Aktinomikoze

Īss apraksts slimības

 Man ar progresīvo aktinomikoze

Pirmo reizi runāja par aktinomikoze 1877, kad vācu zinātnieks Bollinger, kurš pētīja strutaini bojājumi dzimumorgānus sieviešu uzsvēra jauno nosological formu infekciju. Mūsdienās tas ir zināms, ka aktinomikoze, ko izraisa dažāda veida aerobos vai anaerobos ray sēnītēm. Ar darbību, ko viņi ir tuvu baktērijām aug augsnes, ūdens, augu, saprofitiruyut gļotādām dzīvniekiem un cilvēkiem. Kā likums, ķermenis dzīvo būtņu aktinomikoz izpaužas gaisā vai caur Liktenis savainotu ādu un gļotādu. Labvēlīgos apstākļos, aktinomikoze - slimība strauji izplatās caur ķermeni, iegūst spēju limfogematogennomu metastātisku attīstību.

Iemesli aktinomikoze

Slimības etioloģija nav labi saprotama aktinomikoze. Pētnieki uzskata, ka aktinomikoze žokļu - sejas zonā parādās reibumā urīna, žults un siekalu akmeņu, kas ir nēsātāji infekciju. Vairumā gadījumu, aktinomikoze slimi cilvēki nēsā imūnsistēmas nespēj pretoties pazemināšanu redokspotenciālu audu. Vīrieši saslimst biežāk nekā sievietes, daļēji tāpēc, ka kaitīgo ieradumu izplatību starp spēcīgu pusi cilvēces. Atkarībā no tā, cik aktinomikoze hit ķermeni, identificē divu veidu slimības - pamatskolas un vidusskolas. Pirmais izstrādāta kā rezultātā tiešai ievadīšanai sēnītes audos. Sekundārie aktinomikoz sejas un žokļu izraisa metastāžu izplatīšanās infekta.

Simptomi aktinomikoze

Ārsti ir trīs formas slimības aktinomikoze:

  • gummuozno-nodosum - visbiežāk skar skolas vecuma bērniem, parādās sveķains iefiltrējas purpura sarkana vai brūna. Vietās sakāve aktinomikoze mīkstina ādu, un parāda fistulas un čūlas, kas tiek periodiski atbrīvo no strutas ar biezi ieslēgumi (tas ir kolonija actinomycetes);
  • papulose - Pustulozi - čūlas mazāk dziļš, bet tendētas uz pinnes līdzīgu pustulas un deguna blakusdobumu infekcijas. Kā infekcijas uz ādas parādās izdalās strutains garoza;
  • Čūlainais aktinomikoze - dziļums defektu ievērojami atšķiras, jo smaguma infiltrācija vienībām. Čūlas radīt rētas un rētaudi atrofija.

Lai gan pacienti bieži novēro aktinomikoz sejas-žokļu reģionā, infekcija var attīstīties jebkurā vietā uz ādas. Šis process tiek pievienots dažādiem simptomiem, tāpēc mēs izvēlamies tikai galvenais, tipiskākās infekcijas pazīmes:

  • ķermeņa temperatūras celšanās, rašanos sāpes;
  • strutaini izdalījumi, ne savdabīga smarža;
  • menstruāciju disfunkciju attiecībā uz sievietēm;
  • ja dzimumorgānu slimības formu pacientiem identificētas blīvs infiltrāti fistulous fragmenti, festering.

Diagnoze aktinomikoze

Inkubācijas periods infekcijas ilgst no dažām nedēļām līdz 2-3 gadiem, lai diagnoze aktinomikoze Ārstēšana ir atkarīga tikai no tā, kā slimība tika konstatēta savlaicīgi. Diagnostika tiek izmantoti laikā: ādas un alerģijas testiem, diferenciāldiagnostikas, pasākumiem immunodiagnostics.

Aktinomikoze - slimību ārstēšana

 Aktinolizatom - ārstēšanai aktinomikoze
 Pacientiem, kas ārstēšanā aktinomikoze iecelts plaša spektra antibiotiku, jods, vitamīnus, aktinolizat. Pēdējais ir instruments, kas iegūti no kultūrām patogēno anaerobo actinomycetes. To ievada organismā intramuskulāras injekcijas veidā. Standarta deva - 1-4 ml preparāta 2 reizes nedēļā. Ārstēšanas kurss ilgst aptuveni aktinomikoze 1, 5 mēneši. Tas ārstam rūpīgi uzraudzīt vispārējo, vietējo un fokusa reakciju organismā novērstu komplikācijas.

Kopumā neregulāri pacienti saņēma 2-3 ārstēšanas kursus ar pārtraukumu starp 1-2 mēnešos. Gadījumā, ja pacientam attīstās uzsāka smago aktinomikoze, ārsti nolemt ķirurģiskās izņemšanas no infekcijas avotu. Par visstraujāk iespējams rehabilitācijas cilvēka plazmas, asins pārliešana un izmantot autohemotherapy. Liela uzmanība tiek pievērsta faktoriem, kas izraisa samazināšanos imunitāti.

Ar atbilstošu pieeju un savlaicīgu diagnostiku, prognozi, ārstēšana aktinomikoze ir diezgan labvēlīga. Taču neaizmirstiet par to, lai nepieļautu slimības, kas ir zobu veselība, elementāro higiēnu, un traumu profilaksei ādas vai gļotādām organismā.

Яндекс.Метрика