Anafilakse

Anafilakse ir smaga un dzīvībai bīstama reakcija uz noteiktiem alergēniem, ko pavada stipras sāpes, pietūkums, muskuļu spazmas un nosmakšanu. Reakcija var rasties pēc insekta koduma un pēc medikamentu vai mijiedarbība ar citiem alergēniem.  Anafilakse - akūts reakcija no cilvēka organisma ar konkrētu alergēnu

Cēloņi un simptomi anafilaksi

Simptomi anafilakses var rasties uzreiz vai vairākas stundas pēc alerģisku kontakta. Visbiežāk simptomi anafilaksi bieži tiek pietūkums, stipras sāpes, muskuļu spazmas, apsārtums, izsitumi uz ādas, nieze, slikta dūša, vemšana, pietūkums elpošanas sistēmu.

Vēlu simptomi ir bronhu spazmas, aizsmakums un apgrūtināta elpošana, hipoksija, nātrene, sirdsklauves. Sirds sāk strādāt neprognozējami ar defektiem un nepareizu griezumu. Ja pacientam nepalīdz, tad anafilakse izraisa strauju asinsspiediena pazemināšanās, samaņas un nāvi.

Galvenais iemesls anafilakses ir īpašs alergēnu, uzdevums, kas var veikt zāles un to sastāvdaļas, kukaiņu indi, dzīvnieku blaugznas, putekšņi, pārtika, utt Dažreiz nav parādīts pirmais kontakts ar alergēnu anafilakse, bet ar atkārtotu mijiedarbību attīstās diezgan ātri.

Alerģijas un anafilakse ietekmē viena otru no klātbūtnē alergēnu. Anafilakse var rasties saskarē ar alergēnu ir cilvēka asinis un reaģēt ar imūnglobulīnu, kas rada atbrīvošanu histamīna un veidošanās iekaisuma procesu.

Cēloņi anafilakses var būt narkotisko vielu, un kontrastvielas, aspirīns un nesteroīdie narkotikas, kas izraisa anafilaktoīdas reakcijas cilvēkiem ar hroniskām slimībām. Alerģija un anafilakse ir cieši saistīti, jo pacientiem ar alerģiskām reakcijām bieži uzņēmīgi pret anafilaktisko šoku.

Galvenie veidi anafilaksi

Anafilakse ir vairāku tipu, atkarībā no alergēnu tipa. Slimība var iedalīt vairākās kategorijās:

  • pārtikas reakcija;
  • reakcija uz anestēziju operācijas un rehabilitācijas laikā;
  • idiopātiska reakcija;
  • deva, zāļu reakcija, un nesteroīdie;
  • atbilde uz izmantošanu;
  • reakcija uz floru un faunu.

Ja simptomi anafilaksi nekavējoties noteikt par alergēnu veids un sākt ārstēšanu. Pēc ciešanas anafilaktiskais šoks pacientam jau vairākus gadus ir risks atkārtotas reakcijas.  Ar noteiktu devu adrenalīna ieviešana - pirmās palīdzības ārstēšana anafilakses

Ārstēšana anafilakses

Ārstēšana anafilakses tiek veikta ārkārtas situācijās un sastāv ieviest zināmu devu adrenalīna. Pacientiem, kuriem ir hroniskas alerģijas un cieta anafilaktiskais šoks, jums ir nepieciešams veikt šļirci adrenalīna.

Ja simptomi saglabājas slimības nepieciešama steidzama hospitalizācija un intensīva aprūpe. Pacientam jābūt saskaņā ar pastāvīgu uzraudzību medicīnas speciālistu stabilizācijā fizisko stāvokli.

Pēc anafilakse ārsts pārrauga funkcionēšanu sirds un asinsvadu sistēmu, smadzenes, elpošanas sistēmu un gremošanas sistēmu. Pacientam regulāri mērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī iecelt pilnīgu diagnostisko pārbaudi.

Lai novērstu anafilakse likumā izdarītajiem imūnterapiju, kas ir paredzēts, lai kontrolētu iedarbību uz alergēnu un novēršot attīstību iekaisuma procesu atkārtošanos.

Яндекс.Метрика