu sērgas noteikšanai veic, izmantojot pretvīrusu zāles, kas administrē pirmajās dienās slimības. Šī veļas vietējais 1% kālija permanganāts, ūdeņraža peroksīds vai nātrija rivanol un pārklājoties ziedes, piemēram, oxolinic, florenalevoy, tebrofenovoy, riodoksolevoy, interferons.

Lai iegūtu vairāk intensīvu ārstnieciskās čūlas var piemērot ultravioleto starojumu, aerosoli "lībiešu" "Vinizol", "Panthenol".

Jo īpaši smagu kursu MNS Cilvēkam noteiktajā pretsāpju līdzekļi, antihistamīni, sirds un asinsvadu zāles, vitamīnus, detoksikācija tiek veikta no notikuma.

Īpaša uzmanība visā attieksmi pret MNS mutes veselības pacientam.

Novēršana MNS

FMD ir stingra ievērošana sanitāros pasākumus un personīgo drošību, kas aprūpē inficēto dzīvnieku. Noteikti vārīties, pasterizēts piens importēta no disfunkcionālas, mutes un nagu sērgas epidēmijas skartās zonas. Jūs nevarat dzert svaigpiens, piena produktus, gaļu no nezināmiem, nepierādītiem iepirkto produktu uz spontāniem tirgū.

Pēc daudzu ārstu, novēršana mutes un nagu sērgas nav labāka nekā par laukstrādnieku izglītību un publiskošanu statistiku par slimības MNS dēļ pārkāpjot pamata sanitāro un karantīnas noteikumi.

Яндекс.Метрика