Cista no augšžokļa sinusa

Cista no augšžokļa sinusa - labdabīgs, formas vēzi gļotādas ar sinusa bloķēšanu ductless. Kad Izvadkanāla pārstāj darboties, gļotas uzkrājas dziedzera un veido plānsienu lodveida kapsulas aizpildīšanu deguna blakusdobumu. True cista no augšžokļa sinusa

Ir divas pasugas augšžokļa sinusa cista:

 • Klasiskā vai taisnība cista no augšžokļa sinusa. Visi tās sienas veido no gļotādas audiem;
 • Maldinoša vai pseudocyst. Korpuss ir veidots šādas cistas no citiem audu veidiem. Tas parasti atrodas apakšā augšžokļa sinusa, un izraisa iekaisumu augšžokļa.

Saskaņā ar medicīnas pētījumiem par augšžokļa sinusa cistas ir definēts aptaujas 10% cilvēku. Lai optimāli izmantotu savas diagnostikas metodi datortomogrāfija.

Iemesli veidošanās cistas no augšžokļa sinusa var būt:

 • Visu veidu rinīta - hroniska, vazomotoros, alerģija;
 • Iekaisums gļotādu blakusdobumu - sinusīts, polipus;
 • Anomālijas attīstībā deguna dobumā.

Cista no augšžokļa sinusa: simptomi

Simptomi sinusa cistas ir šādi:

 • Hroniskas sāpes augšžokļa, attiecinot uz templi un acs dobuma no skartā deguna blakusdobumu;
 • Constant galvassāpes;
 • Aizlikts deguns bez pazīmēm saaukstēšanās un iesnas dzeltens šķidrums;
 • Bieža sinusa slimība.

Jāatzīmē, ka vairumā gadījumu, simptomi ir klāt cistas augšžokļa sinusa, un tā klātbūtne ir atklāta nejauši laikā rentgenoloģiski izmeklējumi galvu citām indikācijām.

Cista no augšžokļa sinusa: Ārstēšana

Lai noteiktu ārstēšanas metodi no cistas no augšžokļa sinusa jābūt nepārtrauktai uzraudzītu tās attīstību. Paredzēt attīstības process ir gandrīz neiespējami. Tikai ārstēšanas cistas no augšžokļa sinusa - izvešana

Gadījumā, asimptomātiska slimību cista var palikt nemainīga jau daudzus gadus, samazināta izmēra vai pat izzust. Ārstēšana nav nepieciešama šāda cista. Saistīta ar zobu infekciju viltus cistu vairumā gadījumu notiek, ja zobs ir dezinficēta. Kad sinusa punkcijas adata ievainota cista, cista saturs ielēja un tā saraujas. Cistas, tomēr joprojām, un pēc kāda laika piepildīta.

Citos gadījumos, neatkarīgi no cistas veida, ja tas vispār traucē un traucē normālu darbību organismā, ir ieteicams tikai efektīvu ārstēšanu cista ar augšžokļa sinusa - noņemšanu.

Noņemt cistas no augšžokļa sinusa

Atkarībā no cistu izmēriem un tās atrašanās vietas sinusa dobumā tiek izvēlēts viens no diviem veidiem, lai novērstu:

 • Ķirurģiskās izņemšanas no cistas no augšžokļa sinusa - Caldwell-Luc darbību, lai tā, izmantojot griezumu zem virslūpas, priekšējās sienas sinusa caur atvērtajā izmantojot ķirurģijas instrumenti cista noņemts. Trūkums šai metodei - pārkāpums integritāti sienām augšžokļa sinusa. Hole, atvēršana operācijas laikā, pēc aizaugušas rētas, nevis kaulu. Tas var novest pie traucējumiem fizioloģisko funkciju gļotādas audus, kā rezultātā var būt iesnas vai sinusīts. Darbība tiek veikta saskaņā ar vietējo vai vispārējo anestēziju;
 • Endoskopiskā blakusdobumu cista noņemšana tiek veikta, izmantojot endoskopu ieviesa caur nāsi, cistu izņemts pēc anastomozi (dabas drenāžas caurums), nekas turpmāku pīrsings un griešanai. Viss process no darbības ārsta uzrauga monitoru. No augšžokļa sinusa integritāte netiek pārkāptas, un funkcijas un fizioloģiskās īpašības gļotādas tiek pilnībā saglabāta. Veikt operācijas bez anestēzijas. Īpašos gadījumos, endoskopiskā noņemšana var veikt ar griezumu zem augšlūpas. Priekšā augšžokļa sinusa ir perforēta caurums ir ne vairāk kā 4 mm. Tādā veidā, noņemšana cistas no augšžokļa sinusa tiek glabāta integritāti anastomozes.

Tautas ārstēšana cistas no augšžokļa sinusa

Ir svarīgi zināt, ka tautas attieksmi pret cistas no augšžokļa sinusa vairumā gadījumu, tā izmantošana var novest pie situācijas pasliktināšanos, jo īpaši, ja cista veidojas uz fona hroniska alerģiska rinīta. Tādā gadījumā, alerģiskas fons grupa tā izvirzīja, un stiebrzāles un bioloģiski aktīvas vielas, piemēram, medu vai propolisu var izraisīt papildu alerģijas lēkmes un pieaugošu cista.

Nelietojiet šādas metodes uz valsts attieksmi pret cistas no augšžokļa sinusa:

 • Pilēšana pēc deguna buljoni, eļļas vai augu uzlējumiem;
 • Ieziest degunu medus;
 • Apūdeņot deguna dobumā augu uzlējumiem un novārījumu;
 • Vai inhalāciju ar ēteriskajām eļļām;
 • Veikt augu tējas un augu uzlējumu.

Kontrindicēta kā fizioterapiju un dažādu homeopātisko ārstēšanu, uzņemšanas homeopātisko zāļu.

Novērst veidošanos cistas no augšžokļa sinusa ir savlaicīga slimību ārstēšana, izraisot tās attīstību - kariess, periodonta slimības, rinīts, sinusīts. Ārstēšana alerģiskā rinīta ar antihistamīna un novēršanai akūta siena drudzis ir arī ieteicams laiku.

Яндекс.Метрика