Aortas stenoze

Aortas stenoze, vai aortas stenoze - iedzimta vai iegūta slimība, ko raksturo sašaurināšanās kreisā kambara izplūdes trakta ar aortas vārstuļa, kas provocē grūtības aizplūšanu asinis no kreisā kambara, kā arī veicina strauju pieaugumu spiediena gradientu starp aorta un kambara. Aortas stenoze - sašaurināšanās aortas izmaiņu dēļ vārsta

Veidi un cēloņi aortas stenozes

Ir trīs veidu aortas stenozes:

 • vārsti (iedzimti vai iegūti);
 • supravalvular (tikai dabiski);
 • subvalvular (iedzimta vai iegūta).

Galvenie iemesli, kas gūta aortas stenozes ir:

 • ateroskleroze no aortas;
 • deģeneratīvas izmaiņas un to turpmākās vārsts pārkaļķošanās;
 • reimatiskas sirds vārstuļu skrejlapas (visbiežākais slimības);
 • infekciozs endokardīts.

Reimatisko vārstu lapiņām (reimatoīdais endokardīts) provocē samazinājumu vārstu bukletus, kā rezultātā tie kļūst cieta un bieza, kas ir iemesls sašaurinājums vārsta atvēršanas. Bieži ir pārkaļķošanās no aortas vārstuļa, kas palīdz vēl vairāk samazināt mobilitāti ar bukletiem.

Ja infekciozs endokardīts novērotas līdzīgas izmaiņas, kā rezultātā attīstībā aortas stenozes. Daļa no iemesla veidošanās slimības ir sistēmiska sarkanā vilkēde un reimatoīdais artrīts.

Ateroskleroze no aortas pavada smagas deģeneratīvas procesiem sklerozes, stīvumu un pārkaļķošanās vārsta lapiņām šķiedrainā gredzens, kas arī veicina grūtībām aizplūšanu asinis no kreisā kambara.

Dažreiz veciem cilvēkiem cēlonis aortas stenozes ir primārie deģeneratīvas izmaiņas vārstu. Šo parādību sauc par "idiopātiska calcific aortas stenoze."

Iedzimta aortas stenoze notiek kā rezultātā defektiem un attīstības nenormālības vārsta. Vēlīnā slimības simptomi aortas stenozes pievienojas izrunā pārkaļķošanās, kas pasliktina slimības.

Tādējādi, visiem pacientiem zināmu aortas stenozes, neatkarīgi no cēloņa novērots kropļojumiem aortas vārstuļa pārkaļķošanās un izteikti. Protēzes aortas vārstuļa - radikāls veids, lai ārstētu aortas stenozes

Simptomi aortas stenozes

Atkarībā pakāpes aortas stenozes, pacienti var laika gaitā nav pieredzes diskomfortu, proti, ilgu laiku slimība nav simptomu.

Krasā sašaurināšanās vārsta atvēršanas, pacienti sāk sūdzas par izskatu stenokardijas lēkmju, nogurums un vājums vingrojumu, ģībonis un reibonis laikā ar straujajām pārmaiņām ķermeņa stāvokli, elpas trūkums. Smagos gadījumos, simptomātiski aortas stenoze ir uzbrukumi elpas (plaušu tūskas vai sirds astmu).

Pacientiem ar izolētām aortas stenozi var rasties sūdzības, kas saistītas ar izskatu pazīmēm labo kambara mazspēju (smaguma sajūta labajā augšējā kvadrantā, pietūkums). Rodas šie simptomi aortas stenozes ar būtisku plaušu hipertensijas dēļ mitrālā vārstuļa kombinācijā ar aortas stenozes.

Pie vispārēju pārbaudi, pacientam bija raksturīga bāla āda.

Diagnoze aortas stenozes

Galvenās metodes instrumentālā diagnozi aortas stenozes ietver:

 • EKG;
 • X-ray pārbaude;
 • Ehokardiogrāfija;
 • Sirds katetrizācijas

Ārstēšana aortas stenozes

Ja smaga aortas stenoze medikamenti, parasti neefektīva. Vienīgā radikālā ārstēšanas metode ir aortas vārstuļa. Pat pēc simptomu parādīšanās slimības izdzīvošanas izredzes bez operācijas dramatiski samazināts. Vidēji, pacienti pēc simptomu parādīšanās, piemēram, sāpes sirdī, pazīmes kreisā kambara mazspēja, ģībonis, nedzīvo vairāk nekā piecus gadus.

Pēc diagnozi "aortas stenoze" pacients obligāti ieteikt preventīvus pasākumus pret infekciozo endokardīts.

Asimptomātiskiem aortas stenozes zāļu terapijas mērķis ir saglabāt sinusa ritmu, novērst koronārās sirds slimības un asinsspiediena normalizēšanu.

Pēc parādīšanās sūdzību ar neiespējamību veikt operāciju parakstītas zāles. Tātad, ja Jums ir sirds mazspēja ar medikamentiem mēģināt novērst sastrēgumus plaušu apgrozībā saņemot diurētiskie līdzekļi. Bet pārāk aktīva lietošana var veicināt pārmērīga urīna produkciju, hipovolēmiju un hipotensija. Ja kreisā kambara sistolisko disfunkciju kā simptomātiska ārstēšana ir paredzēta digoksīnu, jo īpaši attiecībā uz priekškambaru fibrilāciju.

Kad aortas stenoze pacients vazodilatatori ir kontrindicēta, jo tie var izraisīt ģīboni. Tomēr, smagu sirds mazspēju var būt piesardzīgiem administrācija nātrija nitroprusīdu.

In iedzimtām aortas stenoze bērniem var izmantot aortas balona valvuloplasty. Šī metode samazina maksimālo transvalvular slīpums 65%, bet galvenokārt šī metode prasa otru operāciju 10 gadus. Pēc valvuloplasty pacientiem var attīstīties aortas nepietiekamību.

Visefektīvākais ārstēšana aortas stenozes ir ķirurģiska metode protēžu aortas vārstuļa. Protēzes aortas vārstuļa norādīts smagu aortas stenozes, šādos gadījumos:

 • Par sinkope, stenokardijas vai sirds mazspējas klātbūtne;
 • kopā ar koronārās bypass surgery;
 • kopā ar darbībām citās vārstiem.

Ķirurģiska ārstēšana aortas stenozes ievērojami uzlabo pacienta veselības stāvokli un prognozes par izdzīvošanu. To var veiksmīgi veikta, pat gados vecākiem pacientiem, neriskējot smagu patoloģiju. Lai izmantotu autografts protēzi, alogēniska implanti, allotransplantācijas, mehāniskās protēzes vai cūku bioprosthesis un liellopu perikarda protēzes.

Яндекс.Метрика