Sibīrijas mēris

Īss apraksts slimības

 Chelaveka slimo ar Sibīrijas mēri

Sibīrijas mēris tiek klasificēta kā infekcijas slimību no grupas, kas zoonozes. To raksturo bojājumiem limfātisko sistēmu, drudzis, reibumā. Vairumā gadījumu Sibīrijas mēris notiek formā ādas, daudz mazāk - plaušās, zarnu un septisks. Rietumu literatūras Sibīrijas mēris ir cits nosaukums - Ugljevik (Sibīrijas mēris), ko viņa saņēmusi, lai konstatētu raksturīgo čūlas un melnā patina aptver čūlas uz ķermeņa.

Anthrax regulāri atrodami Āfrikā, Āzijā, Latīņamerikā un Dienvidamerikā. Uz teritorija Krievijas Sibīrijas mēra bieži izpaužas Stavropoles teritorija, Belgorodas, Kursk, Voroņeža, Rostov un Kirova reģioni, Tatarstānas un Čečenijā, tas ir, reģionos ar attīstītu lopkopības nozarē. Persona inficēti vai nu tieši no paša dzīvnieka vai no tās ādas un mētelis.

Ievērojiet arī, ka kopš 20. gadsimta vidū, gadījumu skaits Sibīrijas mēra pastāvīgi samazinās. Svarīga loma pozitīvo dinamiku lugas pareizi novēršana Sibīrijas mēra un stingrāku higiēnas prasībām uzņēmumos, kas nodarbojas ar vaislas liellopiem. Katru gadu mūsu valstī svinēja 50 gadījumi Sibīrijas mēra infekcijas un gandrīz visi no tiem ir profesionāli raksturs, jo tas bieži vien ir slimi cilvēki, kas strādā ar dzīvniekiem. Un vēl viens svarīgs punkts: tie uzņēmumi, kas izmanto īpašu vakcīnu, Sibīrijas mēris konstatēts ļoti reti, kas atkal stāsta par to, cik svarīgi ir attīstīt mūsdienīgu zāles pret bīstamām infekcijām.

Sibīrijas mēris

Anthrax sāk attīstīties, kā rezultātā darbības aerobo nūjiņu. Šī fiksētas, bet diezgan liels mikroorganisms ir nocirsta malas un var palikt uz ilgu laiku ārpus ķermeņa valkātājam. Kā infekcijas avotiem, ir aitu, kazu, liellopu un cūkas. Raksturīgi, Sibīrijas mēris cilvēkiem parādās pēc tieša kontakta ar ādu ar dzīvniekiem butchering vai darba jēlādu laikā, tomēr slimība var iesniegt, un, ēdot piesārņotu pārtiku vai ūdeni.

Simptomi Sibīrijas mēra un klīniskā aina

Simptomi Sibīrijas mēra rasties posmu no 2 līdz 14 dienām. Vairumā gadījumu, infekcija skar ādu personas, tāpēc pirmie simptomi Sibīrijas mēra var redzēt to atklātajās ķermeņa zonām. Klīniskā aina Sibīrijas mēra šādi:

  • vispirms uz ādas parādās mazi plankumi, kas izskatās kā kukaiņu kodumiem, un pavisam nieze;
  • 2-3 dienu laikā āda netālu no vietas patogēnu iekļūšanu ievērojami saspiests. Nieze šajā laikā palielinās, un bieži vien kļūst smagas dedzināšana. Sami plankumi arī pārveidota un pārveidota pūslīši, piepildīta ar asinīm un serozs saturu;
  • tādā mērā, ka pacienti ķemmētas niezoši vietu uz ādas virsmas veidojas melnas čūlas. No šī viedokļa diezgan skaidri var konstatēt, ka persona attīstās Anthrax, kuras simptomi ir raksturīgi ne tikai izskatu veidojumi uz ādas, bet arī temperatūras paaugstināšanās, ēšanas traucējumi, un galvassāpes;
  • Pēc atvēršanas pūslīši malas čūlas sāk uzbriest up un veido pietūkums. Tā izplatās ļoti ātri, satveršanas veselīgu jomas un veicinot veidošanos sekundāro burbuļi. Šis process ilgst 5-6 dienas;
  • sasniedzot izmēru 8-15 mm, Sibīrijas mēris iegūst kādas karbunkuls īpašības: melna centrā, strutains robežu ap to, sarkans ovāls vietā sekundāro bojājumu.

Ja diagnoze Sibīrijas mēra tika īstenoti savlaicīgi un pacients tika iecelts adekvātu ārstēšanu, 5-6 dienas pēc sākuma pacienta stāvokļa carbuncles normāliem: tas samazinās temperatūra pazeminās pietūkums un lymphangitis fedings uzlabo vispārējo veselību. Čūlas uz ādas dziedēt lēni, tomēr pēc tam, kad viņiem paliek labi uztveramu rēta. Ja Sibīrijas mēris cilvēkiem notiek ar sarežģījumiem, tas var attīstīties sekundāro sepse, strauju ķermeņa temperatūras pieaugums tahikardija un pieauga galvassāpes. Sekundārās pustulām veidojas bez ārstēšanas, veicina nepareizu ekspluatāciju būtiskās sistēmās, kas var izraisīt nāvi.

Papildus ādas bojājumiem, Sibīrijas mēris un ietekmē citus orgānus. Simptomi zarnu Sibīrijas mēra formām ir raksturīga spēcīga toksikoze slimības, sāpes vēderā, asiņaina caureja un vemšana. Ja jums nav rīkoties, pacients mirst no sirds mazspējas pieaugošo 4-5 dienas pēc pirmajām slimības pazīmes. Plaušu Sibīrijas mēris, simptomi, kas norāda sakāvi elpošanas sistēmas, attīstās vēl ātrāk. Visiem pacientiem ir pazīmes smagas intoksikācijas, kas ved uz nāvi jau 2-3 dienas pēc starta atteikties plaušas.

Ārstēšana Sibīrijas mēra un prognozes atveseļošanās

 Izmantojot bitsillina ārstēšanā Sibīrijas mēris

Neatkarīgi no formas infekcijas ārstēšana Sibīrijas mēra ietver saņem īpašu saistošo globulīnu un antibiotikas. Sakarā ar antibiotiku terapijas neizdodas samazināt nāves gadījumu skaitu no ādas Sibīrijas mēra līdz 10-20%. Gadījumā, inhalācijas lietām diezgan atšķirīgi. Anthrax attīstās pārāk ātri, un bieži vien noved pie kritiskās izmaiņām ilgi pirms tie būtu pareizi diagnosticēta. Zarnu Sibīrijas mēris cilvēkiem ir pilnīgi izārstēt 50% no ziņotajiem gadījumiem. Atlikušie pacienti vai nu mirst vai kļūst par invalīdiem.

Novēršana Sibīrijas mēris

Anthrax novēršana ir svarīga loma novērstu infekciju un samazināt nāves gadījumu skaitu. Ja cilvēks veikt vakcīnu, Sibīrijas mēris notiek daudz vieglāk un nekad letālas. Papildus vakcināciju, jums ir nepieciešams laiks, lai identificētu slimus dzīvniekus, pilnībā iznīcinot to gaļu un ādu, lai dezinficēt iekārtas un instrumentus, ar kuriem tie ir kontaktā.

All zobārstniecība Tulas tiešsaistes Tulyachka.ru. Izvēlieties klīniku, kas ir ērts Jums. Neaizmirstiet apmeklēt savu ārstu, lai pārbaudītu pārskatus uz vietas, un pēc apmeklējuma - atstāt.

Яндекс.Метрика