Asinsvadu cista

 Asinsvadu cistas uz ultraskaņas attēlu
 Dzīslenē pinums ir viena no pirmajām struktūrām, kas parādās galvas, un to var redzēt jau no sestās nedēļas augļa attīstību. Tās koncentrējas cukuru un ražot cerebrospinālajā šķidrumā - CSF, kas ir nepieciešams, lai sniegtu smadzenes un muguras smadzenes. Dzīsleni pinumu - sarežģīta struktūra. Ņemot gan asinsvadu pinumu norāda attīstību abu daļās. Ja smadzenes nav sadalīta divās puslodēs - tas tiek uzskatīts par vienu no smagākajām kroplībām, un aicināja šo defekts "holoprosencephaly." Asinsvadu pinumu nervu nesaturēja šūnas, bet, tajā pašā laikā, ir ļoti svarīgi, lai attīstītu nervu šūnām smadzenēs, kā sugarless šķidrums, kas tiek veikti, lai, ir galvenais barības vielu šķidrums attīstās nervu šūnas ir agrīnā attīstības stadijā.

Cēloņi dzīslenē pinumu cistas

Dažos gadījumos, piliens cerebrospinālā šķidruma var slazds ietvaros dzīsleni pinumu. Tā asinsvadu cistas veidojas. Viņi pārstāv dobumā, kas satur cerebrospinālajā šķidrumā. Var attīstīties kā dzīslenē pinumu cista no labās un kreisās dzīsleni pinumu cistas. Kā likums, ir asinsvadu pinums cistas abās ultraskaņu laikā 18-20 grūtniecības nedēļās grūsniem 1-3 100.

Dzīsleni pinums cistas augli neietekmē smadzenes. Vairums asinsvadu cistas atrisināt 24-28 grūtniecības nedēļās. Varbūt tas ir saistīts ar faktu, ka smadzenes ir embrijs attīstās tikai 24 nedēļas pēc apaugļošanās.

Saskaņā ar pētījumu, ko amerikāņu asociācijas AIG, 90% no visiem gadījumiem dzīsleni pinumu cistas auglim tiek risināti neatkarīgi 26. grūtniecības nedēļai, 50% no asinsvadu cistas bija divpusēji.

Asinsvadu cistu cēlonis vēlāk, pēc dzemdībām, auglis var uzvarēta ar dažādām infekcijām, komplikācijām grūtniecības laikā, neliela asiņošana dzemdībām un herpes laikā laikā. Vairumā gadījumu, asinsvadu cistas galu galā paši ir bez apstrādes.

Diagnoze asinsvadu cistas

Zīdaiņi asinsvadu cistas atklāta ar ultraskaņu smadzenēs - Neirosonogrāfija. Ieteicams pagājušo visiem bērniem vecumā līdz vienam gadam, lai izslēgtu asinsvadu cista un citus defektus uz centrālo nervu sistēmu. Tas ir īpaši ieteicams priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, jaundzimušajiem ar pārāk daudz vai pārāk maz svara bērniem, kuri ir neiroloģiski simptomi, saņēma dzimšanas traumas, vai ir cietuši hipoksiju. Dažreiz galvaskausa ultrasonogrāfija var arī lietot bērniem, kuriem ir neparastu formu no galvas, sejas struktūra, defektiem, funkcijas vai anomālijas struktūrā jebkādu citu struktūru.  Neirosonogrāfija - metode diagnosticēt asinsvadu pinumu cistas

Neirosonogrāfija ir vienkārša un absolūti droša metode bērnam. Pētījumi parasti tiek veikta ar lielu (priekšā) Fontanelle. Ir svarīgi darīt pirms slēgšanas Fontanelle, jo ultraskaņas viļņi augstas un vidējas frekvences neiet cauri biezi galvaskausa kauliem. Pētīt muguras un centrālās daļas par smadzenēm, kas ir tālu no lielo Fontanelle izmanto priekšējā sānu (laicīgās), dzemdes kakla un posterolateral fontanelles.

Vai tas ir bīstami asinsvadu cistu?

Paši, dzīsleni pinums cistas auglim nav bīstami viņa veselību nākotnē. Taču to klātbūtne palielina risku nedzimušajam bērnam hromosomu anomālijas, piemēram, Edwards sindromu (trisomiju 18) un Dauna sindromu (trisomiju 21). Kā likums, šajos sindromiem bieži konstatēti asinsvadu cistas auglim.

Яндекс.Метрика