Asiņošana

Asiņošana - visbīstamākais komplikācijas posttraumatiskā, dzīvību apdraudošu cietušajai personai. Riska potenciāla atkarīga no noteiktām īpašībām pakāpi un atrašanās vietu bojāto kuģu.

Veidi asiņošanu

 Veidi asiņošanu
 Ir šādi klasifikācija asiņošanas:

  • Kapilāru asinsizplūdumi. Šis asiņošanas tips notiek ar traumu mazo kuģu, kas atrodas gļotādu, muskuļu audu, ādas. Pazīmes asiņošana no kapilāru ir tumši sarkanā krāsa asinis, neliels sūkties asins profluvium (at virspusējām samazinājumiem) vai pat izlādes asins pāri virsmas brūces (ar skrāpējumiem). Kapilāru asinsizplūdumi reti dzīvībai bīstama un veselība skarto personu (ja nav slimība hemofiliju un asins recēšanas traucējumi), un parasti apstājas pati.
  • Vēnu asiņošana. Galvenās pazīmes asiņošana no vēnas ir lēna, bet nepārtraukta profluvium asinis no brūces. Asinis ir tumši sarkanā krāsā. Kad vēnu asiņošana ievērojamu jaudu, lai novērstu zaudējumu lielu daudzumu asinīs, ir steidzami nepieciešams, lai šķipsnu bojāto kuģi, izmantojot jebkurus līdzekļus, pie rokas (vari pat ar pirkstu).
  • Parenhīmas asiņošana. Tas attiecas uz iekšēju asiņošanu. Raksturīgi uz brūcēm un traumām no plaušām, aknām, liesas un citiem iekšējiem orgāniem. Ar šāda veida var profluvium asinis dažādās krāsās (atkarībā no tā, vai tas ir iekšējo orgānu bojājums) - tumši sarkans un spilgti sarkanā audumā. Pēc iziešanas asinis uz āru, tā darbojas vienmērīgi uz visām brūces virsmām. Lielākais risks ir iespēja, kad parenhīmas asiņošana slēpta. Pacients ir risks zaudēt daudz asiņu, negaidot pirmās palīdzības, kā Diagnoze iekšēju asiņošanu, ir ļoti grūti.
  • Arteriālā asiņošana. Raksturīga iezīme asiņošana artērijā pulsē strūklas plūsmu asinis no brūces, asiņu krāsa ir spilgti sarkana nokrāsa. Šis veids ir īpaši bīstami dzīvībai cietušā, kā strauji noved pie sākuma pilnu asiņošanas organismā. Akūtas anēmijas arteriālās attīstība asiņošana pievieno šādus, Visvairāk pazīmes: paātrināta sirdsdarbība un asinsspiediena pazemināšanās, bālums, progresīva ādu un gļotādu, slikta dūša, vemšana, samaņas zudumu, reibonis, samaņas zudums.
  • Jauktā (kombinētais) asiņošana - notiek ar plašām traumām un apvieno dažāda veida asiņošanu, kā aprakstīts iepriekšējos punktos.

Ārstēšana asiņošanas

Notikumi pirmās palīdzības asiņošanas jāsāk cik drīz vien iespējams īsā laika periodā pēc traumas. Tie sastāv galvenokārt apstāšanās asiņošanu un novērstu būtisku zaudējumu asinīs. Kad runa ir par arteriālo asiņošanu, nepieciešamie pasākumi, lai apturētu asiņošanu, jāņem bez kavēšanās, t. Lai. Šāda veida asiņošanas īsā laika brūču bojājumus gūst ievērojamu daudzumu asinīs. Ātri un asi zaudējums asinīs (vairāk nekā divi litri), var izraisīt nāvi cietušajam, it īpaši, ja asiņošana ir apvienota ar kombinēto traumatiskiem bojājumiem.

Acīmredzamu iemeslu dēļ, pirmās palīdzības asiņošana, parasti veic ārpus ārstniecības iestādes. Tāpēc šī procedūra ir īslaicīga, un ir apturēt asiņošanu, cik drīz vien iespējams, lai pārvadātu cietušās personas medicīnas slimnīcā.

Veidi, lai uz laiku apturētu asiņošanu:

  •  Pirmā palīdzība asiņošanas
 Spiediena pārsējs. Lietota presēšanai tūlītēju vietu asiņošanu. Uzlikt uz brūces virsmas sterilu marles saiti (bez - ikvienu tīras dabas audums) un cieši pribintovyvayut (ja nav materiāla pārsienamos, vienkārši nospiests pārsēju uz brūces ar roku). Piesakies ar kapilāru, vēnu un sajauc asiņošanu mērenu intensitāti.
  • Pie nenozīmīgs asiņošanas brūces pēdas traumu, apakšstilba, pirksti, utt izmantot metodi piedod cietušajai ekstremitāšu paceltā stāvoklī. Laba apvienot šo metodi ar uzlikšanu spiediena pārsēju.
  • Attiecībā uz arteriālā asiņošana un nepieciešamību nekavējoties apturēt asiņošanu (ja nav laika meklēt piemērotu līdzekli), metode, nospiežot pirkstu asiņošana artēriju. Artērijas ir nospiests atsevišķos anatomiskās vietās, kur tos var cieši piespiež kaulu, un tādējādi uz laiku apturētu asiņošanu.
Яндекс.Метрика