Bakas

 Bakas bērni
 Vispārīgs raksturojums slimības

Bakas ir lipīga vīrusu infekcija, kas skar tikai spēj cilvēkus.

Šī slimība ir raksturīga vispārējo intoksikācijas un atšķirīgu izsitumi uz gļotādām un ādu, pēc kura gandrīz vienmēr ir daudz rētas. Šī infekcija izraisa divu veidu vīrusu: izraisītājvielas baku (mirstība no inficēto ir 20-40%, un saskaņā ar dažiem avotiem - 90%) un patogēnu alastrima (mirstība no 1-3%).

Baku vīruss ir ļoti izturīgs dabas: dažas dienas var uzglabāt arī linu un putekļainās telpās, vairāk nekā gadu ir aktīvs pacientam pēc pīlinga peels, kas ir tumsā un ņemot - aptuveni 2, 5 mēneši.

Baku vīrusa mirst pusstundu, karsējot līdz 60 0 C, 1-5 minūtes - 70-100 0 C un pēc 6 stundu iedarbības ultravioleto starojumu. Pusstundu, lai neitralizētu baku vīruss var alkohols, sālsskābe, acetons un ētera.

Epidēmioloģija

Slims cilvēks ir infekcijas avots no pēdējās dienās vīrusa inkubācijas un laiku atkrišana garozas.

Vislielākais risks ir pacientiem, kuriem ir simptomi baku izdzēsti formā, kas padara to grūti atzīt slimību, kā rezultātā izolāciju pacientu bieži notiek vēlu.

Tomēr briesmas ir ne tikai pacients, bet arī lietas, viņš sazinājās. Infekcija var nosūtīt kā gaisā un gaisa putekļu, kontaktu-sadzīves ceļā. Tāpat ir iespējams mehāniska nodošana baku mušas. Uzņēmība pret infekcijas cilvēkiem, kam nav imunitāte pret to, gandrīz simts procentiem. Visvairāk varētu būt inficēti ar baku bērniem. Persona slimo ar infekciju, imūnsistēma kļūst izturīgs uz ilgu laiku, bet ne uz mūžu. Vakcinācija pret bakām nodrošina imunitāti pret slimību uz 3-5 gadiem, pēc kura revakcinācija ir nepieciešams.

Baku vīruss ir izplatījies visos kontinentos, bet šodien slimība ir uzvarēta ar masveida vakcinācija valstīs pasaules sabiedrībā. 1980.gadā tas tika oficiāli pasludināta izskausta. Šodien, baku vīruss ir divās laboratorijās, kas pieder ASV un Krieviju, jautājumu par tās galīgo iznīcināšanu WHO atlikta līdz 2014. gadam.

No bakas simptomi

Inkubācijas periods tipisku slimības gaitu ilgst aptuveni 8-12 dienas.

Sākotnējā periodā raksturo simptomi bakas, kā drebuļi, drudzis, slāpes, asarošanu sāpes krustu, muguras un ekstremitāšu, galvassāpes, reibonis, vemšana. Dažos gadījumos var būt vieglas sākums, ar izplūdušu izpausmes infekciju.

Pēc 2-4 dienas iepriekš minētajiem simptomiem bakas pievienojas initialism izsitumi uz ādas vai hemorāģisko izsitumi, lokalizēts abās krūtīm līdz padusēm sāniem, uz iekšējā augšstilbiem un zem nabas krokām. Konstatēta izsitumi parasti ilgst dažas stundas, savukārt hemorāģisko - mazliet ilgāk.

4. dienā klīniskie simptomi bakas sāk vājināt, temperatūra pazeminās, bet pockmarks parādās uz ādas - tipiska izpausme šo slimību. Ospina sāk savu eksistenci veidā plankumiem, un tad tie pārvēršas papulas, kas savukārt kļūst par burbuļi, tad pārvēršas pustulas (strutošana). Pēdējais posms, kas ir pockmarks, šis - veidošanās kreveļu, to noraidījumu un rētas. Papildus ādas izsitumi bakas, kas pēc tam pārvērš erozija, parādās arī uz gļotādām deguna, balsenes, rīkles, bronhu, sieviešu dzimumorgānu kropļošanu, taisnajā zarnā, konjunktīvas un citiem orgāniem.

8-9 dienas slimības stadijā raksturo gruzd burbulis, kas ir kopā ar pasliktinās pacientu veselību, parādīšanās simptomu toksisko encefalopātijas (uzbudinājums, delīrijs, apziņas traucējumi).

Bakas bērniem ar šajā stadijā, var raksturot ar konvulsijām. Lai pockmarks izžuvuši un nokrita, tas aizņem 1-2 nedēļas, un tad uz skalpa un sejas ir daudz rētas. Jo sevišķi smagu slimību inficēti var nomirt pirms izsitumi soli.

Vakcinācija pret bakas gadījumā inficēšanās ļauj slimība viegli pārvietoties un bez komplikācijām. Vakcinēti pacientiem ir viegla diskomforta sajūta, kas nav ļoti izteiktas saindēšanās pazīmes, slim baku izsitumi, pustulas veidojas, kā rezultātā rētas uz ādas kreisi. Ir arī vieglākus formas bakas, raksturo īstermiņa drudzi, bez smagiem traucējumiem un izsitumi. Īpaši vakcinētiem pacientiem, kā ir garums inkubācijas periods, kas ir 15-17 dienas. Atveseļošanās parasti notiek divu nedēļu laikā.

Komplikācijas bakas var būt sepse, irīts, keratīts, panoftalmity, pneimonija, meningoencefalītu, encefalīts.

Ārstēšana bakas

 Vakcinācija pret bakām nodrošina imunitāti pret slimību uz 3-5 gadiem
 No bakas simptomi ir pamats konkrētiem pētījumiem, kas radīs galīgo diagnozi.

Bakas bērniem un pieaugušajiem, vairumā gadījumu ir tipisks klīnisko ainu, un tāpēc ārstēšana šajās vecuma grupās ir līdzīgs.

Sakarā ar to, ka efektīva ārstēšana jau ilgu laiku nav zoster, ko parasti izmanto burvju un "tautas" metodes, lai atbrīvotos no infekcijas. Šodien, ārstēšana bakas, ja nepieciešams, var tikt nodarbināti pretvīrusu un bakas imūnglobulīns, kas 3-6 ml devu intramuskulāras injekcijas veidā. Lai novērstu pielipšanu bakteriālu infekciju ir lietderīgi piemērot to skartajās teritorijās antiseptiķi. Gadījumā, ja komplikācijas ārstēšanā baktēriju bakas piemērotiem antibiotikām, piemēram, cefalosporīniem, makrolīdiem, semisintētiska penicilīnu. Ar šo slimību nepieciešamos pasākumus, lai atvieglotu detoksikāciju.

Dr. Hubert VO beigās XIX gs izmanto baku vakcinācijas, lai ārstētu slimības. Ikdienas inficēti cilvēki tika ieviesta vakcīna pret infekciju, kas var būtiski atvieglot simptomus bakām. Pašlaik jūs nevarat pateikt droši, kāpēc šī ārstēšanas metode netiek plaši izmantots.

Novēršana bakas

Pasākumi ietver slimību profilaksi, agrīno diagnostiku infekcijas, izolēšanu pacientu, karantīnu, dezinfekcija, lai novērstu importu no citām valstīm. Tā kā medicīnas praksi un pasaules vēsturē, vakcināciju pret bakām - svarīgāko un efektīvā veidā novērst slimības.

Яндекс.Метрика