Iridociklīta

 Akūta iridociklīts

Irīts (lat. Iris) un ciliārā vai ciliārā ķermenis (lat. Corpus ciliare), ir daļa no acs asinsvadu apvalku, ko sauc iridociklīts. Iridociklīta, ir bīstama, jo tā bieži streiki cilvēkus aktīvākajā vecumā - no 20 līdz 40 gadi, lai gan arī konstatēts, bērniem un veciem cilvēkiem. Iridociklīts var izraisīt dažādi iemesli, un saskaņā ar atšķirīgu plūsmu, bet parasti atbildēt arī uz terapiju, lai gan tendence atkārtoties dažu slimības formām. Tomēr, ja to neārstē iridociklīts var izraisīt redzes zudumu.

Iemesli iridociklīts

Iridociklīts var radīt sistēmisku autoimūna slimība (iridociklīts konstatēt 40% cilvēku ar šo slimību), infekcijas slimību organisma vai klātbūtni organismā perēkļu hronisku sepses, piemēram, piemēram, bojātām zobu kariesa procesā, kā arī traumu acij, tai skaitā operatīvā izcelsmi. Atkarībā no iemesla iridociklīta ir īpaša forma plūsmu, un prognozi par slimību.

Veidi iridociklīts

Atkarībā no plūsmas:

 • Akūtas iridociklīts;
 • subakūts;
 • Hroniska;
 • recidivējoši.

Pamatojoties uz cēloņiem iridociklīta ir sadalīts:

 • toksisks-alerģija (tie ir infekcijas un alerģija), un ietver reimatiskas, locītavu, diabēta, gripai līdzīgi, gonorrheal, herpes un t.d.k Tie ietver reimatoīdo, gripai līdzīgi, bet nelabvēlīgos apstākļos var kļūt hroniskas un pat atbilstošu rajons;
 • metastātiska, tostarp syphilitic, tuberkulozes, brucelozes, utt.
 • traumatisks.

Arī izcelsmes iridociklīts ir:

 • endogēnā (organismā cēloni iridociklīta);
 • eksogēnas (traumatisks, ieskaitot operācijas).

Atkarībā no plūsmas raksturlielumiem:

 • Granulomatozas iridociklīts, kur varavīksnenes un ciliārajā ķermeņa veidojas granulomas, kas ir uzkrājumi limfātisko, epithelioid, milzīgs dzīves un atmirušajām šūnām;
 • nongranulomatous iridociklīts, kur varavīksnenes un ciliārajā ķermeņa notiek efūzijas fibrinozs nogulsnes.

Atkarībā no tā, kā iekaisuma procesa ir iridociklīts:

 • serozs;
 • strutains;
 • šķiedraina, vai plastmasas;
 • hemorāģisko;
 • jaukta.

Simptomi iridociklīts

 Pirmās pazīmes iridociklīta

Simptomi var parādīties kā iridociklīts vienā acī, un abi. Simptomi iridociklīts dažādās formās slimības ir dažas iezīmes, bet ir kopīgas iezīmes raksturīgas visu slimības veidu. Simptomi iridociklīts ietver jutīgums pret gaismu, līdz fotofobija, acu sāpes, pastiprina, nospiežot uz acīm un izstaro oftalmoloģisko filiālē trijzaru nerva, acu apsārtums (hiperēmija) laikā, mainīt krāsu varavīksnenes zaļajā ārvalstnieka viņai vai kļūt sarūsējis . Attēls varavīksnene kļūst neskaidra, skolēnu sašaurinātas un nereaģē uz gaismu, redzes slimajā acī pasliktinās. Intraokulārais spiediens ir normāls vai samazināts, lai gan hroniskas un atkārtotas formas slimības var palielināt līdz attīstībai glaukomu.

