Atelektāze

Atelektāze  Atelektāze - plaušu patoloģija
 plaušu sauc patoloģiska stāvokļa, kurā ir zaudējums gaismas gaisīgums daļu (akciju segments) vai visas plaušas. Tulkojumā no grieķu "Atelektāze" nozīmē nepilnīgu vai pamestu stiept auduma.

Ir iedzimtas (nav izlīdzināšanas plaušu) vai iegūtās formas slimības. Iegūtās atelektāze sadalīta kompresijas un obstruktīvas.

Cēlonis kompresijas atelektāze ir kompresijas bronhu ārpus. Obstruktīva atelektāze attīstās sakarā ar blokādes lūmenā bronhu rezultātā.

Etioloģiju un patoģenēzi plaušu Atelektāze

Attīstībā Atelektāze var izraisīt šādus iemeslus:

  • Patoloģija iekšējās sienas bronhu gļotādas - deformācijas bronhomalyatsiya, tūska, pietūkums;
  • Virsmas spraigumu uz sienām alveolas izraisīt plaušu tūsku (kardiogēns un noncardiogenic ģenēzes), infekcijas procesus, vai trūkums virsmaktīvās palielināšana;
  • Obstrukcija (nosprostojums) no lūmena par bronhu svešķermeņa, stilīgs masu tuberkulozes, gļotu, gļotādas tūska;
  • Kompresijas plaušu un / vai elpceļu sakarā ar dažādiem ārējiem faktoriem (videnes audzējs, limfadenopātija, patoloģiska attīstības lielo asinsvadu, miokarda hipertrofiju, uc);
  • Palielināts spiediens ietvaros pleiras dobumā (hemothorax, hidrotoraksu, empiēma, pneimotorakss);
  •   Pārkāpumus normālu krūšu pieaugumu, kas izriet no vispārējo anestēziju, paralīzi diafragmas nerva neiromuskulārām slimībām, skolioze;
  • Massive akūta plaušu sabrukums, kas rodas kā pēcoperācijas komplikāciju rezultātā ilgstoša mazkustīguma pacienta, pārdozēšanas skābekļa elpošanas mix, lietošana lielās devās opiātiem un sedatīviem, vazodilatatorus, hipotermija.

Riska faktori plaušu Atelektāze ir aptaukošanās, smēķēšana. Turklāt, slimība ir vairāk izplatīta cilvēkiem ar astmu vai cistisko fibrozi.

Patoloģija slimības

Nepietiekams ieplūdes gaisa izraisa audu hipoksija bojājums no plaušu audos. Tas noved pie tā, ka interjers alveolās sāk aizpildīt transudate (eksudatīva šķidruma), uzpūsts epitēlija šūnas un bronhu sekrēciju. Ļoti ātri skartajā zonā jaunās infekcijas procesus, kas noved pie fibrozes attīstību un izskatu bronhektāzes.

Klīniskā aina Atelektāze

Simptomi Atelektāze, galvenokārt nosaka raksturu galvenā procesu, kura rezultātā rašanos slimības. Tātad, kad obstruktīva atelektāze vairumā gadījumu ārsts var viegli atklāt pazīmes plaušu obstrukcija, un kompresijas Atelektāze vairumam pacientu ir simptomi plaušu vai videnes audzējs.

Plašas atelektāze pievienots biežumu pārkāpumiem un raksturu elpošana, izskats tahikardija un cianotisko (zilgana) ādas krāsas.

Virs vietā Atelektāze (vairāk nekā 1 - 2 segmentu) bieži vien nespēj saprast novājināta elpošana un saīsināšanos sitiena skaņu.

Uz rentgenoloģiska izmeklējuma laikā nosaka ar X-ray ēnu ar skaidri ieliektas robežas. Rentgenoloģiskās pacientiem ar plaušu Atelektāze var identificēt simptoms Geltsnehta Jacobson (saraustīts nobīde no videnes ēnu vērsta uz iznīcināšanu) laikā.

Protams, un prognoze

Saglabājot cēloņus, kas noveda pie attīstību Atelektāze, slimība ir ilgstoša. Pēc pievienošanās iekaisuma process dod stimulu attīstībai pneimoniju. Saglabājot daļu atelektāze plaušu fibrozes notiek vairāk nekā sešus mēnešus, un vēlāk hronisku pneimoniju.

Atelektāze: Ārstēšana

Ārstēšana plaušu Atelektāze galvenokārt būtu vērsta risinātu cēloņus tās attīstību. In obstruktīvu Atelektāze izmantoja bronhoskopijas, kurā dzēš no lūmenā bronhu svešķermeņa vai sierveidīgs masas. Pēc atjaunošanas caurlaidības izraisa bronhu Atelektāze visstraujāk laikā atļauto.

Ārstēšana  Veidi Atelektāze
   atelektāze reflekss izcelsmi vai saistīta ar oklūziju no lūmenu bronhu gļotu ir piemērot metodes paātrinot tīrīšanu bronhu (klepus stimulācijas, masāža, ortostatiska drenāža).

Kompresijas atelektāze, gadījumos, kad tas izraisa audzēja vai limfmezglu paplašināšanās ir nepieciešama ķirurģiska ārstēšana.

Smagos gadījumos, atelektāze ārstēšana slimības bieži sākas ar pārskaitījumu pacienta kontrolētā mehānisko ventilāciju.

Atelektāze jaundzimušajiem

vai hipoplāzija elpošanas centra, hipoplāzija no plaušu un bronhu audos (galvenie iemesli nav iztaisnošanai daļu plaušu audu un izskatu Atelektāze jaundzimušajiem, visticamāk, samazināsies uzbudināmība priekšlaicīgi dzimušiem bērniem) un obstrukcijas elpceļu gļotām, asinīm vai amnija šķidrumu.

Klīniskā aina Atelektāze jaundzimušajiem izpaužas ar elpas trūkums, tahikardija, cianoze.

Vairumā gadījumu, vietnes nav paplašināts plaušu audu iztaisnot veic to pašu pirmajā dzīves nedēļā laikā. Prognoze ir daudz sliktāka, pievienojoties tūskas hemorāģisko sindromu, infekcijas un iekaisuma procesus, vai veidošanos caurspīdīgs membrānas.

Ārstēšana Atelektāze jaundzimušajiem ir veikt skābekļa terapija vai smagākos gadījumos, mehānisko ventilāciju. Carry-glikozes noteiktās sirds un asinsvadu medikamenti un vitamīni infūzijas terapija sārmu maisījumus.

Яндекс.Метрика