Cik bīstami zems glikozes līmenis asinīs
 Ir ierosināts Termins "Glikozes", kas XIX gadsimta franču fiziologs Claude Bernard norādīt indeksu cukura līmeni asinīs.

Glikozes līmeni var būt dažādi: normāls, zems vai augsts. Parasti, glikozes koncentrācija asinīs ir vienāds ar 3, 5-5, 5 mmol / l, ar svarīgu rādītāju stabilitāti, jo, pretējā gadījumā, smadzeņu un visa ķermeņa nevar darboties pareizi režīmā.

Ja cukurs ir nolaista, runāt par tā saukto hipoglikēmiju, un, kad tā līmenis virs normas - par hiperglikēmija. Abi nosacījumi ir bīstami: pie izejas pēc kritiskajiem līmeņiem cilvēks var zaudēt samaņu un pat nonākt komā.

Simptomi glikēmiju

Pie normāliem koncentrācijas glikozes glikozes simptomi nav izpaudies, jo organisms strādā labi un rīkoties slodzi. Gadījumos, kad pārkāpums no normas, ir dažādas izpausmes slimības.

Ja jūs pārsniegt pieļaujamās numurus (hiperglikēmija) simptomi glikoze pēc:

 • Pārmērīgs slāpes;
 • Nieze;
 • Bieža urinēšana;
 • Uzbudināmība;
 • Nogurums;
 • Samaņas zudums un koma (smagos gadījumos).

Stāvoklis hiperglikēmija raksturīgs galvenokārt diabētiķiem. Šiem pacientiem, jo ​​nav vai nepietiekoša sava insulīna pēc cukura maltīti asinīs pieaugumu (pēc ēšanas).

Noteiktas izmaiņas darbībā visa organisma rodas, kad hipoglikēmiju. Jāatzīmē, ka reizēm šāds nosacījums savdabīga, lai pilnīgi veseli cilvēki, piemēram, augsts fiziskās aktivitātes vai ļoti stingru diētu, kā arī pacientiem ar cukura diabētu, ja pareizi izvēlēta deva insulīna vai pretdiabēta narkotiku pārdozēšanas noticis.

Šajā gadījumā, simptomi glikēmijas šādi:

 • Spēcīgu sajūtu bada;
 • Reibonis un nogurums;
 • Slikta dūša;
 • Koordinācijas traucējumi;
 • Koma vai samaņas zudums (ārkārtas gadījumos).

Glikozes līmeni noteikšanai

Lai noteiktu līmeni, glikozes izmantoti divi galvenie veidi:

 • Pasākums cukuru ar asins analīzi;
 • Tests tolerances glikozē.

Pirmais nosakāmi indikators - traucēta glikozes līmeni tukšā dūšā, kas ir ne vienmēr liecina par slimību. Tas ir samērā izplatīta metode, kas ietver noteiktu koncentrāciju glikozes kapilāro asinīs (no pirksta) pēc badošanās astoņām stundām (parasti no rīta pēc miega).

Traucēta tukšā dūšā glikozes vai IFG - stāvoklis, kurā cukura saturs plazmā (vai asinīs) virs normālā badošanās līmenī, bet zem sliekšņa vērtības, kas ir diagnostikas diabētu. 6, 2 mmol / l skaitlis tiek uzskatīts par robežu.

Jums jāzina, ka, lai apstiprinātu, prognozes un precīzu diagnozi, ir nepieciešams veikt pētījumu, vismaz divas reizes, vēlams dažādās dienās, lai izvairītos no situatīvu kļūdas. Par ticamību analīzes rezultātiem, ir svarīgi nelietot zāles, kas ietekmē hormonus.

Lai pārbaudītu statusu, izņemot gadījumus, lai noteiktu glikozes līmeni asinīs tukšā dūšā, ir svarīgi rīkot otro papildu izpēte: testu, glikozes tolerances. Procedūra tam šī eksperimenta ir šāds:

 • Standard analīze glikozes līmeni asinīs;
 • Saņem pacients 75 g glikozes (parasti kā ūdens šķīdumu);
 • Atkārtota asins paraugu ņemšanu un analīzi divas stundas pēc iekšķīgas slodzes.

Uzskatīts par normālu, lai skaitļiem 7 un 8 mmol / l, ja tie sasniedz 10, 3 mmol / l, ir vēlams iziet papildu eksāmens. Simptoms diabēta pārsniedz robežas 10, 3 mmol / L.

Ārstēšana glikozes līmeni asinīs

Gadījumā, ja pārkāpuma glikēmiju ārstēšanas noteicis ārsts, bet, pamatojoties uz visu terapeitisko iedarbību korekciju ir dzīvesveids. Dažreiz, it īpaši smagos gadījumos, tiek izmantotas narkotikas.

 Hiperglikēmija - simptomi un ārstēšanas metodēm
 Vissvarīgākais, lai ārstētu glikozes - diēta. Pacientiem ar cukura diabētu būtu jāpievērš īpaša uzmanība glikēmisko indeksu pārtikas produktiem, un ēd tikai tie, kas ir zems rādītājs. Tāpat kā gadījumā hiperglikēmija vai hipoglikēmijas jo valstī jāievēro dalītu jaudu, kas tiek bieži ēst, bet pakāpeniski. Diēta jābūt klāt saliktos ogļhidrātus, kas ir pārstrādāti, uz ilgu laiku, un nodrošina enerģiju uz ilgu laiku. "Bad" ogļhidrāti, it īpaši cukurs un produkti, kas izgatavoti ar balto miltu, ieteicams izslēgt no pilnas izvēlnē. Olbaltumvielas pārtikā būtu pietiekams, bet tauki ir ierobežots.

Ne mazāk nozīmīgs punkts, lai ārstētu glikēmijas ir fiziskās aktivitātes un līdztekus samazinājās svara. Pēdējās liela mēroga pētījumi ASV, Ķīna un Somija liecina, ka pat mērena svara zudums, un tikai 30 minūšu gājiena dienā samazina risku saslimt ar diabētu vairāk nekā divas reizes.

Bieži simptomi nav izpaužas glikozi vai sazināties ar citām slimībām rāda uz augšu nejauši. Šādā situācijā, pat tad, ja pacienta subjektīvo labklājību nevar atteikties ārstēšanu.

Jāatzīmē, ka dažkārt asins glikozes dēļ iedzimtības, tāpēc tiem, ar noslieci uz endokrīnās sistēmas rakstura slimībām, mēs iesakām regulāras asins analīzes.

Яндекс.Метрика