Saldēšanas traumas

 Apsaluma čūla

Apsaldējumus ir audu bojājumi rodas no pakļaušanas zemā temperatūrā. Apsaldējumus visbiežāk pakļauti perifēro vai vāji aizsargāti no aukstuma ķermeņa zonām. Visbiežāk apsaldējuma pirksti, deguns, vaigi, ausis, pirksti apsaldējumus. Kļūdaini uzskata, ka apsaldējumus var notikt tikai tad, kad temperatūra ir zem nulles, klātbūtne sala. Patiesībā, liels mitrums un auksts vējš Apsaldējumus var notikt nulles temperatūrā, un pat nedaudz lielāks.

Faktori, kas veicina apsaldējumus

Galvenais mehānisms apsaldējumus ir slikta asinsrite izraisa mikrovaskulāru spazmas. Attiecīgi, visi faktori, kas pasliktina asins cirkulāciju, veicina rašanos apsaldējumus. Šādi satraucoši faktori bez auksts ietver:

  • Saspringts, saspiežot kurpes vai apģērbu;
  • Ilgstoša muskuļu spriedze (piemēram, saspiežot rokratu, uc);
  • Alkohola ietekme;
  • Cukura diabēts, ateroskleroze un citas slimības, kurās darbības traucējumiem asinsvadu caurlaidību;
  • Asins zudums;
  • Vispārējs vājums.

Pazīmes apsaldējumus

Feature apsaldējumus un tās galvenais risks ir tas, ka pazīmes apsaldējumus izpaužas pilnā pasākumā tikai dienu pēc tam, tas notika. Tāpēc, atrodoties auksts, jums ir nepieciešams pievērst uzmanību pazīmēm apritē, un tie, šķiet, veikt steidzamus pasākumus.

Pirmās pazīmes apsaldējumus ir balināšana audumu. Uz vaigiem parādās balti plankumi, kas redzami biežāk. Balināt un ausis un deguns, bet tas var iet neievērota un balināšanas pirkstiem nav iespējams noteikt, jo tie ir slēptās kurpes. Attiecībā uz apsaldējuma pirkstiem nepieciešams vadīties zaudēšanu jutīgumu. Sāpes periodā spazmas (sasalšana) neattiecas uz tipiskām pazīmēm apsaldējumus, tas notiek tikai nākamajā posmā - posms paralītisko vazodilatāciju. Laikā saldēšanas iespējamo sāpes, bet parasti tie ir ļoti mazi.

Audu bojājums notiek posmā paplašināšanu asinsvadu, ko sauc par reaktīvo periods apsaldējumus. Reakcija nāk pēc pārtraukšanas iedarbības auksts. Tāpēc pilnībā paraksta apsaldējumus, kā jau minēts, notiek 24 stundas pēc tam, kad persona ir sasalšanas. Pirms perioda beigām reaktīvās formā atzinumu par dziļumu apsaldējumus iespējams.

Grāds apsaldējumus

 Grāds apsaldējumus

Atkarībā no dziļuma bojājumu, ir četras pakāpes Apsaldējumu audiem. Tomēr doreaktivnoy fāze, tie neatšķiras parādīt visas pazīmes attiecas apsaldējuma fāzes reakcijas:

  • Pirmās pakāpes apsaldējumus. Ādas violeti sarkana vai zila, vēlāk frostbitten jomās vērojams pīlings. Skartajos apgabalos ir atjaunot pilnībā, ir tikai viņu paaugstināta jutība pret aukstumu;
  • Otrā pakāpe apsaldējumus. Die virsmas porcijas dermā, izraisot burbuļu veidošanos, līdzīgi tiem, ar apdegumiem. Atšķirībā no apdegumu čūlas, apsaldējuma kad burbuļi satur šķidrumu sajauc ar asinīm (hemorāģisko saturu). Pēc tam skartie audi tiek atgūti pilnīgi, un kā pirmās pakāpes apsaldējumus, vienmēr paturēt paaugstināta jutība pret aukstumu;
  • Trešās pakāpes apsaldējumus. Tas bojā ne tikai ādu, bet arī zemādas audos. Sākotnēji tas ir arī iespējams veidošanās burbuļi ar hemorāģisko saturu, un pēc tam to vietā ir jomas, mirušo audu. Ārstnieciskā ilgi, uz vietas veidojas iznīcināšana rētaudi, tas uz visiem laikiem paliks kosmētikas defekts;
  • Ceturtkārt, bargākais pakāpe apsaldējumus. Tur ir nāve, ne tikai virsmu, bet dažreiz dziļo audu - ādas, zemādas audu, muskuļu un pat kaulu. Atmirušiem audiem noņemta vai noraida to pašu, ar veidošanos bruto defektiem, deformācijas audu, un dažreiz, it īpaši, ja saldēta pirkstus, no ekstremitātes zudums. Ārstnieciskā ceturtās pakāpes apsaldējumus ir ļoti garš, var notikt dažu mēnešu laikā.

