Bronhiālā astma

Vispārīgs raksturojums slimības

 Bronhiālā astma

Alerģiskas slimības skar vismaz 10-15% no iedzīvotāju mūsu planētas. Viens visbīstamākie no tiem - bronhiālā astma, kas tiek saprasts kā hronisku elpceļu iekaisumu, kopā ar krasām izmaiņām reaktivitāti un jutību bronhos, un periodiskus uzbrukumiem elpas trūkums.

Astmas mērķis ir samazināt nāves gadījumu skaitu, kas saistīti ar šo slimību, un lai uzlabotu dzīves cilvēkiem, kas cieš no nosmakßana uzbrukumiem kvalitāti. Līdz šim, šis process nav nodoti pilnu kontroli, neskatoties uz visām pūlēm pulmonologi un alergologu. Galvenā problēma šajā gadījumā ir saistīta ar neefektivitāti slimības diagnoze un ārstēšanas iespējām ar pieredzi.

Iemesli, kuru dēļ personai ir slimība astmu nav pilnībā saprotams. Pētnieki uzskata, ka vislielākā ietekme uz šo procesu, ir ģenētiska nosliece un sliktu vidi lielākajās pilsētās.

Īsa vēsture astma

Pirmo reizi termins "astma" tika izdomāts Hipokrāts. Tulkojumā no grieķu vārda ar nozīmi "aizrīšanās." Pētījumi par slavenā ārsta lika viņam domāt, ka cēloņi slimības ir auksts, mitrums un citi materiālie faktori. Hipokrāts visa dzīve mēģina atrast atbildi ne tikai jautājums, kāpēc ir bronhiālā astma, bet arī to, kā to var izārstēt. Lielus panākumus šajā jomā, viņš nav sasniegts, bet nodots viņa entuziasmu mācekļiem un sekotājiem.

Nākamo dažu gadsimtu mēs strādājām uz problēmu aizrīšanās vairākus svarīgus zinātniekus. Slavenākais Pētījums Areteya un Galen, kas darīja visu, lai astmu bērniem un pieaugušajiem aizplūda tikpat viegli, cik vien iespējams. Viņu darbs kļuva par pamatu pirmo palīdzību gadījumā pārkāpjot elpošanas funkcijas.

Liels ieguldījums bronhiālās astmas ārstēšanai, ir ārsti Renaissance Gerolamo Cardano un beļģu zinātnieks Van Helmont. Vispirms diagnosticēta slimība angļu bīskapu un kļuva par uzskaiti viņa attieksmi. Šī slimība vēsture (astma bija tad maz pētīta) bija norādījums par paaudžu ārstiem, jo ​​pacients var izārstēt tikai ar stingru diētu, vingrinājumu un dzīvesveida izmaiņām. Van Helmont, savukārt, arī izmeklēja uzbrukumus no elpas trūkuma un sapratu, kā astma rodas. Slimības simptomi, norādīja zinātnieks, bieži izpaudās pēc ieelpošanas mājas putekļiem. Viņš norādīja, ka vieta izvietošanas patogēnā procesā ir bronhus. Tā kā laiks ir parādījis, izcili Beļģijas nojauta bija pilnīga taisnība.

Vēlāk bronhiālā astma tika pētīta desmitiem cilvēku, tostarp krievu un Krievijas zinātniekiem. Viņi konstatēja, ka astma ir alerģiska rakstura, zinātnieku aprindas piedāvāja detalizētu klasifikāciju slimības un, vispār, ir devuši milzīgu ieguldījumu ārstēšanā nekontrolētu astmas lēkmes.

Astmas vēsture turpinās līdz pat šai dienai. Tas izmanto vismodernākās tehnoloģijas un metodes. Mums bija iespēja saprast daudz par to, kā slimība rodas un kas ir palīdzība bronhiālā astma, bet līdz šim nevaru atrast atbildi uz galveno jautājumu: kā atbrīvoties no slimības vienreiz un uz visiem. Tomēr, tas ir laika jautājums, un mums nav šaubu, ka agrāk vai vēlāk, tiks izstrādāta pilnībā efektīva astmas ārstēšanai, kas palīdzēs miljoniem neaizsargātiem bērniem un pieaugušajiem.

Astma - Simptomi

  • Sistemātiska klepus, kas tiek papildināts ar aukstu gaisu vai pēc pasākuma;
  • smags elpas trūkums;
  • daudzi astmas ir atzīmēti sēkšana;
  • tūska plaušās;
  • astmas lēkmes.

Jāņem vērā, ka katrs pacients ir sava specifiska anamnēzē ir slimība. Astma izpaužas negaidīti veidos, bet galvenie simptomi, kas ir absolūts iemesls atskaņot signālu, mēs esam uzskaitīti iepriekš.