Akūtai iridociklīta raksturo asas izpausmes: stipras sāpes acīs, galvassāpes, asarošana un fotofobiju. Hroniskas gaitā iridociklīta simptomi ir maigāks un ieilgušās izpausme, sāpes nav pārāk izteikta, nav pēkšņs apsārtums konjunktīvas. Bet šajā gadījumā ir izteiktāki atrofiskas izmaiņas:. Bruto saaugumi varavīksnenes un objektīvs un kā rezultātā viņu imperforate skolēna, stiklķermeņa apduļķošanās, un citi Akūta iridociklīts vairāk pakļaujas terapijai, bet nelabvēlīgos apstākļos var kļūt hroniskas un rediviruyuschuyu forma.

Diagnozes iridociklīts

Diagnoze iridociklīta balstoties uz klātbūtni raksturīgo simptomu, oftalmoloģijas pārbaudes datiem, kā arī laboratorijas veikto testu, izmantojot augstas precizitātes iekārtas rezultātiem.

Ārsts tur acu pārbaudi, izmantojot spraugas lampa (biomicroscopy no acs), kas ļauj noteikt raksturu iekaisumu un lai atšķirtu to no iekaisuma izmaiņas citām slimībām. Ja iegūtais modelis atbilst vienam no iridociklīta toksisko-alerģiskas vai metastātiska formās, veic papildu testus pie profila speciālists (endokrinologs, reimatologs, imunologs, uc). Parasti, diagnoze iridociklīts nekādas grūtības.

Ārstēšana iridociklīta

Ārstēšana iridociklīta jāsaskan un noturīgas, neskatoties uz to, ka tas bieži vien aizņem ilgu laiku no viena līdz sešiem mēnešiem. Divi galvenie veidi, kā mēs izturamies pret iridociklīts tiek pirmkārt, samazina iekaisumu, un, otrkārt, novēršot veidošanos saaugumi un rētas, jo šīs deģeneratīvi procesi var izraisīt komplikācijas un aklumu.

Kā pretiekaisuma terapija nonspecific iridociklīta formām bieži izmanto hormonu (hidrokortizona, prednizolons), gan lokāli, un, kas ir tablešu formā. Ieviešot veidlapas redzamos saņem plaša spektra antibiotikas.

Lai novērstu veidošanos saaugumi (saaugumi) un kodolsintēzes varavīksnenes objektīvam, izmantojot tā sauktos mydriatics - zāles, kas paplašina skolēnu. Arī šim nolūkam tas tiek plaši izmantots fizioterapija: Lydasum elektroforēzes, tripsīns un citas narkotikas lytic rīcība, apkure, UV starojums, magnētiskas.

Ārstēšana iridociklīta izraisītas endogēnās cēloņus, piemēram, diabēts, reimatisms, sistēmiskām slimībām, tuberkulozes, un citiem, jāveic kopā ar vispārējo attieksmi pret slimību, kā šajā gadījumā izolēts terapija acu dod tikai īstermiņa rezultātus, un kas varētu notikt nākamajā recidīvu.

 Ārstēšana iridociklīta

Priekšnoteikums sekmīgai ārstēšanai iridociklīta ir likvidēt visus avotus hronisku sepses organismā. Tas ir nepieciešams, lai sanitize muti un izārstēt visu hronisku slimību, jo papildus tam, ka tie ir noturīgi kabatas vaislas iemesliem infekciju, viņi nomākt imūnsistēmu.

Iridociklīts grūtāk ārstēt aukstajā sezonā, tāpēc šajā gadījumā tas ir nepieciešams, lai izpildītu īpašu Temperatūras režīma - lai izvairītos no hipotermija, un pat ilgu uzturēšanos auksts.

Prognoze iridociklīts

Iridociklīta prognoze ir lielā mērā atkarīga no tā formas un pietiekamību ārstēšanu. Kā likums, ja jūs varat novērst cēloni slimības, tas ir izārstēta iridociklīta. Gadījumā, ja iridociklīts ir simptoms smaga sistēmiska slimība, ir nepieciešams darīt visu iespējamo, lai novērstu komplikāciju rašanos un izplatīšanos iekaisumu uz citiem audiem acs. Kopumā labvēlīga prognoze iridociklīta nosacījumu, ārstēšanu un novērošanu oftalmologs.

Яндекс.Метрика