Steatoze

 Steatoze

Steatoze vai tauku aknas - patoloģisks stāvoklis, kurā tauku tiek uzkrāta hepatocītos formā pilienu. Tauki var veidot tik daudz, ka hepatocītu plīsumiem, un tauku uzkrājas starpšūnu telpā veidā taukainu cistas, kas aizskar struktūru aknām.

Tā ir izplatīta slimība, kas var rasties pat bērnībā, bet lielākā daļa cilvēku ir pakļauti to pēc 45 gadiem, sievietes vairāk nekā vīrieši cieš no bezalkoholisku steatozi, vīriešiem - steatozi, kas attīstījās kā rezultātā alkoholisma. Steatoze var būt sevis patoloģija vai simptoms dažu citu primāro slimībām (piemēram, diabētu tipa).

Iemesli steatoze

Ir divi galvenie iemesli aknu steatozi. Pārmērīga alkohola lietošana un pārkāpjot lipīdu-ogļhidrātu metabolismu. Pašlaik dominē ir bezalkoholiskie aknu steatoze. Bezalkoholisko steatozi, kas saistīts ar pārmērīgu devu tauku organismā attīstību, viņi bieži cieš aptaukojušos cilvēku.

Ir pierādījumi par ietekmi ģenētisko faktoru ietekmi uz attīstību aknu steatozi - tas palielina risku, ja ģimenē ir gadījumi steatozi, diabēta, aptaukošanās, diezgan daudz.

Steatoze var attīstīties reibumā dažu sen pieņemtiem līdzekļiem (zāles aknu steatoze), piemēram, piemēram, tetraciklīna antibiotiku, kortikosteroīdu un citotoksiskās narkotikām.

Simptomi steatoze

Steatoze - slimība, kas attīstās ilgtermiņa, tas ir raksturīgs ar to, ko lēni, hronisko formu plūsmas. Simptomi steatozi var nebūt vispār, tādā gadījumā tas tiek konstatēts nejauši medicīnisko pārbaudi cita iemesla dēļ laikā. Biežākie simptomi ir izskats steatozi vājums, slikta dūša, aknu paplašināšanās, rašanos sajūta smaguma un sašaurinātas pareizajā hypochondrium. Var parādīties spontānu sāpes labajā augšējā kvadrantā. Vēl viens steatozi simptoms ir saskare ar saaukstēšanās un citu infekciju dēļ samazinājās imunitāti. Steatoze var novest pie aizplūšanu žulti pārkāpumu, šajā gadījumā, simptomi steatozi pievienoties simptomus holestāzi (stagnācija žults) no ādas, nieze, stipras sāpes labajā augšējā kvadrantā, slikta dūša dzeltējumus un vemšana ar žulti.

 Simptomi steatoze

Attīstības solis un komplikācijas steatoze

Aknu steatoze attīstās, kad lieko tauku noslēdzot aknu šūnās. Sākotnēji process iesaistīti individuālo hepatocītus (izplatīti steatozi), tad grupas aknu šūnu (zonas aptaukošanās), tad steatoze aptver visu aknu audus (difūza aptaukošanos). Tauki uzkrājas hepatocītu, tad eļļa drop palielinās tā, ka hepatocītu pārtraukumiem, kā rezultātā taukskābju cistu. Treknās cista ietekmē apkārtējo audu aknās, izraisot mezenhimālo šūnu reakciju, kas ved uz blīvējumu ap audu cistas un deģenerācija tās šķiedrveida audu. Tas ir sākums ciroze, stāvoklis, kas var būt letāls.

Ir šādi posmi steatozi:

  • Simple aptaukošanās. Tauki uzkrājas hepatocītu, hepatocītiem kopumā;
  • Aptaukošanās, apvienojumā ar nekrobioze hepatocītu. Taukskābju aknu cistas veidošanās ir mezenhimālo šūnu reakciju;
  • Predtsirroticheskaya posms. Ap taukskābju cistas veidojas apakšpunktus izplatīšanu saistaudu, izjaucot struktūru aknām.

Diagnoze steatoze

Steatoze Diagnoze var būt sarežģīts uzdevums, jo laboratoriskās pārbaudes bieži vien rāda raksturīgas iekaisuma procesiem aknās izmaiņas. Ievada diagnoze var veikt, balstoties uz steatozes simptomiem, pamatojoties uz datiem, vēstures (aptaukošanās, diabēts, alkoholisms).

Lai apstiprinātu diagnozi tiek veikta datortomogrāfija vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanu, galīgo diagnozi var apstiprināt tikai pēc sagūstīšanas mērķtiecīgu biopsijas kontrolē datortomogrāfija. Atklāšana tauku pilienu, kā arī jomās šķiedrveida audu diagnostiku aknu steatozi.

Ārstēšana steatoze

Ārstēšana steatozi ir novērst iemeslus, kas izraisa taukainu aknu un normalizē vielmaiņu.

Saasināšanās steatozi terapijas laikā tiek veikta slimnīcā. Ieceļ gultas režīms, narkotiku terapiju un uztura terapiju. Pēc akūtie simptomi izzūd pacients atbrīvots mājās, un ambulatoro ārstēšanu steatozi.

 Ārstēšana steatoze Essliver Forte kapsulas

Tā kā slimība ir saistīta ar pārmērīgu tauku, uzturs ārstēšanā steatozes ir svarīga loma. Tauku saturs ir krasi ierobežots, priekšroka tiek dota piena augu pārtiku, īpašu uzmanību pievērst pietiekamu daudzumu sagremojamā proteīna. Ēšana iesaka dalītu, mazās porcijās. Pacientam jāatbilst saudzējošas režīmā, ar ierobežotu fizisko, emocionālo un garīgo stresu. Non-akūta ieteicams apgrūtinošu fizisko izglītību, sekmējot normalizēšanos metabolismu.

Narkotiku ārstēšana steatozi ir iecelt ilgs kurss lipotropic (sadalījums tauku ieguldījumu līdz) narkotikas: vitamīns 12 , Lipoic skābe, metionīns, Essentiale, anaboliskie steroīdi, un citi.

To lieto arī fizioterapijas efektus: ozona terapiju, palikt kamerā, ultraskaņu.

Parasti ārstēšana parasti ir sekmīga steatozi un reverse izstrādes process notiek pietiekami ātri pēc iestāšanās efektīvas terapijas. Izņēmums ir steatozi 3 posmi, kuru ar aknu parenhīmas veidojas saistaudi. Šis steatozi posms ir neatgriezenisks, tomēr enerģisks terapeitiskos pasākumus un likvidēšanu kaitīgo faktoru, kā arī stingri ievērot ārsta receptes var apturēt turpmāku deģenerāciju aknām un attīstības cirozi.

Яндекс.Метрика