Anoreksija

Anoreksija nervosa - slimība, ko raksturo traucējumus normālas ēšanas uzvedību. Anoreksija pacienti parādīt pastiprinātu uzmanību sava svara un mēdz gandrīz pilnībā ierobežot sevi pārtikas patēriņu. Bet cilvēki ar anoreksiju ir tik bail rakstīt vismaz vienu papildu kilogramu, ka gandrīz celta sevi izsmelšanu. Galvenais simptoms anoreksija - spēcīgs svara zudums

Saskaņā ar statistikas datiem, slimība pārsvarā jaunas meitenes pakļauti, dažreiz pat ļoti jauni cilvēki, kuri ir daudz vairāk nekā citu vecuma grupu mēdz ietekmēt no ārpuses un slikti reaģēt uz kritiku. Slimība sākas ar to, ka meitene, kas sapņo zaudēt svaru, sēž uz diētas, un tā ir ieinteresēta, pat tad, ja tā kļūst svars 15-20% zem normas, tas joprojām šķiet, ka tas ir pārāk biezs.

Jaunām meitenēm, piemēram, slimība ir īpaši bīstama, jo viņu organisms joprojām stadijā izaugsmi un attīstību. Kā rezultātā, nevis skaistu, veselīgu jaunu sievieti redzējis ap ir disembodied spoku ar melnām acīm un bāla āda. Papildus ārējām pazīmēm anoreksija veicina rašanos vairāku endokrīno slimību, nervu un sirds-asinsvadu sistēmu, kustību aparāta. Tas ir saistīts ar to, ka tajā laikā, jo īpaši, ja organisms ir nepieciešams daudz barības vielu, pacientiem ar anoreksiju, gluži pretēji, badoties sevi, nodarot neatgriezenisku kaitējumu organismā.

Galvenie iemesli, kas liek meitenes anoreksija ir:

 • neveselīgu psiholoģisko atmosfēru ģimenē;
 • negatīva atmosfēra ap ēdienu;
 • izkropļota izpratne par savu ķermeni un pārāk zema pašapziņa;
 • obsesīvi un orientēta uzvedība, perfekcionisms;
 • cīņa ar šķēršļiem;
 • neapmierinātu vajadzību pēc mīlestības un pieņemšanu.

Anoreksijas simptomi

Kā likums, pacienti ar anoreksiju neatzīst līdzīga problēma, tāpēc pirmie simptomi anoreksija parasti kļūst manāms ar ģimeni un draugiem.

Ja ģimene nav sāk atskaņot signālu, veikšanu ideālo svaru, lai pacientam varētu beigties diezgan nožēlojami: dažreiz zem draudi ir ne tikai veselību, bet arī meitenes dzīve.

Svarīgākais simptoms anoreksija ir smaga svara zudums, dažreiz salīdzinoši īsā laikā. Diemžēl, šī funkcija kļūst redzama tikai tad, kad sarukšana tuvojas kritisko punktu. Līdz tam brīdim apkārt tikai šķiet, ka viņa nolēma mest pāris kilogramu.

Vēl viens anoreksijas simptoms, kas arī būtu jāpievērš uzmanība - apetītes zudums, un ievērojami samazināt lieluma porcijas ēst pārtiku laikā. Kad anoreksija nervosa un meitenes bieži vien atsakās ēdienus, atrast daudz attaisnojumi (noguris nesen uzkodas, sāpes kuņģī, uc).

Jāatzīmē, ka, neskatoties uz atteikumu pārtikas, pacientiem ar anoreksija mīlestību runāt par pārtiku, jo īpaši dažādus uztura un veidus sadedzinot kalorijas. Daudzas sievietes, kas cieš no anoreksijas pavada gandrīz visu savu brīvo laiku virtuvē ēdiena gatavošanā. Tas būtu jāsasniedz tikai uzsūkšanos šiem ēdieniem, viss apetīte pazūd kaut kur.

