Ateroskleroze

Īss apraksts slimības

 Ateroskleroze

Ateroskleroze ir hroniska asinsvadu patoloģija, pievieno veidošanās plankumi, kas ievērojami sašaurina lūmenu asinsvadu un izraisīt deformācijas viņu sienām. Pašlaik artēriju ateroskleroze - ir viens no biežākajiem iemesliem asinsrites traucējumu un, kā rezultātā, iekšējo orgānu.

Par plāksnes, ko izraisa tauku uzkrāšanos uz asinsvadu sieniņām un turpmākai dīgtspēju saistaudu izskatu. Kā likums, ir plāksnes lielākajās artērijās, bet viņi absolūti ietekmē visas sistēmas no ķermeņa, jo mūsu organisms nespēj normāli funkcionēt bez pienācīga asins plūsmu. Iemeslus, kuru dēļ persona ir izpaudies aterosklerozes vai smadzeņu asinsvadu slimību apakšējo ekstremitāšu - ir ļoti atšķirīgi. Tradicionāli, visi cēloņi var iedalīt divās lielās grupās - mainīgs un nemainīga. Pēdējais ietver iemeslus uzskatīt neizbēgama:

 • personas dzimums - sievietes ateroskleroze smadzeņu izpaužas vidēji par 10 gadus vēlāk, nekā zēniem. Tādējādi vīrieši cieš no asinsvadu deformācija ir aptuveni 4 reizes biežāk. Balance saslimstība izlīdzinātas tikai par 50 gadiem. Šajā vecumā, smadzeņu ateroskleroze tiek diagnosticēta vienlīdz bieži vīriešiem un sievietēm, jo ​​hormonālās izmaiņas smags mātīšu organismā;
 • vecumu - jo vecāks cilvēks, jo lielāks risks, ka tā būs aterosklerozes ekstremitāšu vai smadzeņu;
 • Ģenētiskā predispozīcija - jaunāki par 50 gadiem cieš no sašaurināšanās asinsvadu galvenokārt tiem cilvēkiem, kuru radinieki jau ir bijusi ateroskleroze apakšējo ekstremitāšu vai cita veida patoloģiju. Tādā gadījumā deformācija kuģi ir daudz intensīvāka un sāpīga.

Ar mainīgo izraisa izskatu aterosklerozes var un ir jāapkaro. Galvenie instrumenti šeit ir zāles un dzīvesveida izmaiņām. Runājot par iemesliem, mēs dodam svarīgākais no tiem:

 • smēķēšana - nav šaubu, nikotīna palielina risku anomālijas sirds un asinsvadu sistēmas, kas ietver aterosklerozes apakšējo ekstremitāšu. Ir pierādīts, ka smēķēšana veicina izskatu koronārās sirds slimības, hyperlipidemia, hipertoniju un daudzām citām slimībām. Saskaņā ar tās pazīmes dūmu ir spēcīgākais ietekme bija uz asinsvadiem, un tāpēc uz visu ķermeni;
 • aptaukošanās - pārmērīgs ķermeņa svars un ķermeņa tauku uz trauka sienām - ir palielināts risks aterosklerozes ir ne tikai, bet arī daudzām citām slimībām, īpaši diabētu un hipertensiju;
 • pārkāpums tauku vielmaiņu (Dislipidēmijas);
 • diabēts;
 • nepilnvērtīgs uzturs - ja cilvēks ēd galvenokārt dzīvnieku izcelsmes produktus, jo 40-50 gadu laikā viņš vienmēr acīmredzamu ateroskleroze artēriju;
 • mazkustīgs dzīvesveids, kas noved pie nelīdzsvarotību tauku un ogļhidrātu;
 • dažādas infekcijas, piemēram, hlamīdijas vai citomegalovīrusu, arī palielina risku aterosklerozes smadzenēs.

Kā minēts iepriekš, ar mainīgo faktorus var kontrolēt. Tas ir nepieciešams, gan lai novērstu aterosklerozes un profilaksei citu slimību, sirds un asinsvadu sistēmā. Jo ātrāk jūs atmest sliktos ieradumus un neveselīgu dzīvesveidu, jo labāk, jo jebkura slimība ir vieglāk novērst nekā ārstēt. Nodarboties ar fiziskām aktivitātēm: maiga pastaiga pa parku, fitness, izmantot velosipēdus, lai palīdzētu ievērojami samazināt saslimšanas risku.

Par aterosklerozes veidi

Asinsvadi ir visas jomas cilvēka organismā. Līdz bojājumi var notikt jebkur. Atkarībā no lokalizācijas, izolētu smadzeņu aterosklerozes un aterosklerozi un ekstremitātēm.

 • ateroskleroze apakšējo ekstremitāšu - tas ir viens no visbiežāk patoloģiju no asinsrites sistēmas. Tā izpaužas kā asinsrites traucējumiem un trofisko izmaiņām audos ekstremitāšu ka bieži izraisa attīstību gangrēnas;
 • ateroskleroze smadzenes - šajā gadījumā ietekmē asinsvadus, kas apgādā smadzenes. Kā rezultātā patoloģiskas izmaiņas ievērojami palielinājās insulta risku un intrakraniālas asiņošanas. Turklāt, smadzeņu ateroskleroze izraisa kustību traucējumiem, redzes traucējumiem, jūtīgums un dzirdes zudumu, nemierīgs miegs un emocionālo sadalījumu.

Neatkarīgi no veida slimības, aterosklerozes ārstēšanā jāsāk, cik drīz vien iespējams. Pēc pirmā pazīme nelabvēlīgs, Jums nekavējoties jākonsultējas ar ārstu, kurš sniegs precīzu diagnozi un plānot ilgtermiņa, visaptverošu ārstēšanu.

Ateroskleroze - Simptomi un klīniskā aina

 Simptomi ateroskleroze

Slimības simptomi ir ļoti daudzveidīga un atkarīga no lokalizāciju patoloģiju, un pakāpi tās attīstību. Dažos gadījumos, ateroskleroze ietekmē vairākas artērijas, kas ietekmē arī intensitāti un apjomu simptomu. Runājot par galvenajiem slimības simptomus, vispirms būtu jāatzīmē tādi simptomi kā:

 • ilgstošas ​​sāpes vietā asinsvadu bojājuma, kas parasti vasks un dilšana atkarībā no slodzes un dienas laikā;
 • sāpes vēderā, traucējumi no gremošanas trakta gadījumā aterosklerozes uz vēdera aortas;
 • atmiņas zudums, reibonis, samazināta garīga invaliditāte, rašanos parēzes un paralīze, kad smadzenes attīstās ateroskleroze;
 • biežāka stenokardijas lēkmju, pazīmes gaidāmo sirdslēkmes ateroskleroze artēriju sirds.

Neatkarīgi no vietas patoloģisko procesu pacientiem ar diagnosticētu ateroskleroze, lipīdu vielmaiņa ir novērots, ka par summu holesterīna un lipoproteīnu līmeni asinīs pieaugumu.

Яндекс.Метрика