Autoimūnas hemolītisko anēmiju

 Autoimūnas hemolītisko anēmiju - iznīcināšana sarkano asins šūnu
 Hemolītisko anēmiju ir kopums, gan iedzimts un iegūto slimību, ko raksturo iznīcināšanu sarkano asins šūnu vai iekšpusē šūnas iekšienē kuģiem. Autoimūnas hemolītisko anēmiju (AHA īsu) - visizplatītākā veida hemolītisko anēmiju.

Autoimūnas hemolītisko anēmiju: etioloģiju, patoģenēzi, klasifikācija un klīniskā aina

Hemolītisko anēmiju var attīstīt, jo asins grupas vai Rh faktors konfliktu starp māti un augli vai pa asins pārliešanu. Tos sauc isoimmune.

Otrajā grupā ietilpst gadījumi, kad paša organisma imūnā sistēma rada antivielas pret saviem eritrocītiem. Tos sauc autoimūna hemolītisko anēmiju. Veicot diagnostikas asins analīzes pacientiem ar AGA imūnglobulīnu IgG (reti IgM un IgA) liecina, novirzi no normas.

Vairumā gadījumu, autoimūna hemolītisko anēmiju atrodami dažādu specifisku un nonspecific simptomiem, salīdzinot ar citiem asins traucējumiem; Tās var rasties akūta formā un hronisku procesu.

Smagos gadījumos slimība sākas ar vājumu, elpas trūkums un sirdsklauves, drudzis, vemšana, un iezīmēja dzelte, sāpes sirdī un muguras lejasdaļā.

Hroniska autoimūna hemolītisko anēmiju bieži notiek praktiski bez simptomiem ar periodiskiem saasinājumiem. Ņemot vērā atlaišanas atzīmēja pieaugumu aknās un liesā iztaustīšanu, bieži dzelte.

Ar detalizētu analīzi asinīs pacientiem ar AGA piezīmi, jo īpaši, normāla vai palielināta hemoglobīns, palielināts eritrocītu grimšanas ātrums, normālu trombocītu skaitu. Ar akūtu un akūtu paasinājumu hroniska plūsmu palielina skaitu leikocītu, bet atbrīvojumu no viņu līmenis ir normāls.

Par "autoimūnu hemolītisko anēmiju" diagnoze bieži precīzāk atšķir eksperti pēc īpašās diagnostikas testus.

Ārstēšanas veidi autoimūnu hemolītisko anēmiju

Taktika ārstēšanai autoimūnu hemolītisko anēmiju akūtu saslimšanu vai hronisku procesu obligāti ietver hormonu terapiju. Vidējais dienas deva 60-80 mg prednizona ir sadalīts trīs daļās proporcijā 3: 2: 1. Gadījumā, ja ārstēšana nav tas var tikt palielināta līdz 150 mg un uz augšu, un, lai uzlabotu pacienta - tiek pakāpeniski samazina (2, 5-5 mg dienā, lai izvairītos no atkārtošanās), kas ir puse no sākotnējā pirmo devu, un tālāk līdz pilnīgai narkotiku izņemšanu .  Prednizolons - viens no zālēm, lai ārstētu autoimūnās hemolītiskās anēmijas

Hroniskas slimības gaitu, ārstēšana autoimūnu hemolītisko anēmiju prasa iecelšanu prednizolona, ​​bet dienas devu 20-25 mg. Narkotika ir zem laboratoriskās kontroles, un kā normalizēšanai asinīm deva pakāpeniski jāsamazina līdz uzturēšanu - 5-10 mg dienā.

Reizēm lietderīgi un pamatoti, ārstējot AGA ir iecelšana grupas imūnsupresīvo medikamentu, un smagas hemolītisko krīze parāda, infūzijas terapija: individuāli saskaņota eritrocītu masa gemodez uc par reibumu. Dažreiz pārlietas asinis plazma, mazgāti vai saldētas sarkanās šūnas, ir ķērušās pie metodi dialīzes (nieru mākslīgais) un prazmofereza (noņemšana šķidrās daļas asinis - plazmas - kopā ar antivielām).

Pacientu skaits ar AGA ir augsta izturība pret hormonu terapiju. Slimība raksturojas ar biežu recidīvu ir praktiski ignorē medicīnisko korekciju. Ārstēšanai AHA šiem pacientiem izmanto radikālu ārstēšanu - splenektomija (liesas izņemšana), kas būtiski uzlabo dzīves kvalitāti.

Neskatoties uz augsto attīstības līmeni mūsdienu medicīnā ārstēšanai hemolītisko anēmiju, ir ļoti grūti, un diagnoze bieži vien ir vāja.

Яндекс.Метрика