Ambliopija

Vispārīgs raksturojums slimības

 Bērnu rūpējas ambliopija

Ambliopija, vai "slinks acs" - diezgan izplatīta acu slimība. Tas notiek tāpēc, ka patoloģijas vizuālās sistēmas un rezultātā samazināties redzes asums. Visbiežāk, kad ambliopija pieaugušajiem vai bērniem ar redzes korekcija ir nepieciešama tikai viena acs. Šajā gadījumā, slimība tiek saukta vienpusīgs. Smagas tālredzības, tuvredzības vai citas patoloģijas abās acīs sauc divpusēja ambliopija.

Bieži vien cilvēki nav pat saprast, ka viņš bija ambliopija, un viens no šīs nelāgās acs redz. No pacienta smadzenēs tiek izmantota, lai saņemtu informāciju tikai no viena acī. Šī struktūra pakāpeniski kļūst vadošais un otrais acs, bez piedalās procesā domām, sāk novirzīties uz sāniem. Tātad, izstrādājot ambliopija šķielēšana - diezgan bieža komplikācija slimības.

Ambliopija var attīstīties uz fona iegūto defektu radzenes, lēcas acs vai gadsimtā kā rezultātā traumas, audzēji, uc Tomēr visizplatītākais slimība ir iedzimta ambliopija, kas tiek diagnosticēta agrīnā vecumā.

Ambliopija in bērniem

Ambliopija notiek ar bērniem, parasti kā rezultātā ģimenes anamnēzē tālredzības, astigmātisma vai citas redzes problēmas. Slimība bieži diagnosticē priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem vai bērniem ar mazu dzimšanas svaru.

Ambliopija bērniem ir pilns ar nopietnām komplikācijām. Nevienlīdzīga acis darbs kropļo informācijas nonāk smadzenēs bērna. Rezultātā bērns deformēts vizuālo garozā un tās neironiem apstāties attīstību. Tāpēc, ja vēlu ārstēšanai ambliopija bērniem jaunākiem pacientiem redze var palikt zems, neskatoties uz likvidēšanu cēloņiem slimības.

Ar savlaicīgu ārstēšanu ambliopija atgriezenisku defektu. Un agrāk sākt terapeitiskos pasākumus, labvēlīgāko prognozi. Tātad, piemēram, ambliopija bērniem ar vienpusēju iedzimtu kataraktas Vislabākie rezultāti tiek sasniegti, ārstējot slimības pirmajos mēnešos bērna dzīvē.

Veidi un apjoms ambliopija

Ambliopija bērniem un pieaugušajiem ar redzes asums līdz 0, 8-0, 4 sauc zemas kvalitātes slimība. Ambliopija ar koeficientu 0, 3-0, 2 tiek uzskatīts par mērenu patoloģija. Ja ambliopija ar skaitļiem 0, 1-0, 04 un zem diagnosticēta "augstu" vai "ļoti augstu ambliopija."

Atkarībā mehānismu slimības parasti izceļas strabismic vai refrakcijas ambliopija. Pirmā veida slimība attīstās kā rezultātā hronisku traucējumu binokulārās redzes uz fona šķielēšana. Lai refrakcijas ambliopija rezultātu ametropia (pārkāpumu atstarošanas jaudu acs) ar tuvredzība vai tālredzību.

Apduļķošanās acs (kataraktu vai katarakta) var izraisīt cita veida ambliopija - no neskaidra. Anisometropic slimības formu - sekas dažādu refrakcijas acīm ar astigmātismu, ko izraisa defektiem lēca vai radzene.

Diagnoze un ārstēšana ambliopija

 Korekcija ambliopija ja meditējot

Par "ambliopija" diagnozi nosaka pie oftalmologa par plānoto pārbaudi bērna ar 1, 3 un 6 mēnešiem. Ārsts laikā pārbauda redzes asumu, kustību un pozīciju acīm. Ambliopija pieaugušajiem diagnosticēta ar bāzes medicīniskās pārbaudes laikā vai, ja pacienta sūdzībām par redzes problēmām. Diagnozes laikā piemēro apgriezto un tiešo oftalmoskopiju, un dažādus testus pārbaudei redzes asums, kvalitātes indeksu un redzeslauku.

Tradicionālās ārstēšanas ambliopija - sakodiens. Tātad tas, ko sauc piespieda izslēgšanu no procesa veselīga acīm ar īpašas brilles ar plastmasas vai gumijas lēcu acī veselīgu. Mode ārstēšanas ambliopija pa oklūzijas izvēlas ārstu.

Tāpat ir iespējams redzes korekcija, izmantojot video, datoru auto-apmācība (GCA), tad metodes, stimulācijas acīm Avetisov caur žilbinošā tīklenes kairinājumu vai KÜPPERS izmantojot secīgus attēlus.

Ārstējot ambliopija pieaugušajiem un bērniem izmanto kā dažādas terapeitiskās metodes: valkā brilles, tumbleri, ultraskaņas un infrasarkanā lāzera terapijas, vakuuma masāža, elektriskās stimulācijas un magnētiskā terapija.

Яндекс.Метрика