Akūts glomerulonefrīts

Īss apraksts slimības

Akūts glomerulonefrīts - infekcijas, alerģiskas slimības no nierēm, ir atkārtojas raksturs un attīstās 2-3 nedēļas pēc kādas infekcijas slimības, cilvēku ciešanas (parasti pēc streptokoku etioloģijas). Glomerulonefrīts bērniem un pieaugušajiem ietekmē nieru audu, izraisot strauju savu veselību un attīstību nieru mazspēju. Šobrīd, akūta glomerulonefrīta tiek uzskatīts par vienu no visbiežāk nieru slimības. Tā var attīstīties jebkurā vecumā, bet lielākā daļa no slimās personas līdz 40 gadiem.

Akūts glomerulonefrīts bērniem un pieaugušajiem - simptomi

  • vājums, letarģija, slikta ēstgriba, slikta dūša, vemšana, galvassāpes;
  • palielinātas aknas, hipertensija;
  • pietūkums ekstremitāšu;
  •   dažāda veida urīnpūšļa sindroma (oliurgiya, hematūrija, proteinūriju);
  • Sāpes muguras lejasdaļā un vēdera;
  • sindroms nieru mazspēju.

Par glomerulonefrīta formas

 Akūts glomerulonefrīts

Akūta glomerulonefrīts bieži izpaužas ciklisko vai latentā formā. Pirmie sāk diezgan strauji: cilvēks ātri parādās tūska, galvassāpes, elpas trūkums, diskomfortu jostas vietas, samazinās urīna daudzumu un paaugstinātu asinsspiedienu. Slimība rodas cikliski - pēc akūtas lēkmes slimības būtu īstermiņa uzlabojums pacientam, kas nekādā veidā norāda uz pilnīgu izzušanu simptomiem. Ja diagnoze glomerulonefrīts veikti pareizi un noteikt adekvātu ārstēšanu pacients, pietūkums kristies ātri, un asinsspiediens atgriežas normālā stāvoklī. Tomēr pat pēc pilnīga atveseļošanās cilvēkam var būt nedaudz proteīnūrija.

Latents forma ir mazāk izplatīta cikliska, bet biežāk noplūdes nonākšanas hronisku glomerulonefrīts. Sākumposmos slimības ar pakāpenisku attīstību simptomu raksturo bez atšķirīgām uzbrukumiem kaites. Diagnoze latentā glomerulonefrīts ir zināma grūtības, jo slimība nevar noteikt ar to izskatu, un tāpēc ir nepieciešams veikt sistemātisku analīzi urīnā.

Akūts glomerulonefrīts bērniem - diagnoze slimības

Glomerulonefrīts ar urīnu, ir eritrocītu un proteīns (1 līdz 15 g / l). Slimība var pievienot nelielu proteinūriju. Obligāti pazīme slimības ir hematūrija, bet sākumposmā visvairāk raksturīgo simptomu infekcija ir oliurgiya (500-600 ml. Urīna dienā). Ja asins analīzes, ārsti atklāja skaita samazināšanos sarkano asins šūnu un hemoglobīnu, nosaka nelielu pieaugumu EAR. Par precīzu diagnostiku pacientam tiek veikta parauga Rehberg iecelt ultrasonogrāfija, ekskrēcijas urography un radioizotopu renography.

Akūtas glomerulonefrīts

Pacients tika uzņemts slimnīcā, noteikt obligātu gultas režīms un stingru diētu. Tas ir nepieciešams, lai krasi samazinātu sāls daudzumu uzturā, jo šis pasākums var pats par sevi radīt palielinātu atbrīvošanu ūdens un turpmāko likvidēšanu tūsku un hipertensiju sindromiem. Kad nieru slimība, īpaša uzmanība jāpievērš ūdens kvalitāti patērētā. Kvalitātes dzeramā ūdens attīrīšana ir vislabāk iegādāties apgrieztās osmozes.

Vēlāk uzturs pacienta ietver apelsīni, kartupeļi, skvošs un arbūzs. Šie dārzeņi un augļi nodrošina cilvēka pārtikas klases nesatur nātriju. Šķidruma daudzums izdzeršanas jāsamazina līdz 600 - 1000 ml. dienā. Jūs varat ēst olbaltumvielu pārtiku, tas ir labākais, lai dotu priekšroku biezpiena un olu baltumus. Atļauts tauki (mazāk nekā 70-80 grami dienā). Turklāt uzturs pacientu saņēma vitamīnus.

 Akūtas glomerulonefrīts

Ja akūtas glomerulonefrīts saistīta ar esošu infekciju, pacients tiek noteikts antibakteriāla terapija. Pie sākumposmā ir vēlams, lai noraidītu saņemšanu steroīdu hormonu (deksametazons, prednizons), jo šajā periodā ir ļoti izteiktas vispārējie simptomi. Ilgstoša akūta glomerulonefrīts bērniem un pieaugušajiem, kā arī latentā slimības formu nepieciešama kortikosteroīdu terapiju, kas ir sarežģīta darbība, kas mazina ietekmi tūsku un urīnceļu sindromiem. Pamest kortikosteroīdi jābūt mērenā hipertensija, jo tas nav norāde intensīvai antibiotiku terapiju.

Sakarā ar to, ka akūtās glomerulonefrīts ir pasludinājušas simptomus, ārsti var ātri veikt precīzu diagnostiku un atbilstošu ārstēšanu. Prognozes kopumā ir labvēlīgi, izņemot gadījumus, kad nopietnas komplikācijas sakarā ar individuālajām īpašībām pacients.

Яндекс.Метрика