Apendicīts

 Iekaisums apendicīta

Apendicīts - iekaisums papildinājuma sauc papildinājumā. Tas ir neliels piedēklis neredzīgo resnās zarnas, kas atrodas uz robežas ar tievās un resnās zarnas. Sakarā ar anatomiskās iezīmes pielikumā bieži iekaisušās - Akūts apendicīts ir biežākais ķirurģisko slimību.

Tas notiek tik bieži, ka trīsdesmitajos gados pagājušā gadsimta Vācijā, tika ierosināts, lai novērstu papildinājumā bērniem agrā bērnībā, kā preventīvs pasākums, lai apkarotu apendicīts. Šajos gados tika uzskatīts, ka papildinājums ir atavisms, pilnīgi bezjēdzīgi anatomijas izglītība, bez kuras nav iespējams izdarīt. Tomēr, eksperimentālie rezultāti ir neapmierinoša: šajās bērniem agrīnā vecumā, ka pielikums tika noņemta, vēlāk izstrādāja smagu formu imūndeficītu.

Akūts apendicīts ar nepieņemšanu steidzamiem terapeitisko pasākumu ir bīstams, jo tas noved pie pūžņot un izjauktu iekaisums papildinājumā, ar difūzu izplatību iekaisums un strutas ar vēderplēves - peritonīts attīstās, bīstamas komplikācijas, kas var novest līdz nāvei.

Cēloņi apendicīts

Tiek uzskatīts, ka galvenais iemesls ir apendicīts obstrukcija lūmenā papildinājumā. Tas var notikt tāpēc, ka lēciena papildinājuma, kā arī sakarā ar mehānisku obstrukciju, kad laists lūmenā fekāliju akmeņu vai svešķermeņiem. Ieraksts no svešķermeņu papildinājumā - viens no biežiem cēloņiem apendicīta bērniem un pieaugušajiem, ko izraisa apendicīts bieži fekāliju akmeņiem. Vēl viens iekaisums papildinājuma mehānisms, ir rašanās čūlas uz zarnu gļotādā, parasti kā rezultātā vīrusu infekcija.

No apendicīts simptomi

Galvenais simptoms apendicīts pēkšņi parādījās sāpes vēderā. Par sāpes akūta apendicīta raksturo šādi:

 • Sākotnēji, sāpes ir lokalizētas pakrūtē reģionā;
 • Pēc 6-8 stundām, sāpes pārvietojas uz labo gūžas reģionā (simptoms cepeškrāsnis-Volkovičs, sāpes vai simptoms nobīde);
 • Nākotnē, sāpes ņem izlijušas raksturu;
 • Sāpes ir nemainīgs, var būt periodi stiprināšanu un sāpju mazināšanai, bet nav nesāpīgs periodi;
 • Sāpes palielinās ar kustību, tāpēc pacienti ar akūtu apendicīta bieži pārvietot, turot labajā pusē vēdera ieroču, kas ir viena no raksturīgākajām simptoms apendicīta;
 • Asas sāpes liecina strutaina iekaisuma papildinājuma (pielikums empiēma);
 • Nomierinoša leju sāpes akūta apendicīta - nelabvēlīgu zīmi, jo šī iemesla dēļ varētu būt sākums gangrēna un nāves nervu galiem.

 No apendicīts simptomi
 Papildus sāpes, simptomi apendicīts ir apetītes zudums, slikta dūša, iespējams viena vemšana, aizcietējums, bieža urinēšana.

Apendicīts pieaugušajiem parasti izraisa strauju pasliktināšanos vispārējā veselības stāvokļa, jebkurā gadījumā, pirms attīstībā peritonīts. Iespējams neliela temperatūras paaugstināšanās līdz subfebrile (37-37, 5 ° C). Apendicīts pieaugušiem pacientiem var būt vienkāršāks un destruktīva. Kad destruktīvā kurss simptomiem izteiktāku, lielāka sāpes un ciešanas kopumā.

