Agnozija

Agnozija - slimība, ko raksturo pārkāpumu dažu veidu uztveres, kas ir noticis, kā rezultātā  Agnozija - slimība, kas izriet no iznīcināšanas smadzeņu garozā
   bojājums no smadzeņu garozas un blakus subkortikālo konstrukcijām.

Pārkāpuma gadījumā projekcijas (primārais) garozā notiek jutīguma traucējumi (dzirdes zudums, traucēta redzes funkcijas un sāpes). Gadījumā, kad sekundāro departamenti skartās garozā, zaudēja spēju uztvert un saņēma apstrādāt informāciju.

Dzirdes agnozija

Dzirdes agnozija ir rezultāts sakāvi dzirdes analizatoru. Ja esat sabojājis temporālo daļu kreisajā puslodē, kas ir pārkāpums phonemic uzklausīšanas, ko raksturo zaudējumu spēju atšķirt runas skaņas, kas var novest pie traucējumiem runas veidā maņu afāzija. Tas izteiksmīga runa par pacientu ir tā sauktais "vārdu salāti." Tas var tikt pārkāptas arī ar diktāts vēstuļu un lasīšanas skaļi.

Ja bojāts tiesības puslode pacients pārtrauc atzīt absolūti visas skaņas un trokšņus. Ja priekšējās smadzeņu daļas ietekmē, visi procesi darbojas ar saglabāšanu dzirdes un redzes sistēmu, bet pārkāpjot vispārējās uztveres ideju situācijas. Visbiežāk šāda veida dzirdes agnozija tiek novērota ar psihiskās dabas slimības.

Aritmija dzirdes agnozija raksturo nespēju izprast un atveidot noteiktu ritmu. Patoloģija izpaužas bojājumiem pareizajā tempļa.

Individuālā views dzirdes agnozija var atšķirt procesu, kas izpaužas pārkāpumu izpratnei runas intonācija citiem. Ir arī pravovisochnom sakāvi.

Psychanopsia

Visual agnozija - pārkāpums spēju atzīšanu objektiem un to attēlus pilnā saglabāšanu redzējumu. Tā notiek, kad vairāki bojājumi pakauša garozā. Visual agnozija ir sadalīts vairākās pasugas:

  • Vienlaicīga agnozija - pārkāpums spēju uztvert grupu attēliem, kas veido vienotu veselumu. Tādējādi pacients var atšķirt vienu un gatavo attēlu. Tā izstrādāta, kā rezultātā sakāvi apgabalā, kur kopīgā pakauša, parietālo un laikā daivu no smadzeņu;
  • Color agnozija - ir nespēja atšķirt krāsas, saglabājot krāsu redze;
  • Pēc alfabēta agnozija - nespēja atpazīt burtus. Šī patoloģija sauc "iegādājās pārzināšana." Kad drošība runas, pacienti nevar ne rakstīt, ne lasīt. Attīstās dominējošā puslodē ir bojāts pakauša.

Taustes agnozija

Taustes agnozija - pārkāpums atzīšanas formas un objektu ar pieskārienu. Šķiet, pēc sakāves  Diagnostikai taustes agnozija
 parietālo daivas no labās vai kreisās puslodes. Ir vairāki veidi, agnozija līdzīga rakstura:

  • Subject agnozija - patoloģija, kurā pacients nevar noteikt izmēru, formu un materiālu objekta, šajā gadījumā tas spēj identificēt visas tās pazīmes;
  • Taustes agnozija - atzīšana nespējas burtiem un cipariem velk uz rokas pacienta;
  • Finger agnozija - patoloģija, ko raksturo nosakot pārkāpumu vārdiem pirkstiem, pieskaroties tām ar aizvērtām acīm pacienta;
  • Somatoagnoziya - nespēja atpazīt ķermeņa daļas, un to izvietojums attiecībā pret otru.

Telpiskā agnozija

Šāda veida kā telpiskā agnozija raksturo nespēju atzīt telpisko attēlu un koncentrētos uz vietas. Šādās situācijās, pacients nevar atšķirt labo no kreisās puses, jauc izkārtojuma bultiņām uz pulksteni un mainīt burtus vārdos vietām. Tas izpaudās sakāvi tumsā pakauša daivas. Difūza garozas struktūras pārkāpums var novest pie sindromu, kurā pacients ignorē pusi telpu. Šajā versijā telpiskās agnozija viņš nemanīja objektus vai attēlus, kas atrodas vienā pusē (piemēram, par tiesībām). Laikā ievilktu tā ir tikai daļa no attēla, sakot, ka otra daļa neeksistē.

Anosognosia

Starp visiem citiem šīs slimības, izdala īpaša veida agnozija - ts anosognosia (Anton-Babinski sindroms). Šī patoloģija raksturo noliegšanu viņa slimību pacientiem vai samazinātu kodolkritiskuma novērtēšanai. Rodas, ja subdominant puslodes bojājumi.

Diagnosticēšanu, ārstēšanu un prognozi agnozija

Diagnoze agnozija notiek kompleksa neiroloģiskās pārbaudes laikā, sīkāk savu viedokli atklāja ar īpašu testu.

Šim simptomu ārstēšana notiek ārstējot pamatslimību laikā, un tāpēc ir ievērojama mainīgumu. Tāpat kā ārstēšanu, prognoze ir atkarīga no smaguma pamata patoloģiju. Medicīniskajā praksē, aprakstīja gadījumus, kā spontānu izārstēt agnozija un ilgstošas ​​slimības attīstības gaitu, praktiski dzīvē.

Яндекс.Метрика