Astmas ārstēšanā

 Astmas ārstēšanā

Kopš tā laika, jo slimība ir astma dzīvo organismā, vīrieša dzīve mainās uz visiem laikiem. Tāpēc, ka astmas lēkmes slimības maz miega naktī, viņš pastāvīgi spiesti izmantot inhalatoriem un hormonu narkotikas, ievērot stingru diētu un medikamentu grafiku. Pēdējais ir īpaši svarīga. Bronhiālās astmas vēsture rāda, ka persona, kas veic visus ieteikumus ārstiem, sajūta daudz labāk un var ievērojami uzlabot savu dzīves kvalitāti.

Pacientam ir jāiemācās lietot narkotikas un līdzekļus to ievešanas ķermenī, lai pārrauga maksimālā izelpas plūsmas ātrumu, lai atšķirtu pamata narkotikas un simptomātiska terapija, lai justos piespēles uz un apcietināt simptomus, kas apdraud viņa dzīvību. Protams, cilvēks būtu arī nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību gadījumos, ja astma izpaužas īpaši spēcīgi.

Lai varētu dzīvot ar krampjiem un citiem astmas simptomus - nav viegli, bet ir svarīgi, lai katram astmas. Pašlaik mēs neatrada universālu metodi, kas garantētu veiksmīgu astmas, tāpēc jums ir jāsamierinās ar slimību, un darīt visu, kas viņa piegādā pēc iespējas mazāk neērtību.

Pamatprincipi ārstēšanas

Pacients ir nepārtraukts pretiekaisuma terapija (kortikosteroīdi, selektīvs b2-andrenoagonisty kursi prednizolona).

Ir divas pamatmetodes, kā slimība jāārstē ar bronhiālo astmu:

  • ātrie rezultāti - pacients ir paredzēta īsu kursu prednizolona un intensīvās terapijas ar augstām kortikosteroīdu devas. Lietojot šo metodi - cik drīz vien iespējams, lai panāktu kontroli pār slimības simptomu, jo īpaši, vairāk nekā uzbrukumiem elpas trūkums;
  • bronhiālā astma bērniem un pieaugušajiem, kas ārstēti pakāpeniski saskaņā ar smaguma slimības. Ārstēšanas intensitāte pastiprina simptomus un samazina, ja nav īpašas vajadzības. Parasti, uzlabošana pacienta nāk mēnesi vai divus pēc ārstēšanas.

Neatkarīgi no metodes, pacientam ir stingri jāievēro ārsta norādījumi un ievērot visus tās ieteikumus. Bronhiālās astmas vēsture rāda, ka tas ir nepieciešams, lai izvairītos no izraisa slimības un panākt maksimālu kontroli pār simptomus.

Astma in bērniem

Traģiski, atkārtotām astmas lēkmes sastopami ne tikai pieaugušajiem, kas var tikt galā ar viņiem, izmantojot stingru kontroli, bet arī bērniem. Daudzi no viņiem nesaprot, kas notiek, un piedzīvo daudz stresa un psiholoģisko spiedienu, savukārt, ievērojami palielina simptomu smagumu.

Iemesli rašanos slimības bērniem ir daudz. Visbiežāk - tas ir ģenētiska nosliece uz bērna astmu. Turklāt, mazulis var reaģēt uz parasto mājas putekļiem, mājdzīvnieku blaugznas, ziedputekšņiem un citiem alergēniem. Palīdzība ar bronhiālo astmu bērniem ir novērst faktorus, kas izraisa šo slimību. Tie ietver un akūtas elpceļu slimības. Ir nepieciešams, lai izvairītos no hipotermija bērns ierobežot tās mijiedarbību ar vienaudžiem un pacientiem veikt citus pasākumus, kas aizsargā bērnu no infekcijām.

Astmas ārstēšanai ir atkarīga no slimības smaguma pakāpes. In maigākā formas labas palīdzēs vienkāršas rūdīšanas procedūras un rehabilitācijas. Smaga slimība prasa iecelt pamatkurss terapijas un sarežģītu ārstēšanu, kas novērš rašanos uzbrukumiem un samazina ietekmi alerģisku iekaisumu.

Kā gadījumā, pieaugušo, bērnu astmu efektīvi pārtrauca, izmantojot inhalējamo kortikosteroīdu, kas ir sintētiskie analogi šo hormonu cilvēku. Vai šīs zāles ir liels trūkums veidā blakusparādības un kontrindikācijas, taču šobrīd tie ir vienīgais līdzeklis, lai izvairītos no smagas simptomus un iegūt astmas kontroli.

Яндекс.Метрика