Demence

Vispārīgs raksturojums slimības

 No demenci simptomiem

Demences vai demence - tas ir viens no šķirņu kognitīvo garīga rakstura traucējumiem, kas saistīti ar izziņas sfēru cilvēks. Atkarībā no smaguma pakāpes simptomu demences slimības var būt viegla, vidēja vai smaga forma.

Kad viegla demence pasliktināt tikai profesionālo kvalitāti pacientam, un samazināja sociālo aktivitāti. Mērens simptomi demences ir zaudējums prasmes izmantot lielāko sadzīves priekšmetus. Posmā smagas demences pilnīgi namos personas un atkarīgi no citiem. Viņš nespēj tikt galā ar vienkāršāko problēmas higiēnas vai ēšanas.

Atkarībā no cēloņa demences ir divi galvenie veidi slimības: senils demenci (aka senils demenci) un vaskulārā demence.

Senils demenci

Senils vai vecuma demences, ko izraisa ar vecumu saistītās izmaiņas smadzeņu struktūrā. Izmaiņas notiks pakāpeniski pie neironu līmenī un izprovocēja gan nepietiekama piegādi asins uz smadzenēm un citām hroniskām slimībām vai akūtu infekciju. No vecuma plānprātības cēlonis var kalpot kā vielmaiņas problēmas, patoloģiju, nieru un virsnieru dziedzeru, imūndeficīta, vēža vai neirodeģeneratīvo slimību, piemēram, Alcheimera slimību.

Senils demenci - neatgriezenisks kaitējums, kas ietekmē visas izziņas garīgo: domāšanu, atmiņu, valodu, uzmanību. Slimības progresēšanu pavada iegūto iemaņu zudumu. Spēja apgūt jaunas zināšanas pacientiem ar senils demenci arī stingri ierobežota.

Viens no galvenajiem simptomiem demences ir stabilitāte šāda veida izpausmi simptomu demences atšķirībā no delīrija, kad pacientam ir lēkmes laika dezorientācijas.

Kā vietējiem definīcijas senils demenci bieži lieto izteicienu "senilitāte." Slimības uzņēmīgi pret vecākiem cilvēkiem par 65 gadiem. No dažādajām izpausmēm simptomiem demences ar vidēji 5-15% iedzīvotāju cieš no Zemes pensionēšanās vecumu.

Vaskulārā demence

Vaskulārās demences, ko izraisa smadzeņu asinsrites traucējumu, ko izraisa bojājumiem smadzeņu audiem. Par vaskulāro demenci var novest vairākumu sirds un asinsvadu slimības, piemēram, hipertensija, ateroskleroze, išēmija, cerebrovaskulāro uc

Par pēcnāves pētījumā smadzeņu struktūras pacientiem ar vaskulāro demenci rezultāti liecina, ka slimības cēlonis ir bieži sirdslēkme. Vai drīzāk nav miokarda infarkts, un veidojas kā rezultātā viņa otu. Saslimt vaskulāro demenci varbūtība ir atkarīga ne no lieluma bojāto smadzeņu artērijas, un kopējā apjoma nekrotiski smadzeņu artēriju.

 Vaskulārā demence

Asinsvadu demence simptomi ir krasi samazinājās smadzeņu asins plūsmu un vielmaiņu. Ja slimība tiek pievienoti lamināri nekrozi ar neironu zudumu un glijas izplatīšanu audu var būt nopietnas komplikācijas, piemēram, emboliju (blokādes asinsvadu) un sirdsdarbības apstāšanos.

Riska faktori vaskulāro demenci tiek uzskatīti dažādu sirds slimību, diabēta, hiperlipidēmijas (paaugstināts lipīdu līmenis asinīs).

Simptomi vaskulāro demenci, tips visbiežāk diagnosticē vecumā no 60-75 gadiem. In 1 slimība, 5 reizes biežāk vīriešiem un 50% no visiem gadījumiem diagnosticētu demenci.

Bieži simptomi dažāda veida demenci

Vidējais ilgums 5 gadi ar slimībām palielinās pakāpeniski maina personību pacientam. Pirmie simptomi skaidri demences - asināšanai noteiktu rakstura īpašības, piemēram, taupība, stūrgalvības, aizdomu uc Slims cilvēks ar progresīvu asinsvadu demences vai senils konservatīvisma izpaužas viņa rīcību, spriedumiem un grūti pieņemt kaut ko jaunu. Viņa intereses ir mazinājušās, pasliktinās spēja garīgo aktivitāti, zaudēja morāles uzvedības normas.

Kā slimība progresē cilvēki diez vai var būt nesenā atmiņā notikumus. Tad tas zaudējis orientāciju laikā un telpā, kaut gan veids uzvedības, runas, sejas izteiksmes un žestiem uz ilgu laiku paliek nemainīga.

Fiziskie simptomi demences: izsīkums, trīce rokās, izmaiņas gaita - attīstīties tikai stadijā slimības visnopietnākais grādu, līdz ar pieaugošo pazīmēm sairšanas personības.

Diagnoze demenci

Diagnostikas pazīmes demenci ir atrofiskas procesi smadzenēs. Viņu atzīšanu veic datortomogrāfijā smadzenēs. Krasā samazināšanās kognitīvo spēju pacienta un konstatēja asinsvadu smadzeņu bojājumu diagnoze nav grūti.

Daudz ir rakstīts par medicīnas žurnālos papildus diagnostikas metodes atšķirt asinsvadu demence no Alcheimera slimību - tā saukto skalu Khachin. Tas ir saraksts ar 13 simptomu demences. Match 7 punkti vai vairāk norāda uz iespējamību vaskulāro demenci, paziņojumu raksturīgās Alcheimera slimība ir mazāk nekā 7 simptomiem.

Ārstēšana demenci

 Kapsulas ārstēšanai demenci agrīnā stadijā

Efektīvas ārstēšanas demenci brīdī, jo īpaši, ja runa ir par smago tipa senils demenci. Tomēr, ar pienācīgu rūpību un simptomātiska ārstēšana demences iespējami nopietni mazināt nožēlojamo stāvokli pacients.

Ieteicamās nosacījumi ārstēšanai demence - mājas mēbeles. Laist pacientam psihiatriskajā slimnīcā un slimnīcas ir ieteicams tikai tad, ja smago pakāpi senils demenci. Vēlamais veids, dienā, kas būtu jānodrošina, ka radinieki pacienta - maksimālais darbības un vienkāršu mājsaimniecības darbus.

Psihotropās narkotikas demences ārstēšanā tiek iecelti tikai bezmiegs vai halucinācijas. In sākumposmos demences lietderību iecelšanas nootoropov un vēlāk trankvilizatori un nootropics.

Efektīva profilakse asinsvadu demences vai senils kā ārstēšana neeksistē.

Яндекс.Метрика