Pirmā palīdzība apsaldējumus

Pirmā palīdzība apsaldējumus ir, cik ātri vien iespējams, pārtraukšanu iedarbības auksts. Jums ir jāuzņemas upuri siltā vietā. Jāatceras, ka galvenais kaitējums rasties strūklas periodā, tik silta, it īpaši pēc ilgstošas ​​iedarbības uz aukstumu, jābūt pakāpeniskai, lai cik vien iespējams, lai samazinātu intensitāti reakcijas.

Labākais veids, lai sasildītos cietušo brīdī pirmās palīdzības pie apsaldējumus ir silta vanna, temperatūra pakāpeniski palielinājās no 20 ° C un mainīt līdz 40 ° C. Tad, bojāts platība ķermeņa jānomazgā ar ziepēm, lai izvairītos no inficēšanās, un berzēt ar mīkstu dvieli. Tas ir iespējams ražot rupju slīpēšanas sniegu, vilnas audums, uc, tā, lai neradītu turpmāku kaitējumu jau savainotu ādu.

Ja jūs nevarat veikt vannā gadījumā sasilšanas apsaldējumus, pirmā palīdzība sastāv no berzes alkohola bojāto vietu, siltu mitru drānu, vai pat enerģiska masāžas tos atjaunot asinsriti. Kad nāk frostbitten pirksti ir nepieciešams, lai masāža viņiem diezgan ilgu laiku, jo tas ir perifērā joma ķermeņa un asins piegāde ir atjaunota, lai pēdējā. Norāde, ka viss ir izdarīts pareizi, ir atjaunošana jutību, tostarp sāpes. Tādējādi, pirmkārt atbalsts apsaldējumus ietver, ņemot pretsāpju.

Arī pirmā palīdzība apsaldējumus ir saņemt sasilšanu iekšā. Tas var būt karstie dzērieni (tēja, piens, kakao), karsts ēdiens, neliels daudzums alkohola ir pieņemams - bet tikai tad, ja cietušais ir jau silts. Atcerieties, ka alkohols doreaktivnoy posmu var ievērojami saasināt problēmu.

Ārstēšana apsaldējumus

Ārstēšana apsaldējumus ir pēc iespējas ātrāk atjaunot asins plūsmu bojāto audu, novēršot arestu sekundāro infekciju, radot apstākļus labākai dziedināšanu bojāto audu un Apsaldējumu cīnīties intoksikācijas, kas rodas, ja ienāk sabrukšanas produkti mirušu audiem asinīs. Taktika ārstēšanas atkarīgs posmā apsaldējumus.

 Krēms, lai novērstu apsaldējumus

Ārstēšana apsaldējumus pirmo un otro posmi ir, lai ārstētu virspusēju bojājumu pretiekaisuma ziedes un slēgšanu aseptiskā pārsēju. In dzīšanas fāzē aktīvi izmanto fizisko terapiju audu reģenerāciju.

Ārstēšana Apsaldējumu trešajai un ceturtajai pakāpei nepieciešama operācija, lai novērstu lielas platības nekrozi. Ķirurģiska ārstēšana apsaldējumus tiek veikta, kad mirušie audi veselīgu atdalīts - par 8-14 dienas. Tad piemēro zāles, kuras mērķis ir apkarot iekaisumu, uzturot normālu asinsriti, spēka un organisma funkciju atgūšana.

Paskaties fotogrāfiju kādi rezultāti tiek iegūti no krūšu palielināšanas plastikas ķirurgs, un lemt par sevi, vai jums ir nepieciešams šādu darbību.

Яндекс.Метрика