Astigmātisms

Vispārīgs raksturojums slimības

 Simptomi astigmātisms

Astigmātisms - ir iedzimta nespēja acs labot koncentrējoties viedokli. Parasti, gaismas stars ir vērsta uz tīklenes. Ar astigmātisma, acs nevis vienu mērķtiecīgu punktu, veidojas maz, un attēls ir nedaudz neskaidra.

Iemesls šāda veida refrakcijas kļūdas (nepilnīga refrakcijas jaudas no acs) ir dabisks spēks sadaļu neatbilstība radzenes un tīklenes. Astigmātisms ir acu bieži pavada cita veida refrakcijas kļūda - tuvredzība un tālredzības. Slimības nosaukums cēlies no grieķu vārda "stigmas" (punkts).

Arī izplūdušo redzes indivīdiem, pacientiem ar astigmātismu parasti sūdzas par galvassāpēm un acu nogurumu. Šie rezultāti sistemātiskas pārsprieguma acu muskuļus, kad vizuālais darbs. Tiek lēsts, ka apmēram viena sestā daļa pasaules iedzīvotāju cieš no dažādas pakāpes astigmātismu.

Veidi astigmātisms

Intensitāte astigmātisma ir atkarīgs no starpības starp divām galvenajām meridiāniem acs. Jo ilgāk fokusa līnija starp aizmugurējiem un priekšējiem kontaktpunktam acs, sliktāk redzes asums. Visbiežāk šī patoloģija izraisa patoloģiskas struktūru Toric radzenes. Šis astigmātisma forma, attiecīgi, ko sauc par radzenes astigmātismu.

Astigmātisms savukārt notiek, uz priekšu, atpakaļ vai slīpas asīm, atkarībā no atrašanās vietas meridiāniem vertikālā, horizontālā vai slīpā līnija.

Ir arī klasifikācija veidu astigmātisma, atkarībā no fokusa stāvoklī attiecībā pret tīklenes:

  • Astigmātisms sauc sarežģīts tuvredzīgi, kad galvenā uzmanība lokalizācijas priekšā tīklenes.
  • Ja viens fokuss ir priekšā tīklenes un otrs tieši aiz viņas, astigmātisms ir uzskatāma par vienkāršu tuvredzīgs skats refrakcijas kļūdas.
  • Jauktā hyperopic astigmātisms veidojas pie priekšējā uzmanības priekšā tīklenes un aizmugurējā fokusa atrodas aiz tā.
  • Grūti hyperopic astigmātisma tiek diagnosticēta vietā no abi ir vērsta aiz tīklenes.

Lielākā reta slimības - ieguvusi astigmātismu. Tas ir izveidots kā rezultātā traumas, nopietnu acu slimību vai slikti veikts acu operācijas. Tādā veidā refrakcijas kļūdas, nepareizi sauc, galvenie meridiāniem netiek piešķirti, kas ievērojami sarežģī ārstēšanu astigmātismu.

Diagnoze acu astigmātisma

Neskatoties uz to, ka astigmātisms parasti iedzimta, tas ir visbiežāk diagnosticēta otrajā dzīves gadā. Šajā vecumā ārsts var veikt pareģojumu tālākas attīstības sistēmas bērnam.

In diagnoze astigmātisma lieto fundus pārbaudi, redzes asuma pārbaude, izmantojot tabulas un skiascopy vai ēnu izlasi. Ar pēdējo pārbaudīts refrakciju acs.

Precīzāku mērījumu pakāpes deformācija stāvoklī, lai noteiktu refraktometriski. Procedūra ir pilnībā automatizēta, nesāpīga pacientam un ļauj izmantot īpašu datortehniku ​​mērīt pēc iespējas precīzāk optisko jaudu acīm ar astigmātismu.

Ārstēšana astigmātisma

 Kontaktlēcas uzlabošanā redzes asums ar astigmātismu

Ārstēšana astigmātisma iespējamu vairākos veidos. Optiskā redzes korekcija ir astigmātisms ietver izmantot brilles vai kontaktlēcas. Norāda - visvienkāršākā un ekonomisks veids, kā ārstē astigmātismu, bet tai ir vairāki trūkumi: ierobežo sānu domām, telpisko uztveri, diskomforts pārkāpumu, ja valkā, uc

Kontaktlēcas - ērtāku metode labojot astigmatismu. Tomēr to izmantošana ir saistīta arī ar opredёlёnnymi neērtībām. Šī sajūta svešķermenis acī, iespēja infekcijas vai traumas uz acīm.

Ir iespējams arī ķirurģiska ārstēšana astigmātisma. Visradikālāko operācijas astigmātisma - ir astigmatic keratotomy, vai AK. Viņas laikā ap perimetru radzeni pacienta veiktas dažas dziļas samazinājumus. Tās ļauj jums mainīt izliekuma radzenes. Šis operācijas veida par astigmātisma lieto pacientiem ar koeficientu, kas ir mazāks nekā 2D. Tas ir ievērojami zemāks par efektivitāti lāzera tehnoloģijas.

Līdzīga procedūra, lai mainītu izliekuma radzenes var veikt ar lāzeru, noņemot tos audu slāņus acs. Šis operācijas veida un astigmātisma mazāk traumatisks, tomēr, un pēc tam, kad pacientam ir nepieciešama ilgu atveseļošanās.

Visefektīvākais starp operācijām astigmātisms metodi tiek uzskatīta lāzera keratomileusis. Tā būtība ir, lai izveidotu jaunu lēca saskaņā ar aizsargslāņa radzenes. Lāzerķirurģija astigmātisms LASIK un Reik var saukt jau sākumstadijā sliktā pārnesamību optisko ārstēšanai astigmātismu.

Profilakse un ārstēšana astigmātisma bērniem

Rasfokussirovannoe attēls ar astigmātismu bērniem var izraisīt redzes sistēmas nomākumu un izkropļota izpratne par vizuālo tēlu. Rezultāts ir sekundāra redzes asuma samazinājumu, attīstot ambliopija (slinks acu), šķielēšana - astigmatismu un citas komplikācijas bērniem.

Novērstu šādas slimības var būt, izmantojot agrās fizioterapiju, optiskās, un retos gadījumos, un ķirurģiskas ārstēšanas astigmātismu. Early uzsākt terapiju vairumā gadījumu būtiski uzlabo redzes asumu un beidzot atbrīvoties no briļļu atkarību.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka konservatīva terapija var tikai uzlabot acu un zināmā mērā kompensēt trūkumus refrakciju. Ar augstu astigmātisma bērniem likvidēt radzenes defektu iespējams tikai caur ķirurģiskās metodes.

Яндекс.Метрика