Aspergiloze

 Sākotnējā forma plaušu aspergiloze

Saskaņā aspergilozes attiecas uz infekcijas slimībām, ādas, plaušu, deguna blakusdobumu un citiem iekšējiem orgāniem, ko izraisa sēnītes sapelējis Aspergillus. Cilvēkam, šīs sēnes ieelpojot sporu krist. Īpašas bažas rada tas, ka tie ir plaši izplatīti dabā, un ir atrodami ne tikai augsnes, miltu vai graudaugu, bet tikai putekļi. Ir bijuši dokumentēti gadījumi, kad daži veidi aspergiloze (piemēram, plaušu aspergiloze) ietekmē cilvēkus, pat slimnīcā. Iemesls aspergiloze joprojām tas pats - nav pietiekami daudz putekļu un atbildīga attieksme pret tīrīšanu.

Atsevišķos gadījumos simptomi parādās formā aspergilloze endogēna infekciju, bet tas ir diezgan izņēmums ir patiess tikai attiecībā uz cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu. Pēdējos gados, saskaras ar problēmu, infekcijas aspergilozi personām ar imūndeficītu. Pietiek pateikt, ka plaušu aspergilloze konstatētas 20% pacientu ar HIV. Vispirms aspergiloze skar plaušas, pleiras, un tad limfmezgli. Kā asinsvadu aspergilozi izplatās uz citiem orgāniem. Ļoti bieži, plaušu aspergiloze pārvērsta ģeneralizētas (septisks), 50% gadījumu izraisa pacienta nāvi. Piebilst, ka no cilvēka uz cilvēku slimības netika nosūtīta.

No aspergiloze simptomi

Inkubācijas periods nav skaidrs, taču ir zināms, ka plaušu aspergilloze var skart jebkuru audus un orgānus. Ārsti izšķirt vairākas formas aspergiloze, atkarībā no tā, kur tas ir lokalizēts patogēniem.

Plaušu aspergiloze - Aspergillus glabāšanā uz virsējiem slāņiem gļotādas plaušās un bronhos. Tā kā infekcijas procesā iesaistīts arvien vairāk ķermeņa sistēmas. Novēro pacientiem:

  • vispārējs vājums;
  • klepus pelēks;
  • drudzis;
  • drebuļi;
  • elpas trūkums, sāpes krūtīs;
  • apetītes trūkums;
  • slikts sapnis.

Bez iepriekšminētajiem simptomiem aspergilozes pacientiem justies garšu pelējuma mutē. Dažreiz atrodami krēpu zaļgani gabalos, ir kolekcija sēnītēm. Ievērojiet arī, ka hroniska forma aspergillozes parasti ir sekundārs. Tas nozīmē, ka aspergilozi diagnozei hroniska ārstēšanas galvenokārt ietver meklētājas primāro slimību klīniskie simptomi, kas bieži virsū sekundāro infekciju. Nāves varbūtība par šāda veida slimības ir ap 20 līdz 37%.

Septisko aspergiloze - simptomi izpaužas pret asu imūnsupresijas. Novēro pacienti: bojājumi kuņģa-zarnu trakta, mutes smakas no pelējuma, šķidrums putu krēsls, sarkani mezgliņi uz ādas, smadzeņu abscesi. Uz fona oportūnistisko infekciju un imūnsupresijas aspergilozi bieži noved pie pacienta nāvi (ne mazāk kā 50% gadījumu).

Aspergiloze ENT - notiek pēc operācijas uz iekšējās auss vai balsenes slimību un deguna gļotādas. Aspergiloze ir kopīgs starp cilvēkiem, kas strādā tekstilrūpniecībā dzirnavas un rūpnīcu, kas ražo iesalu. Simptomi šāda veida aspergillozes ir līdzīgi simptomi vidusauss iekaisumu un ārējo.

Ārstēšana aspergiloze

 Amfotericīnu B ir labākās zāles, lai ārstētu plaušu aspergiloze
 Neatkarīgi no infekcijas veida, ārstēšana aspergillozes ir ļoti darbietilpīgs uzdevums .  Ķīmijterapija un antibakteriālie līdzekļi nerada vēlamo efektu, kā arī visi citi zināmie paņēmieni ārstiem cīnīties ar infekcijas slimībām .  Šī iemesla dēļ pēdējos gados, aspergiloze diagnostika, ārstēšana ir balstīta uz izmantošanu ķirurģisko metožu .  Pacienti piedzīvoja lobectomy ar rezekcijas skarto orgānu .  Ja operācija veica kompetenta persona, kas atbilst visiem noteiktajām procedūrām - interferences panesa bez komplikācijām un dod labus prognozes nākotnei .  Ar modernu formu plaušu aspergilozi ķirurģiskās ārstēšanas lieto kopā ar konservatīvām metodēm .  Aspergiloze pacientiem ievada amfotericīnu B, oksacilīna, Nistatīns, eritromicīns, tetraciklīna grupas antibiotikas grupa .  Tajā pašā laikā cilvēki lietot vitamīnus .  Ir arī ieteicams, ka pacientiem ar aspergilozi atjaunojošās ārstēšanas .

Lietojot pretsēnīšu narkotiku antivielas asinīs pieaug strauji, bet beigas ārstēšanas tā bounces atpakaļ. Ja plaušu aspergiloze noved pie ādas un gļotādu, pacientiem tiek ieteikts pretsēnīšu un pretiekaisuma līdzekļi.

Runājot par prognozēm ārstēšanas. Plaušu aspergiloze ir fatāls 20-35% gadījumu (nāves gadījumi HIV inficētiem pacientiem ir 50%). Kad no gļotādu infekciju un augšējo elpošanas orgānus prognoze parasti ir labvēlīgs. Kad septisks forma aspergillozes - slikts. Ir svarīgi, lai savlaicīgi atklātu slimības simptomus un pareizu diagnozi, tāpēc jo ātrāk pacients redzēt ārstu sūdzas pasliktināšanās, lielāka iespēja, ka ārstēšana būs glābt cilvēka dzīvību.

Яндекс.Метрика