Aneirisma

Īss apraksts slimības

 Smadzeņu aneirismas

Diagnostikā aneirismas pacientam ir vietēja paplašināšanās asinsvadu (artēriju vai vēnām), asinsvadu sienas sāk izspiesties. Tas var būt iedzimta slimība, asinsvadu sieniņu, un rezultāts aterosklerozes attīstību, vai arterio. Kā aneirisma var izraisīt traumas, Sēnīšu vai syphilitic asinsvadu bojājumiem. Visbiežāk, jo uz aneirisma aorta reģionā notiek. Diezgan bieži ir gadījumi, sirds aneirisma.

Aneirismas var būt gan patiess un nepatiess. True veido visu slāņu asinsvadu sienā. Tie ir novērota ateroskleroze, sifiliss. Viltus aneirismas rodas, kad asinsvadu traumas. Par traumu asinis plūst uz audiem, un pēc kāda laika, ap šo asinis sāk veidot sienu aneirisma - tā saucamo "aneurysmal šoks". No asinsvadu sienas izspiesties pakāpeniski, un tas, savukārt, var novest pie saspiešanas apkārtējiem orgāniem.

Smadzeņu aneirismas

Ļoti bieži smadzeņu aneirisma dēļ iedzimta patoloģija izpaužas sienas asinsvadus. Arī tas tiek diagnosticēta cilvēkiem ar ģenētiskiem traucējumiem organismā. Tas var būt saistaudu sistēmas bojājumi, traucējumi asins cirkulāciju, policistisko nieru slimība.

Bez tam šī veida aneirismas, var rasties pēc galvas traumas, sakarā ar paaugstinātu asinsspiedienu, kad inficēšanu infekcijas audzēju, kā arī ar citām slimībām, kas asinsvadu sistēmu. Smēķēšana un narkotiku lietošana var izraisīt arī galvas smadzeņu aneirismas.

Šis aneirisma veids ir pietiekami bīstams. Tas var izraisīt asiņošanu smadzenēs, izraisīt nopietnas komplikācijas, piemēram, insulta, nervu sistēmas bojājumus vai izraisīt nāvi. Ja aneirisma pārsprāgt vienreiz, tas var uzsprāgt un otrais. Tas var novest pie atkārtotas asinsizplūdums smadzenēs. Var attīstīt jaunus aneirismas.

Vēdera aortas aneirisma

Asinis uz vēdera aortas apakšējā daļa no ķermeņa. Ja jums ir vāja daļa aorta, tas var vai paplašināt, vai sāk izspiesties. Tas ir vēdera aortas aneirisma. Asinis, kas plūst zem spiediena caur aorta un palīdz nodrošināt, ka tā sāk izspiesties un kļūst kā balons. Tas aneirisma ir bīstama un rada risku cilvēka veselībai. Tas var tikai pārsprāgt, izraisot iekšējo asiņošanu, un sliktākajā gadījumā - līdz nāvei.

Bez tam, kad vēdera aortas aneirisma iespējams trombu veidošanos. Asins recekļi var izrauties no sienas un iespraudiet mazākās asinsvadus, kas noved pie arteriālās trombozes. Tas izraisa stipras sāpes un var radīt sarežģījumus, ka cilvēki beidzot zaudēt daļa.

Tādas aneirisma simptomi

Simptomi ir atkarīgi no tā, kur aneirisma tās atrašanās vieta, par to, vai tur ir komplikācijas aneirisma, ka tās attīstības veidam. Tas var notikt vairākus gadus bez simptomiem. Statistika liecina, ka 25% no pacientiem, kas cieš no epizodisku izpausmēm aneirisma, viņi vispirms paņēma par migrēnas.

Asimptomātiska aneirisma var noteikt tikai nejauši. Ja tas ir nesprāgušas, viņa raksturo sajūtu saspiešanas smadzenēs, galvaskausa nervu, izraisot hroniskas galvassāpes, traucējumi orgānu redzēt, saost, var izraisīt epilepsijas lēkmi, var arī novest pie šķielēšana.

Ja aneirisma pārsprāgt, tā sākas iekšējā asiņošana, kas rada iepriekš aprakstītos simptomus.

Simptomi var parādīties, un vēdera aortas aneirisma. Bet tas ir iespējams un pulsējošas un nospiežot sāpes krūtīs, vēdera vai starp lāpstiņām. Elpošana var būt grūti parādīties aizsmakums, klepus. Ja Jums ir pēkšņas sāpes galvas, krūšu, vēdera vai jebkuriem citiem iepriekš aprakstītajiem simptomiem, jums ir nepieciešams, lai nekavējoties konsultēties ar ārstu!

Ārstēšana aneirismas

 Ārstēšana aneirismas

Mūsdienu medicīnā, ir tikai viena metode, ārstējot aneirisma - ķirurģisku iejaukšanos (darbībai). Sarežģījumi var rasties jebkurā brīdī, tāpēc ārstēšana aneirismas tiek veikta, noņemot pacienta kuģi, un tā vietā likt mākslīga.

To var izdarīt, izmantojot atklātu operācijas. Vēdera ķirurgs padara griezumu un novērš to caur paplašināto daļu vēdera aortas, un tā vietā noliek protēzi. Just aneirisma ārstēšanu var veikt ar Endo protēzes. Cirksnī pacienta padara nelielu griezumu. Caur to, dobumā aneirismas atrodas sintētiska protēze.

Veicot šo darbību, ir vairāki ierobežojumi. Ļauj neliela daļa pacientu. Diemžēl pēc šāda iejaukšanās, ļoti liels procents atkārtotu operāciju kā pēc atklātas operācijas.

Bet kontrindikācijas vecuma un citām slimībām šādas operācijas. Šīs protēzes netiek noraidīti, lielākā daļa no tiem ir nevajadzīga mainīt un tie kalpo līdz beigām cilvēka dzīvē.

Яндекс.Метрика