Autisms

Autisms. Vispārīgs raksturojums.

 Autisms - Garīgā attīstība
 Autisms ir pārkāpums garīgo attīstību, ko raksturo tādas iezīmes kā: motoriku un runas traucējumi, stereotipiem uzvedību un darbību - tas viss noved pie trūkumu sociālo mijiedarbību. Tas ir neirobioloģiska traucējums, ko izraisa pārkāpjot puslodes attiecību pavada personu visā viņa dzīvē, bet pazīmes autisms izpaužas bērnībā.

Šodien autisms bērniem nav nekas neparasts - viena no 150 bērniem, kas cieš no garīgiem traucējumiem datiem. Saskaņā ar statistiku, Autisma traucējumi novēroti visās sociālās, etniskās un rasu grupu, bet lielākā mērā uzņēmīgi pret šo slimību zēniem nekā meitenēm. Visbiežāk šī slimība tiek diagnosticēta bērniem līdz 3 gadiem. Dažos gadījumos, atzīt autisms, kuras cēlonis joprojām nav pilnībā saprotams, tas ir iespējams, un sešu mēnešu bērns.

Līdz šim, zinātnieki vēl nevar teikt, ar absolūtu pārliecību par cēloņiem autismu, jo daba šīs slimības ir sarežģīta un neskaidra. Tika konstatēts, ka Autisma traucējumi, kas saistīti ar gēnu, bet tas ir - mijiedarbība liels skaits gēnu vai ietekmes retu mutāciju - kļuva stimuls attīstībai autismu nav zināma.

Tā kā šī patoloģija bieži pavada bojājumiem uz laika cilpas, smadzenītēs, smadzeņu, mēs varam teikt, ka cēloņi autisma neaprobežojas ar ģenētisku noslieci. Attīstībai slimības stimuls var dot un hromosomu anomālijas, iedzimti vielmaiņas traucējumi, organiskie bojājumi centrālās nervu sistēmas.

Simptomi autismu

Visvairāk simptomi autisms notiek bērnībā, bet mīkstināts to forma ir pieaugušajiem.

Diagnosticēt autismu bērniem prasa klātbūtni tā saukto triāde:

 • trūkums sociālās mijiedarbības;
 • pārkāpums savstarpējās komunikācijas;
 • ierobežotās intereses, atkārtojas uzvedība, klātbūtne rituāls.

No triāde atsevišķi komponenti var atrast veseliem cilvēkiem, bet tikai to kopējais izteiksme ļauj mums runāt par autisma spektra traucējumiem.

Bieži simptoms autismu ir selektivitāte pārtikas, bet par slimības diagnoze tas nav svarīgi.

Autisms bērniem var identificēt ar šādiem raksturlielumiem:

 • Vāji attīstīta runu. Baby parasti saprot nepārprotamus vienkāršus vārdus, aicinot viņu uz rīcību -. "Ēst", "sēdēt", aizvērt durvis " Spēlējot balss ir vārdu vai to daļu televīzijā atkārtošana vai dzirdējis no citiem. Trūkums abstraktās domāšanas izraisa to, ka nav izpratnes, ko nozīmē vietniekvārdu, piemēram, "mans", "jūsu", "viņas", uc Problēmas ar runu, kā vienu no pazīmēm autisma kļuvušas izteiktākas bērniem otrajā dzīves gadā.
 • Uzvedība tipisks cilvēkiem ar fizioloģiskiem traucējumiem. Bērns uzvedas tādā veidā, kas rada iespaidu, ka viņš ir kurls vai akls - nereaģē uz runas adresēts viņam, izskatās ne kontaktu ar saviem vecākiem.
 • No vecākiem un bērnu ciešākas attiecības emocionālo trūkums. Šī autisms funkcija parasti izpaužas pat zīdaiņa vecumā, kad bērns nav mēģināt pull pār māte pretojas fizisks kontakts.
 • Interešu rotaļlietās trūkums. Bērns trūkst spēju spēlēt ar rotaļlietām, ja viņš izrāda interesi par tām, tas ir ļoti neparasts raksturs: ratiņš apgriezts mašīna sūkā lelli, kādu virvju deformē.
 • Nespēja komunicēt un spēlēties ar saviem vienaudžiem. Daži cilvēki uzskata, ka bērniem ar autismu priekšroku vien spēles ar citiem bērniem, bet tas ne vienmēr ir taisnība. Vairumā gadījumu, komunikācijas trūkums ar vienaudžiem ir saistīts ar nespēju un nevēlēšanos bērna nesaskaras un spēlēt.
 • Uzbrukumi dusmas un agresiju. Autisms bērniem bieži pavada pārrāvumi dusmas, kas var tikt vērsti uz sevi un citiem. Pat pie mazākās šķēršļa vai aizliegumu bērnam var reaģēt agresīvi: sišana, skrāpējumiem, koduma.
 • Atkārtotās stereotipiskas darbības. Sava veida rituāls uzvedību bērna ir viens no simptomiem autisma: visa ķermeņa sways no vienas puses uz otru, rotētu objektus, aplaudē rokas, skatās uz gaismas vai rotējošu objektus, vērpšanas vienā vietā, squats un lec vienā vietā uz ilgu laiku.

 Interešu trūkums rotaļlietās - viens no simptomiem autismu
 No autisma simptomi, kas var ievērojuši pirmajā dzīves gadā:

 • neparasti žesti;
 • Late izpļāpāt;
 • slikta reakcija uz komunikācijas;
 • nesaskaņotus lai apmaiņā skaņas ar pieaugušajiem.

Daudzos gadījumos, autisms ir papildināta ar vairākiem fizioloģisko problēmu izpaužas kā:

 • nespēja attīra ķermeni no smagajiem metāliem;
 • caurs zarnu sindroms;
 • nepilnīga gremošanu glyuteina un kazeīns;
 • neiroloģiskās izmaiņas;
 • trūkums no hroma, selēna, cinka, magnija, A vitamīna, C, E, B6, B12, folijskābes un nikotīnskābes.

Ārstēšana autismu

Visbiežāk ārstēšanai autisma kūrorta uz uzvedības terapiju, pamatojoties uz atalgojumu labās uzvedības. Attiecībā uz šo terapiju agrīnā slimības stadijā ir iespējams iemācīt bērniem, kā rūpēties par sevi un komunicēt ar citiem. Autisms Ārstēšana var ietvert fizisko un runas terapija, atkarībā no individuālajām īpašībām bērnam. Šādi simptomi autisms kā obsesīvi-kompulsīvi traucējumi vai depresija, kas parasti saistīta ar narkotiku lietošanu.

Ģimenes terapija, ārstējot autismu ir ļoti svarīga, jo vecāki un radinieki var sniegt bērnam lielu palīdzību procesā pielāgošanos ārpasauli. Vecāki rūpējas par bērnu ar autismu, jums vajadzētu rūpīgi plānot pārtraukumus dienas laikā, tas ietaupīs fizisko un morālo spēku, kas nepieciešams rūpēties par šo bērnu. Kad bērns aug, ir ieteicams meklēt palīdzību no citiem, kā tikt galā ar šo problēmu, ir grūti. Tas ir arī ļoti svarīgi, komunikācija un savstarpējā palīdzība starp ģimenēm, kurās pats aug īpaši bērnus.

Efektīva ārstēšana autismu ir balstīts uz kvalificētu aprūpes ārstiem un visvairāk pielāgots vajadzībām uzvedību bērna vecākiem.

Яндекс.Метрика