Alerģija

 Alerģija
 Vispārīgs raksturojums slimības

Alerģija ir pārmērīgu ķermeņa iedarbību uz dažiem vides faktoriem un stimuliem, kas uztver to kā potenciāli bīstams.

Jebkuriem imunitātes antigēnu okupē ķermeni atbilde, ir ļoti sarežģīta un saistīta ar antivielu veidošanos, kas ir sava veida aizsargi no ķermeņa. Tomēr ir reizes, kad imūnsistēma "zaudē kontroli" un sāk uztvert pilnīgi nekaitīgs antigēnu kā bīstams. Tas ir šajos brīžos un sāka destruktīvu pārmērīgu, kas izpaužas kā alerģijas.

Imunitāte ir apveltīta ar ievērojamu atmiņu, tāpēc, ja tur bija pirmais kontakts no ķermeņa ar ārvalstu vielu, un tika shoved mehānismu antivielu veidošanos neitralizēt antigēnus, process (alerģijas) tiks atkārtots katru jaunu tikšanās ar antigēnu (alergēnu).

Cēloņi alerģijas

Potenciāli izraisīt alerģiju attīstību var praktiski jebkura viela, kā arī daži fiziskie faktori, piemēram, zemā temperatūrā vai saules gaismas iedarbības.

Stimuli, kas izraisa alerģijas, saskaņā ar izcelsmes iedalīt vairākās grupās:

 • pārtikas;
 • ziedputekšņus;
 • mājsaimniecības;
 • narkotikas;
 • epidermas (ārējā alerģija no dzīvnieku kažokādu, blaugznas, nagiem, spalvām sastāvdaļām un tā tālāk d.).;
 • sēnīšu un baktēriju;
 • ķīmiskās vielas;
 • citiem alergēniem.

Visi iepriekš minētie vielas ir alergēni tikai tad, ja ir neveiksme imūnsistēmu, pretējā gadījumā - tie neizraisa alerģiju.

Ir vairāki galvenie riska faktori alerģijas:

 • Ģenētiska nosliece. Pētnieki aplēses liecina, ka, ja ir pārmērīgu no viena no vecākiem, bērnam būs alerģija apmeklēt varbūtību 30%. Šie skaitļi ir dubultojies, ja abi vecāki cieš no alerģijām.
 • Smēķēšana. Cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz alerģijām, tabakas dūmi ir aktivētājs palaist pārmērīgu, un cieš no tā, ne tikai smēķētājus, bet arī cilvēki, kas elpot dūmus.
 • Problēmas ar augšējo elpošanas ceļu. Dažādas elpceļu infekcijas un elpceļu slimībām, ir alerģijas provocējot faktori, jo vīrusi bojājot gļotādu, atvieglo iekļūšanu alergēnu organismā.

Alerģijas simptomi

Slimība var notikt vairākos veidos:

- Alerģiska elpceļu: saaukstēšanās raksturo simptomi: skaidrs izdalījumi no deguna, bieža šķaudīšanu un vairākas, bet tie parādās daudz ilgāk;

- Elpošanas alerģijas: izpaužas kā alerģiskā rinīta un astmas;

- Konjunktivīts: alerģiskas simptomi šajā gadījumā ir izteikti asaru un dedzināšana acīs;

- Enteropathy: kā tādiem simptomiem alerģiju pret narkotikām un pārtiku: vemšana, caureja, slikta dūša, zarnu kolikas, aizcietējumi, mēles un lūpām;

- Anafilakse šāda veida alerģijas ir visbīstamākais, un var rasties diapazonā no dažām sekundēm līdz vairākām stundām (parasti piecu) pēc tam, kad nogulda ķermeņa alergēnu. Par anafilaktisko šoku cēlonis var būt alerģija pret medikamentiem vai dzīvnieku kodumi, ko izsaka šādi: apziņas, krampji, smagu elpas trūkums zudums, vemšana, izsitumi uz ķermeņa, nekontrolējama urinēšana un defekācija. Ja pamanāt kādu no šiem simptomiem, alerģijas nekavējoties izsauciet ātro palīdzību.

Alerģija āda

Šis alerģijas veids norāda, ka gļotādas vai asins alergēns izpaudās kā apsārtums un nieze. Alerģija āda visizteiktākais tajās jomās, uz kurām jebkuru cieši pieguļošu apģērbu, vai ir liels daudzums ādas krokas.

Alerģija āda var būt sekas pārtikas alerģija organisma reakcija uz dažādiem pārtikas produktiem, no kuriem lielākā daļa ir potenciāli bīstami medus, pilnpiena, rieksti, citrusu.

Ne tikai pārtikas alerģija, bet arī cita veida slimību var izraisīt simptomus uz ādas, piemēram, ziedputekšņi, dzīvnieku blaugznas, putekļu, sadzīves ķīmijas, medikamentiem un daži audu veidi var būt arī alergēni. Ja Jums ir alerģija pret kosmētikas, lasīt pirmos pārskatus par kosmētiku uz vietas makeit-up.ru pirms Jūs piemērot to.

Alerģija ādas bojājumi no normāla ir raksturīgs ar to, ka nav likvidēta alergēnu bojājumu nav pakļauts ārstēšanas modalitāti.

 Tipisks zīme alerģijas bērniem - izsitumi
 Alerģijas bērniem

Simptomi alerģiju bērniem ir līdzīgi simptomi alerģijas pieaugušajiem:

1. apsārtums;

2. izsitumi uz ķermeņa, sēžamvieta, vaigiem;

3. lobīšanās un kairinājumu ādas vaigiem (diatēze);

4. pārmērīga svīšana, pat gadījumos vieglas pārkaršanas;

5. noturīgas autiņbiksīšu izsitumi;

6. nātrene;

7. mērogošana uz skalpa un uzacis galvas;

8. dažādās izpausmes gremošanas traucējumi;

9. angioedēma (pēkšņs pietūkums gļotādu, ādas, zemādas audu);

10. sēkšana.

Noteikt alerģijas bērniem vairākos veidos:

 • Rūpīga novērošana no vecākiem, kad un kādos apstākļos simptomi alerģijas bērniem tiek uzlabota; Īpaši ieteicams saglabāt pārtikas dienasgrāmata un dara to uzskaite par organisma reakciju, uz dažādām bērnu pārtiku;
 • Īpašas testi, piemēram, asins analīzes, lai IgE;
 • Izdurt testu, kas var atklāt vielu, kas izraisa alerģiju bērniem no piecu gadu vecuma: uz ādas apakšdelma piemērot minimālo apjomu alergēnu, un tur ir organisma reakcija uz to.

Alerģiju izpausme bērniem būtu jānošķir no pseudoallergic reakcijas, kas bieži vien norāda pārkāpumus stāvokli gremošanas traktā.

Alerģija ārstēšana

 Galvenais ārstēšanas alerģijas - antihistamīni

Pilns noņemšana un ārstēšana alerģijas jāiekļauj vispārējo veselību organismā un stiprina imūnsistēmu, un efektīva ārstēšana alerģijas ietver izvairīties no saskares ar alergēniem.

Par zālēm, kas tradicionālajā medicīnā tiek ieteiktas, lai ārstētu alerģijas ietver:

- Pretiekaisuma zāles;

- Antihistamīna;

- Kortikosteroīdi;

- Anti-Leikotriēni;

- Aktuālā steroīdi;

- Mastu šūnu stabilizatori;

- Bronhodilatatori;

- imūnmodulatori.

Яндекс.Метрика