Vēzis balsenes

 Vīrietis ar vēzi balsenes
 Balsenes vēzis ir diezgan reti, apmēram 2% no visiem ļaundabīgajiem audzējiem. Atšķirībā no daudziem no viņiem, vairumā gadījumu vēža balsenes nevar izveidot skaidru atkarību kancerogēno faktoriem, no kuriem svarīgākie šajā gadījumā ir nesmēķētāju. Otrajā vietā starp Nogulsnēs faktori - hronisku alkoholismu, - trešais ir kaitīgs elpceļiem ražošanā (koka, krāsas darbs, uc). Visvairāk jutīgas pret vēzi balsenes vīriešiem 60-75 gadi. Saskaņā ar statistiku, pirms trīsdesmit gadiem, sievietēm iegūt vēža balsenes ir 20 reizes mazāk, tagad atšķirība mazinās, ārsti, kas saistītas ar izplatīšanos smēķēšanas sieviešu vidū.

Balsenes vēzi neattīsta uzreiz, parasti tas ievada ilgi plūst pirmsvēža. Tie ir šādi: dyskeratosis balseni (leukoplakia, leykokeratoz) pachydermia, papilloma, fibroma, cistas, rētas balsenes rezultātā slimības vai traumas, kā arī hronisku iekaisumu balsenes, kam seko smēķēšana un bieža alkohola lietošanas.

97% gadījumu vēža balsenes attīstās nadskladochnom vai partnerība (kas satur vokāls auklas), balsenes, un tikai 3% podskladochnom (zemākā) sadaļā. Vēzis no augšējās sadaļās balsenes notiek vairāk ļaundabīgs, jo tā ir raksturīga strauja plūsmu un attīstības metastāzēm.

No balsenes vēža simptomi

Simptomi rīkles vēzi, jo īpaši agri, nav specifiski, kas ir īpaša ar šo slimību, tāpēc izskats viens vai divi no tiem nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība. Tāpat kā daudzi citi ļaundabīgu veidojumu, lai balsenes vēzi raksturo asimptomātisku sākuma.

Agrākais simptomi balsenes vēzi ietver aizsmakums, īpaši augšējos kuņģa-zarnu trakta audzējiem. Parasti tas neizraisa daudz neērtības, un pacientam nav pievērst uzmanību izmaiņām balss, vai savieno to ar smēķēšanu. Long, pastāvīgs klepus bieži noraksta uz smēķēšanu, lai gan tas var būt vēl viens simptoms vēža balsenes.

Ir sajūta svešķermenis rīklē, rīšanas sākumā, pēc tam arvien klāt sajūta, ka pacienti, aprakstīt kā "vienreizēja rīklē." Pamazām pievienojās pazīmes intoksikācija sabrukšanas produkti audzēja: vispārējs enerģijas trūkums, miega traucējumi, svara zudums. Ar izplatīšanu par ļaundabīgu audzēju, simptomi balsenes vēzi pieaug, aizsmakums var pāriet uz pilnīgu zaudējumu balss - Athos, bieži vien redzams pietūkums kakla, jomā balss saitēm, ir sāpes formā pastāvīgas sāpes kaklā vai auss, rīšanas grūtības.

Jo beigu posmā vēža balsenes kļūst apgrūtināta elpošana, šķiet izdalās strutains krēpas, bieži sajauc ar asinīm, kam pievienots pretīgs smaku no mutes.

Posmi vēža balsenes

 1. Karcinoma in situ, vai karcinoma in situ. Audzējs ir robežās gļotādas vienā no balsenes.
 2. Audzējs ir saskaņā ar gļotādu un submucosa, pilnīgi atdalītas viena balsenes. Metastāžu nav mobilitāti balseni konservēti (audzējs nav sadīguši apkārtējos audus).
 3. a) audzēja aizskar apkārtējo audu, bet nesniedzas tālāk par vienu nodaļu,
    b) audzējs izplatās uz vairākām nodaļām balsenes. Nosaka viena mobilā metastāzes reģionālajiem limfmezgliem.
 4.   ) audzējs ir izplatījies uz lielāko rīkles, balsenes pielodēti uz blakus esošajiem audiem,
    b) audzējs izplatījies uz citiem orgāniem,
    c) audzējs ar fiksētiem reģionālo limfmezglu metastāzēm,
    d) audzējs ar tālām metastāzēm.

Diagnoze vēža balsenes

Diagnosticēšanai vēža balsenes tiek izmantots laryngoscopy - endoskopiskās izskatīšanu balsenes. Ja jums atrast pazīmes vēža balsenes tiek veikta CT (datortomogrāfija) vai MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošanas), kas ļauj noteikt precīzu atrašanās vietu audzējs, tā apmēru un esamību vai neesamību metastāzes. Šūnu sastāvs audzēja nosaka balsenes vēža biopsiju - ņemot mazu gabaliņu pētījumu par audzēja audos. Biopsija ir veikta laryngoscopy laikā.

Ārstēšana balsenes vēža

Ārstēšanai balsenes vēža tiek izmantots, narkotiku un staru terapija, un ķirurģiskās izņemšanas no audzēja. Metodes izvēle ir atkarīga no stadijā balsenes vēža. In sākumposmos - pirmais un otrais, tas ir galvenais veids iedarbības.

Ar izplatīšanos kombinētā terapija tiek veikta kā audzēja izgriešana, kam seko staru terapija. Par trešo un ceturto posmi vēža balsenes ražot laryngectomy, ti, kopējais rezekcija balsenes, kam seko apstarošanu. Ķīmijterapija ir vēža ārstēšanai balsenes tiek izmantota tikai kā papildu metodi, kuru mērķis ir apkarot metastāzes, vai gadījumos, kad sabojājies vēža termināla posmā, lai atvieglotu pacienta stāvokli.

Prognoze balsenes vēzi

 Prognozēšanas un novēršana vēža balsenes
 Kad pavadīja ārstējot balsenes vēzi prognozi laiks var būt labvēlīga, jo īpaši, ja ārstēšana tiek uzsākta agri no slimības, pirmā vai otrā. Piecu gadu dzīvildze pēc ārstēšanas pirmajā posmā balsenes vēzi ir par 94%, ja ārstēšana tika uzsākta otrā posma - 87%. Pasliktina prognozi balsenes vēža audzēja invāzija blakus esošiem audiem un orgāniem, un klātbūtni metastāžu, sevišķi attālos, jo tā ir zīme par vispārinājuma procesā.

Novēršana vēža balsenes

Primārā profilakse vēža balsenes ir atteikties no sliktiem ieradumiem, īpaši smēķēšanu. Tika konstatēts, ka, ja atmest smēķēšanu, alkohola lietošana un darīt atjaunojošas procedūras, pat jau parādījās stadijā vēža balsenes in situ, var būt pakļauti regresiju. Strādājot bīstamā vidē vajadzētu ievērot drošības pasākumus un valkāt respiratorus. Ņemot vērā, ka simptomi vēža balsenes nevar būt pārāk smaga, pat ar diezgan lielu audzēju, kad tie notiek, nevajadzētu aizkavēt vizīte pie ārsta.

Яндекс.Метрика