Ankiloze

Ankiloze - slimība, kas izstrādā pilnīgu nekustīgums locītavu. Tas rodas, kā rezultātā rodas par patoloģisku locītavu izmaiņām. Kā likums, stimuls attīstībai slimības kļūst trauma, artrīts vai osteoartrīts.  Ankiloze - locītavu stīvums

Ankilozirovaniya skarto locītavu laikā, viņš pirmo reizi kļuva nopietni kustas, un galu galā zaudē visu mobilitāti. Ankiloze locītavās ir kaula ar izaugsmi kaulaudu un šķiedrveida saistaudu ar izaugsmi šķiedrveida audu.

Pazīmes kopīgās ankilozi

Ankiloze un kontraktūrām ir līdzīgi simptomi. Svarīgākais simptoms ankilozi ir ierobežota mobilitāte. Citi simptomi ir atkarīgi galvenokārt no stāvokļa, kurā noticis fiksācija. Piemēram, ja ankiloze ceļa notiek tad, kad pēda ir stāvoklī pusi smilga leņķī, tad pacients nevarēs staigāt. Ja kāja ir bloķēta iztaisnotās stāvoklī, pacients varēs pilnīgi brīvi un staigāt un strādāt.

Kad šķiedrains ankiloze kopīgā svarīgākajiem simptoms ir sāpes Komisijai par tās svārstības. Kad kaulu ankiloze pacients parasti nav izjust sāpes.

Cēloņi ankilozi

Ir vairāki iemesli ankilozi un kontraktūras. Galvenie iemesli ir smagās intraartikulārs lūzumi, kas rodas kā rezultātā no locītavu virsmām pārkāpumiem, iekaisuma izmaiņas locītavu (artroze un artrīts), atklāts locītavu traumas, kurā ir garš gruzd process noved pie deģenerāciju skrimšļa aptver locītavu virsmu un izaugsmi saistaudu šķiedrveida audu vai kaulu.

Arī izskats ankilozi locītavas bieži noved pie ilgu uzturēšanās vairākumu.

Diagnoze ankilozi

Ja jums ir aizdomas kontraktūra ankiloze un pacientam jākonsultējas ar ķirurgu vai traumatologs, kurš būs pārskatīt vēsturi slimības, pacientiem ir nepieciešams uzdot jautājumus un noteikt pakāpi mobilitātes skarto locītavu. Lai precizētu diagnozi pacientam nosūtīja uz rentgena stariem locītavas, kā arī datortomogrāfijā vai magnētiskās rezonanses terapiju.

Ārstēšana ankilozi

Atkarībā no tā, cik kopīgu ankiloze attieksmi var būt konservatīva vai ķirurģiska. Kad slimība ir liela nozīme, cik vien iespējams, agrīnai diagnostikai un ārstēšanai.  Fizikālā terapija - metode, ārstējot ankilozi

Konservatīvā ārstēšana ankilozi, kuras mērķis ir atjaunot locītavu kustīgumu, noņem sāpes kustību un uzlabot muskuļu tonusu. Šim nolūkam noteiktās pacienta izraksta fizioterapiju mērķis ir ritmisku spriedzes slimu kāju vai roku cast, manuālā terapija, muskuļu masāža. Medikamenti ietver nesteroīdos pretiekaisuma zāles, pretsāpju, hormoni un ved kopīgu dobumā.

To plaši izmanto, lai ārstētu kontraktūrām un ankiloze fizioterapija. Elektroforēze, UHF, CMT efektīvi palīdz noņemt iekaisumu, pietūkumu, noņem sāpes locītavās un atjaunot savu mobilitāti.

Šķiedrains ankiloze apstrādāta speciāli izstrādāti svārstīšanās (provizorisks anestēzija). Kad šķiedrains ankiloze galvenokārt operatīva ārstēšana. Tā paplašina piemērošanas artroplastika, kurā locītavu gali kaulu ir atdalīts un izveidojuši jaunu kopēju virsmu. Starp jaunās eņģes virsmas novietots īpašas blīves plastmasas auduma. Neērtā stāvoklī, kad daļa ankiloze likvidēta ar iztaisnošanas to (osteotomijā). Smagos gadījumos var veikt pilnīgu kopīgu nomaiņu (endoprotezēšana).

Novēršana ankilozi

Lai izvairītos attīstību šo slimību, ir nepieciešams īpašu uzmanību pievēršot sāpes locītavās. Ir ieteicams sākt pēc iespējas ātrāk tās visaptverošu apstrāde un ārstēšana intraartikulārai lūzumu ar izmantošanu iekšējās un ārējās zāļu terapijas un ārstnieciskā vingrošana, kuru mērķis ir muskuļu attīstību un pacienta locītavā.

Lai novērstu rašanos un attīstību osteoartrīta blakus esošajos locītavas ankiloze iesaka regulāras fiziskās sagatavotības, fizikālā terapija, ārstnieciskās masāžas un SPA procedūras.

Lai izvairītos no nelabvēlīgas funkcionālos ankiloze ieteicams pareizās imobilizācijas ekstremitāšu sabojātās trauma.

Яндекс.Метрика