Apraxia

Apraxia (bezdarbība, bezdarbība) - slimība, kad pacients nevar veikt nekādas kustības vai žestus, lai gan  Veidošanās Apraxia mehānisms
 Tā ir fizisko spēju un vēlmi tās īstenot. Kad slimība skar smadzeņu pusložu smadzenēs, kā arī ceļi corpus Callosum. Apraxia var notikt pēc insulta, smadzeņu audzējiem, smadzeņu trauma, infekcijas, deģeneratīvu smadzeņu slimību (Alcheimera slimības, frontotemporālas demences, Hantingtona slimība, corticobasal ganglioblokatoru deģenerācija).

Veidi Apraxia

Ir vienpusējas Apraxia, kurā kustību traucējumi parādās tikai vienā pusē no sejas vai ķermeņa, un divvirzienu. Šī slimība ir klasificēts saskaņā ar simptomātisku, kā arī uz vietu bojājuma no smadzeņu pusložu. Saskaņā ar vietu smadzenēs izdalīties frontālās, Moto, premotor, un divpusējās garozas Apraxia. Ja secība tiek sadalīti apraxia frontālās mehānisko aktus, kā rezultātā sakāves prefrontal smadzeņu pusložu. Kad motors apraxia pacients spēj plānot nepieciešamos pasākumus, bet izpildīt to, viņš nevar. Kad apraxia premotor cietusī premotor platība smadzeņu garozā, kā rezultātā zaudēja spēju pārveidot vienkāršas kustības uz sarežģītāka. Divpusējā apraxia notiek, kad sakāvi divpusējās sliktāks parietālo daivas smadzeņu pusložu.

Pēc veidiem izziņas traucējumi un prasmju Apraxia ir akinesticheskoy, amnestic, ideatornoy, ideokineticheskoy, artikulācija, kinestētiskais, konstruktīvs, mutes, telpiskā un centripetāls .  Visgrūtāk veida slimība ir artikulācijas apraxia .  Formulējot apraxia raksturo pacienta nespēju formulēt vārdus teikt, neskatoties uz parēzes trūkuma un paralīzi artikulācijas .  Akinesticheskaya apraxia izraisa nepietiekama motivācija, lai pārvietotos .  Amnestic slimības formu raksturo traucējumiem brīvprātīgo kustība .  Ideatornoy - nespēja noteikt secību darbībām viltus kustībām .  Slimības kinestētiskais veids raksturīgs samazinātas brīvprātīgās mehānisko aktiem .  Ja konstruktīvu slimības formu pacients nav spējīgs veikt lieta par atsevišķām daļām .  Telpiskā apraxia - pārkāpums orientāciju telpā .

Veidi motora Apraxia

Kad motors apraxia ir pārkāpums un spontānas darbības, un darbības, atdarināt. Šī slimība veids ir visbiežāk vienpusīgs. Motor apraxia ir sadalīta divu veidu - melokineticheskuyu un ideokineticheskuyu. Kad apraxia ideokineticheskoy pacients nespēj apzināti veiktu vienkāršus kustību, bet var izpildīt tos nejauši. Vienkāršas darbības, tas veic labi, bet ne uz pasūtījumiem. Pacients parasti jauc kustības (nevis pieskaršanās degunu un ausis. T. H.). Melokineticheskaya apraxia izpaužas kropļošanu struktūras kustības, kas veido konkrētu rīcību un aizstāt tos ar neskaidru žestu veidā Moving pārvietojas intervālu un pirksti, nevis dūri vai draudēt ar pirkstu.

Aferentās apraxia

Aferenta apraxia parasti attīstās uz fona sakāvi postcentral (parietālo) no smadzeņu garozā. Šī slimība  Apraxia var rasties pēc insulta
   ko raksturo nespēja pārpublicēt individuālo pacienta stāju (pirkstu un karpālā, mutes un artikulācija). Tomēr tie rada dots slimības formu var viegli pavairot ar parastajiem piespiedu pasākumiem - mērci, ēšanas.

Konstruktīva apraxia

Konstruktīva apraxia tiek uzskatīts īpašs un visbiežāk veida slimību. Tā attīstās bojājumiem parietālo daivas, gan labās, gan kreisās puslodes. Šajā slimības pacients ir grūti vai nedrīkst pārstāvēt, srisovat atmiņas par dzīvnieku un cilvēku figūrām, ģeometriskas formas. Tādējādi pacientam deformējas kontūras objekta, nevis dorisovyvaet tās atsevišķus elementus un detaļas. Kopējot cilvēka seju, viņš var izdarīt vienu aci pār otru, nevis izdarīt kādu daļu no sejas. Kad konstruktīvie apraxia ir grūtības ar izvēli vietām par zīmēšanas uz papīra.

Ārstēšana Apraxia

Iesaistīti ārstēšana apraxia Psihiatrijas un Neiroloģijas, viss ir atkarīgs no veida un cēloņiem pārkāpumiem. Visbiežāk iecēla individuālās shēmas ārstēšanas ar fizioterapiju, runas terapija, un darbaspēka apmācību. Pacientiem ar šiem traucējumiem ir nepieciešama psihologa, medicīnas māsai un sociālais darbinieks.

Яндекс.Метрика