Ankilozējošais spondilīts

Īss apraksts slimības

 Iekaisums starpskriemeļu locītavu - Ankilozējošais spondilīts
 Ankilozējošā spondilīta ir iekaisums starpskriemeļu locītavu. Kā rezultātā slimības, tie saplūst, kas ievērojami ierobežo pārvietošanās brīvību no mugurkaula. Starptautiskajā medicīnas praksē, slimība tiek saukta par "ankilozējošais spondilīts". Dažādās valstīs cieš no tā, 0 5 līdz 2% no iedzīvotāju skaita. Vīrieši, īpaši jaunībā, saslimst biežāk sievietes (pašlaik 10 gadījumi diagnosticēta ar ankilozējošo spondilītu ir tikai 8 vīrieši un 2 sievietes).

Cēloņi slimības nav pilnībā saprotams. Pētnieki uzskata, ka liela loma šajā procesā spēlē ģenētiskie faktori un hronisku infekcijas kuņģa-zarnu traktā. Turklāt, ankilozējošais spondilīts vīriešiem un sievietēm izraisīja seksuālo infekciju, stresu un savainojumus no balsta un kustību sistēmas. Vieglas formas slimības neizraisa nopietnas komplikācijas. Situācija ir atšķirīga, ja persona ir diagnosticēta uzsākta ankilozējošais spondilīts - invaliditātes šajā gadījumā ir gandrīz neizbēgama. Ņemiet vērā arī to, ka ir dažas problēmas ar pareiza ražošanas un, pats galvenais, savlaicīgu diagnostiku. Parasti, cilvēki nepievērš uzmanību nepatīkamus simptomus un meklēt medicīnisko palīdzību pārāk vēlu, kad ārstēšana iekaisuma procesa nav gandrīz nekādas ietekmes.

Ankilozējošais spondilīts - simptomi

  • sāpes sacroiliac reģionā, stīvums locītavās - sāpes bieži izplatās apakšējo ekstremitāšu un sniegta sēžamvietas, un tas ir ievērojami uzlabota otrajā pusē nakts, kas ir iemesls, kāpēc cilvēki nevar gulēt pareizi;
  • stipras sāpes papēža kaula nenāks laikā;
  • sāpes un hermētiskuma mugurkaula krūškurvja zonā;
  • pētījums par asins paraugu no slima persona uzrāda ievērojamu pieaugumu EAR.

Šie simptomi ne vienmēr ir pazīmes ankilozējošo spondilītu, bet, ja viņiem ir vairāk nekā viens mēnesis nekavējoties jākonsultējas ar reimatologu. Dažos gadījumos pirmās sāpes parādās ne mugurkaula un locītavu rokās un kājās. Tomēr, tie ir ļoti līdzīgi reimatoīdo artrītu. Turklāt, ankilozējošais spondilīts var sākties ar iekaisuma acu slimības, sirds slimības vai aorta. Lēni slimības progresēšanu, ir ļoti reti. Vairumā gadījumu, iekaisuma process attīstās diezgan strauji un īsā laika periodā ietekmē praktiski visu mugurkaula.

Kā slimība progresē ierobežotas kopīgus mobilitātes pieaugumu, ir saīsinot mugurkaula, stipras sāpes visvairāk vienkāršu kustību, piemēram, noliekt uz sāniem. Arī pacientiem ir apgrūtināta elpošana, asas sāpes klepojot vai šķaudot. Daudzi cilvēki tiecas atbrīvoties no nepatīkamām sajūtām un mēģināt saglabāt šo mierīgu dzīvi, ierobežot fiziskās aktivitātes, aizdomām, ka šie pasākumi tikai veicina progresēšanu artrīts. Ja persona ir atrasts ankilozējošais spondilīts, ārstēšana tiek balstīta uz aktīva dzīvesveida un mērena izmantot. Pretējā gadījumā tur var būt pilnīga nekustīgums mugurkaula un cilvēks nekad izpaužas neatgriezeniskas izmaiņas organismā (galva noliekta, smilga pie elkoņiem, izliekta poza).

Ankilozējošais spondilīts - ārstēšana slimības

 Ārstēšana ankilozējošā spondilīta

Kavē attīstību krūšu klusumā palīdz dziļa elpošana un aktīvās sporta, nostiprina muskuļus muguras un sēžamvietas, piemēram, slēpošanas vai peldēšanu .  Tas ir ieteicams atteikties no mīksta gulta un spilveni, kā grūti matracis novērš stipras sāpes mugurkaula otrajā pusē nakts laikā .  Sakarā ar to, ka ankilozējošā spondilīta, kuras simptomi ir aizvien vairāk izpaužas jauniešiem, ir progresīva rakstura - cīnīties pret to grūti pietiekami .  Galvenais uzdevums un ārsts un pacients - lai apturētu attīstību iekaisumu, nedeva viņam pārcelties uz vairāk veselīgu locītavām .  Šis uzdevums ir ļoti grūti, bet veicams .  Atcerieties, ka diagnoze ankilozējošā spondilīta, ārstēšana ir ne tikai ietaupot sāpes un nodrošināt augstu dzīves kvalitāti, mazina simptomus stīvums mugurkaula .  Tieši šī iemesla dēļ ir nepieņemami pašārstēšanos jebkurā stadijā slimības .

Komplikācijas izpaužas locītavu iekaisumu

Lielākais risks darbojas ankilozējošais spondilīts. Invaliditātes vēlīnā slimības ir gandrīz neizbēgama, un neatgriezeniskas izmaiņas iesaista ne tikai mugurkaula un stāju, bet arī citiem orgāniem. It īpaši, 20% no pacientiem, kuri slimo aorta un sirds un asinsvadu sistēmu. Tas izpaužas kā pastāvīga elpas trūkums, sāpes krūtīs, traucējumiem no sirds. Arī pacienti bieži novēro nieru mazspēju, kas ir sekas amiloidozi - deģenerāciju nierēm.

Яндекс.Метрика