Edentia

Kas edentia? Veidi adentia

Adentia attiecas uz mutes slimību un ietver daļēju vai pilnīgu trūkumu zobiem.

Edentia  Sekundārā edentia
 atkarībā no iemesla var būt primāras vai sekundāras.

Primārā edentia ir iedzimts. Iemesls tam - ir trūkums rudiments zobi, kas bieži vien izpausme hypohidrotic ectodermal displāzijas. Arī simptomi šīs slimības ir izmaiņas ādā (trūkums matiem, priekšlaicīgu ādas novecošanu) un gļotādu (bālums, sausums).

Dažos gadījumos, galvenais iemesls edentulous komplekta nav iespējama. Tiek pieņemts, ka zobs Anlage uzsūkšanās var rasties vairāki toksiskas ietekmes, vai arī sekas iekaisuma procesu. Var spēlēt lomu iedzimtu iemesliem un dažas endokrīnās sistēmas traucējumiem.

Sekundārā edentia biežāk. Šķiet, šo edentia dēļ daļēju vai pilnīgu zudumu zobiem vai zobu mikrobiem. Iemesli var būt daudz: visbiežāk tas ir sekas no traumas vai darbojas no zobu samazinājuma.

Pēc skaita trūkstošo zobu edentia var būt pilnīga vai daļēja. Edentulous - pilnīgs trūkums zobiem. Vairumā gadījumu tas ir galvenais.

Klīnika adentia

Atkarībā no tā, vai tas tiek dots edentia pilnīga vai daļēja, tiek parādīts un klīnika.

Edentulous noved pie nopietnas deformācijas sejas skeleta. Tā rezultātā, ir runas pārkāpumi skaņas klusinātas izrunu. Cilvēks nevar pilnībā košļāt un skrubināt pārtiku. Savukārt, ir nepareizs uzturs, kas noved pie vairākiem no kuņģa un zarnu trakta slimību. Arī edentulous noved pie disfunkciju no temporomandibular locītavu. Ņemot vērā pilnīgi edentulous traucēta garīgo personas juridisko statusu. Adentia bērniem izraisa traucējumus viņu sociālās adaptācijas un veicina attīstību garīgiem traucējumiem.

Primārā edentulous bērniem ir ļoti reta un nopietna slimība, kuras baktērijas zobu trūkst. Iemesls šāda veida pārkāpumu ir edentulous ar asinīm.

Ja nav savlaicīgi ārstēšanas klīnika ir ļoti grūti, un ir saistīta ar iezīmētām izmaiņām sejas skelets.

Sekundārā edentulous sauc zudumu visiem zobiem ar sākotnējo pieejamību. Lielākā daļa sekundārā edentulous zobu slimība, ko izraisa kariesu, periodontīts, un arī pēc ķirurģiskās izņemšanas zobu (onkoloģijā, piemēram), vai kā sekas trauma.

Sekundārā daļēji edentulous ir tāds pats iemesls kā primāro. Komplikācija no edentulous nodiluma zobu cieto audu parādās paaugstināta jutība. Sākumā procesa tur ir iestatīts uz malu, ja tiek pakļauti ķīmiskiem stimuliem. Krasā protams - sāpes noslēguma zobus pakļauts termiskās, ķīmiskās kairinātāji, mehānisku iedarbību.

Diagnostika

Diagnoze nav grūti. Pietiek klīnikā. Lai apstiprinātu noteikta veida edentulous nepieciešams veikt rentgena pārbaudi.

Ārstēšana edentulous

Primārā pilnīgs  Daļēja primārā edentia
 edentia bērniem ārstēti ar protezēšanu, kas būtu jāveic, sākot ar 3-4 dzīves gados. Šie bērni ir dinamiska novērošana speciālists kopš pastāv ievērojams risks, displāzijas žokļa bērna kā rezultātā spiediens protēzes.

Sekundārās pilnībā edentulous pieaugušo protēzes veic, izmantojot izņemamās protēzes plate.

Lietojot metodi nenoņemamu protēzes, ja nepieciešams, lai pilnībā edentulous zobu implantu provizoriski.

Komplikācijas protēze:

- Pārkāpums normālas fiksācijas protēzes dēļ atrofiju spīlēm;

- Alerģiskas reakcijas pret protēžu materiālu;

- No iekaisuma procesu attīstību;

- Spiediena čūlas uc attīstība

Ārstēšana vidusskolas daļēju edentulous sarežģīts hiperestēziju ietver depulpatsiyu zobus.

Ārstējot sekundāro edentulous obligāti likvidēt kauzāls faktors, ti, slimība vai patoloģiskais process noved pie edentulous.

Яндекс.Метрика