Babezioze

Babezioze - akūta infekcijas slimība, ko raksturo organisma intoksikāciju, attīstība anēmija, drudzis un smagu progresējošu gaitu. Babezioze notiek ar izskatu dzelte, drudzis, hemoglobīnūriju un anēmija.  Pārvadātāji babezioze - argasid

Tā izplatās slimības visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Visbiežāk, slimība ir atrodams Eiropā (Dienvidslāvijā, Vācijā, Skandināvijā, Polijā, Francijā) un uz austrumu krastu America. Lielākā daļa suņu ir nosliece uz slimību, aitu un liellopu, lauka pelēm un citiem grauzējiem, kaķiem. Katru gadu Eiropā reģistrē vairākus desmitus tūkstošu dzīvnieku slimību. No babeziozes pārvadātājs ir plaši izplatīta ganību ērču Ixodes ricinus un argasid.

Babezioze notiek ar cilvēkiem - pirmo reizi tika diagnosticēts 1957. gadā Dienvidslāvijā. Ill parasti gani, lauksaimniecības darbinieki, tūristiem pavasarī un rudenī.

Kas izraisa cilvēka Babezioze?

Izraisītājvielas babeziozes pieder klasei visvienkāršākais. Cilvēkam, slimība izraisa trīs veidu babeziozei: Amerika - babeziozei Micron, Eiropā - babeziozei divergens, rodhaini. Šodien pasaules literatūrā ir aprakstīti tikai apmēram 100 gadījumi babeziozes cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa bija letālas.

Slimība ir vairāk tendētas uz cilvēkiem ar smagiem traucējumiem imūnsistēmas, jo īpaši HIV inficētiem cilvēkiem pēc splenektomijai. Cilvēkiem ar normāli funkcionējošu imūnsistēmu babezioze bez simptomiem.

Simptomi babeziozes

Pēc inficēšanās ar ērču inkubācijas periods ir 10-15 dienas, un babezioze inficēšanās caur asinīm laikā - 6-12 dienas. Pacientiem ar strauju temperatūras līdz 40-41 grādiem, elpošana stimulē, traucēta sirds. Vispārējais stāvoklis depresijas, iespējams, caureja pārmaiņus ar aizcietējumiem, ir krasi samazinot svara.  Pārmaiņus caureja ar aizcietējumiem - viens no simptomiem babeziozes bērniem

Izslaukums liellopiem ir samazināts vairākas reizes. Tajā pašā laikā piena kļūst dzeltens, dažreiz sarkani, un garša - ar rūgtuma. Par otro vai trešo dienu slimības parādās urīnu ar asinīm. Pacienti ganāmpulka bieži notiek abortu. No akūtā periodā slimības ilgums ir 4-8 dienas. Mirstība babeziozes liellopiem ir aptuveni 40%, bet neliels - 80%.

Cilvēkam, babezioze galvenokārt attīstās uz fona samazinātas imunitātes (AIDS slimniekiem, veciem cilvēkiem, un pēdējā laikā ir nodarīts nopietns slimības un operācijas). Tika reģistrēti pirmie gadījumi babeziozes cilvēkiem otrajā pusē pagājušā gadsimta. Kā likums, babezioze sarežģī akūta nieru mazspēja, akūta nieru un vairāku orgānu aknu mazspēja. Ievērojami pasliktina prognozi nonspecific pneimoniju. Šobrīd aktīvi strādājam, lai uzlabotu līmeni diagnozi babeziozes cilvēkiem daudzās valstīs.

Ārstēšana babeziozes

Labs terapeitisko efektu babeziozes ir Beren akaprin, gemosporidin, naganin, tiargen, albargin uc Slimi dzīvnieki ir jānodrošina pilnīga mieru, nodrošināt sulīgs un zaļā lopbarība.

Smagos formām babeziozes cilvēkiem, apvienojot hinīns un klindamicīnu, atovakvonu un azitromicīnu nu. Ļoti smagos gadījumos var būt nepieciešama asins pārliešana.

Tā kā nav atbilstošas ​​terapijas aptuveni 50-80% no iespējamās nāves. Ja savlaicīgi medicīniskā aprūpe sniegta prognoze babezioze pārsvarā labvēlīga.

Яндекс.Метрика