Apendicīts bērniem notiek daudz straujāk, iekaisums progresē ātri un peritonīts attīstās daudz ātrāk. Kad apendicīts bērniem stipras sāpes vēderā drīz var valkāt izlijis raksturs, izrunā vispārējos simptomus: izteikti slikta dūša, atkārtota vemšana, drudzis. Apendicīts bērniem gandrīz vienmēr notiek uz veida destruktīvu apendicīts pieaugušajiem.

Diagnostikai apendicīts

Klasiskajā veidā slimības nerada problēmas ar diagnozi, kas tiek noteikti, pamatojoties uz raksturīgiem simptomiem apendicīta. Palīdzēt precizēt diagnozi šādi testi:

 • Sāpīgums pareizajā gūžas reģiona palpē vēdera;
 • Sāpīgums pareizajā gūžas reģionā ar maigu Effleurage (simptomu Razdolsky);
 • Palielināts sāpes ar asu atsaukšanas roku nospiežot vēdera priekšējā sienā (MPPI Shchetkina-Blumberg);
 • Palielināts sāpes ar pacients guļ uz viņa kreisajā pusē (simptoms Sitkovskiy);
 • Palpācija daudz sāpīgākas, ja guļ uz kreisajā pusē (simptoms-Bartome Michelson);
 • Palielināts sāpes, kad paņēma taisni viņa labo kāju guļus (psoas zīme);
 • Palielināts sāpes labajā gūžas reģionā, pārceļoties roku no augšējā vēdera labajā gūžas reģionā, ko aptver krekls (simptoms Augšāmcelšanās);
 • Sāpīgums labajā gūžas reģionā kad stumšanas viņa pirksti kreisajā gūžas reģionā (simptoms Rovzinga).

Šie apendicīta simptomi ir svarīgs diagnostikas vērtība. Tomēr dažos gadījumos, ar anomālu stāvokli papildinājumā, klīniskā aina var būt neskaidra, un daži no šeit aprakstītajām funkcijām, var būt negatīva. Jūs varat arī saņemt neraksturīgu par apendicīta simptomiem, piemēram, caureja.

Jebkuras akūtas vēdera pazīmes vajadzētu nodrošināties pret uzbrukumu apendicīts, tāpēc, kā likums, konkrētāki diagnoze ir notika brīdī operācijas (laparotomiju), jo kavēšanās var izraisīt nopietnas komplikācijas, dzīvībai bīstamas. Sakarā ar grūtībām diagnozes patoloģiskas formas akūta apendicīta ir daudz lielāka iespēja kļūt nāves cēlonis.

Attieksmi pret apendicīta

Ārstēšana sastāv no ķirurģiskās izņemšanas apendicīts.

Par aizdomām par akūtu apendicīta pacienta jāliek un turēt miera, līdz ierašanās ātro palīdzību. Transports uz slimnīcu arī notiek guļus stāvoklī. Nenovietojiet klizma un caurejas, pārtika, ūdens, un ņemot pretsāpju ir nevēlama, jo turpmākajos grūtības, veicot diagnostiku.

Apendektomija jāveic, cik ātri vien iespējams, lai izvairītos plīsumu papildinājumā un peritonītu. Lai samazinātu inficēšanās risku brīdī apendektomijas, ievada pirms operācijas antibakteriālie līdzekļi. Antibiotikas tiek noteikts pēcoperācijas periodā.

Apendektomija tiek veikta vispārējā anestēzijā, dažos gadījumos, liesa pacienti var lietot vietējo anestēziju.

Šobrīd, visvienkāršākais veids apendicīta dod laparoscopic operācija, kas neprasa vēdera griezumu. Šajā gadījumā, Endoskopiskais instruments ievada vēdera dobumā, izmantojot nelielu griezumu audos. Apendektomija šo metodi izvairās ķirurģiskas traumas un samazināt atveseļošanās periodu pie reizes. No pēcoperācijas komplikācijām laparoskopiskās apendektomijas risks ir minimāls.

Яндекс.Метрика