Kā progresēšanu anoreksiju pacienta veselību kopumā ievērojami pasliktinājās. Jāpiezīmē, šādos klīniskajiem simptomiem anoreksijas:

 • Nogurums. Anoreksija pacienti, kuriem rodas vispārējs vājums, un ātri nogurst. Tas ir saistīts ar to, ka nav vieta, lai ķermeņa nepieciešamo enerģiju un ir izmantot iekšējās rezerves, kas nav neierobežots. Tas viss noved pie pārmērīgas miegainības un bieža ģībonis.
 • No matiem un nagiem pasliktināšanās. Mati zaudē spīdumu un skaistumu, kļūstot blāvi un sākt sadalīt. Protams, neviens aģents matu šajā gadījumā nevar palīdzēt. Organisms zaudē būtisku vitamīnus un minerālvielas, tas noved pie tā, ka nagi un mati kļūst sausi un trausli.
 • Statusu ādas mainās. Sejas kļūst bāla, un zem acīm meli dziļas ēnas. Parasti, iemesls tam ir dzelzs deficīta anēmija, kas vienmēr komplikācija anoreksijas. Anoreksija bieži izraisa problēmas ar nierēm, kas izraisa ādas kājas un rokas atšķirīgu zilgana toņa, kas izriet no sliktas mikrocirkulāciju. Šī iemesla dēļ pacientiem ar anoreksiju vienmēr justies auksts.
 • Amenoreja vai pilnīga izzušana no menstruācijas. No šis simptoms ārstu mehānisms joprojām nav pilnībā izprasta. Visticamāk, amenoreja notiek, kā rezultātā minētās iestādes uz ilgu laiku atņemtas ļoti nepieciešamo barības vielu, kas nelabvēlīgi ietekmē hormonālo fonu, kas izraisa dažādus traucējumus organismā. Daži ārsti uzskata, ka amenoreja izraisa pārkāpjot psiholoģisko stāvokli sievieti. Jebkurā gadījumā, norāde liecina, ka slimība ir aizgājusi pietiekami tālu, un meitene nevar iztikt bez kvalificēta medicīniskā aprūpe.
 • Citas slimības. Dažādas komplikācijas un slimības rezultāts trūkst vitamīnu un mikroelementu. Ķermenis ir pastāvīgi stresu, un ir ļoti grūti prognozēt, ko tas var nozīmēt, lai meitenēm. Dažos gadījumos, pastāv nopietnas problēmas ar kuņģa-zarnu trakta, traucēta endokrīno un centrālo nervu sistēmu, osteoporozes attīstību. Power pilēšana anoreksiju

Ārstēšana anoreksija

Kā likums, ārstējot anoreksijas - ilgu procesu, kas aizņem vairākus gadus. Process pats par sevi ir diezgan grūti ārstēt un prasa pacientus ar anoreksija lielu vēlmi uzvarēt šo slimību. Saskaņā ar statistikas datiem, aptuveni 60% pacientu pēc tam atgriezās normālu dzīvesveidu. 20% pacientu ar anoreksijas atgūt gandrīz pilnīgi bez komplikācijām un hroniskām slimībām. Tomēr, lai izvairītos no turpmāku recidīvu, visiem pacientiem ir jāveic regulāras pārbaudes un papildus ārstēšana.

Pirmajā posmā ārstēšanai anoreksiju koncentrējas uz atjaunošanu fizisko veselību pacientam. Lielākā daļa pacientu nepieciešama tūlītēja hospitalizācija un ir kritiskā stāvoklī. Ēšanas šos pacientus ar pilienu. Pēc stabilizēt pacienta stāvokli pamazām sāk pieradināt viņu parastā uztura, palīdzot viņam atgūt veselīgu ķermeņa svaru.

Otrajā posmā ārstēšanā anoreksija pacientu kursu psihoterapijas, kurā ārsts un pacients kopā mēģina identificēt galvenos cēloņus slimības un veidus, kā tos pārvarēt. Kognitīvās uzvedības terapija parasti izmanto, lai palīdzētu pacientam atbrīvoties no maldu par sava svara.

Smagos gadījumos, pacientam tiek noteikts antidepresanti, kas, veicot ārstēšanu anoreksija palīdzību, lai tiktu galā ar trauksmes valstīm. Tomēr ārsti neiesaka veikt viņiem ilgu laiku.

Яндекс.Метрика