Bezcukura diabēts

Vispārīgs raksturojums slimības

 Slāpes - ir pirmais simptoms bezcukura diabētu

Bezcukura diabēts - sindroms, ko izraisa trūkumu organismā vazopresīna. Šī viela tiek saukta arī antidiurētiskā hormona. Tas tiek ražots hipotalāmu, kas glabājas hipofīzes ir atbildīgs par līdzsvara un ķermeņa šķidrumiem: asinis, ūdens, ārpusšūnas daļa no šķidruma, utt

Bezcukura diabēts izraisa nenormālības hipofīzes, izraisīja labdabīgu vai ļaundabīgu audzēju metastātiska. Vēl viens iespējamais cēlonis destruktīvo procesu hipofīzes - neizdevās operācija uz smadzenēm. Par katru 5 gadījums bezcukura diabēts - piemērs neveiksmīgu neiroķirurģiskas operācijas.

Bezcukura diabēts nav iedzimta slimība. Tomēr vairāki autosomāli recesīvo iedzimtas sindromi, piemēram, Wolfram slimības pilna vai nepilna bezcukura diabēts ir daļa no klīnisko ainu par ģenētisko mutāciju.

Bezcukura diabēts - reta slimība. Tas atstāj ne vairāk kā 0, 7% no visiem endokrīno patoloģiju. Bezcukura diabēts tiek diagnosticēts vienlīdz bieži vīriešiem un sievietēm. Bērniem, bezcukura diabēts parasti ir iedzimta forma, lai gan tās diagnoze var notikt diezgan vēlu - pēc 20 gadiem. Pieaugušajiem visbiežāk diagnosticēta slimības formu ieguvis.

Veidi bezcukura diabēts

Papildus iedzimtas bezcukura diabēts bērniem un iegūto formām slimības pieaugušajiem var būt arī centrālā, nieru vai idiopātiska.

Centrālā bezcukura diabēts

Centrālā vai hipotalāma-hipofīzes bezcukura diabēts izraisa nespēja nieres uzkrāt šķidrumu. Šī patoloģija izraisa novirzes no distālās kanāliņu no nefrons. Tā rezultātā, centrālā bezcukura diabēts pacients cieš no bieža urinēšana un polidipsija - sindroms neremdināms slāpes.

Ja pacientam ir dzert neierobežotu daudzumu šķidruma, tas praktiski nav briesmas. Ja tas ir iespējams tikai, lai veldzētu slāpes pacienta ar bezcukura diabēts attīstās šāda veida smagu dehidratāciju (hyperosmolar dehidratāciju). Pēdējais posms šī sindroma - dzīvību apdraudošu pacientu hyperosmolar koma.

Kad šis ilgi centrālā bezcukura diabēts pacientam parādās nieru nejutīgumu pret mākslīgi ieviests antidiurētiskā hormona. Tāpēc, jo ātrāk ārstēšana tiek uzsākta šāda veida bezcukura diabēts, labvēlīgāku prognozi.

Turklāt liels daudzums šķidruma patērējis bezcukura diabēts var izraisīt žults diskinēziju, vai attīstība bathygastry kairinātu zarnu sindroms.

Idiopātiska bezcukura diabēts

Viena trešdaļa no gadījumiem bezcukura diabēts, idiopātiska formām. Tas nozīmē, ka brīdī, kad diagnoze bezcukura diabēts no hipofīzes kad renderēšanas nekādu organisku patoloģiju nav iespējams identificēt.

Nieru bezcukura diabēts

 Diagnoze bezcukura diabēts

Slimība izraisa receptoru, fermentatīvā defekta vai bioloģisko nieru slimību. Tas ir diezgan reta bezcukura diabētu bērniem parasti ir iedzimta. Viņas provocēt gēnu mutācijas, vai aquaporin-2 vazopresīna receptoru.

Iegūtās nieru bezcukura diabēts pieaugušajiem izraisa nieru mazspēju dažādu etioloģiju, ilgstošas ​​terapijas ar litiju, hiperkalciēmija, uc

No bezcukura diabēts simptomi

Galvenie simptomi bezcukura diabēts ir bieža urinācija (poliūrija), slāpes sindroms (polidipsija). Nopietnība šiem bezcukura diabēts simptomi var būt dažādas intensitātes.

Ar daļēju deficītu antidiurētiskā hormona var būt tikai neliela izpausme simptomus bezcukura diabēts. Par idiopātiskas veidā, pretēji, raksturo akūtas slimības.

Klīniskie simptomi bezcukura diabēts ilgu pašreizējā formā ir:

  • palielinot izmēru no urīnpūšļa,
  • stiepjas un ptoze kuņģa,
  • hipotensija (zems asinsspiediens)
  • pazīmes dehidratācija.

Simptomi bezcukura diabēts bērniem var būt īpaši aktuāla, kamēr attīstības neiroloģisku traucējumu, pēkšņs drudzis, vemšana novājinošām, urīna nesaturēšanu un hyperosmolar koma.

Diagnoze bezcukura diabēts

Diagnostikā bezcukura diabēts poliūrija pārbaude attiecas. Normāls urīna nedrīkst pārsniegt 3 litrus dienā. Par pacienta urīna bezcukura diabēts raksturo pārsniedz šo rādītāju, kā arī zema blīvuma urīnu.

Otrais tests, ko izmanto diagnostikā bezcukura diabētu, ko sauc par tests ar suhoedeniem. Pacients ir ieteicams atturēties no alkohola 8 stundas. Ja šajā laika periodā pacientam ir dramatisks samazinājums ķermeņa svara un blīvumu urīna nepārsniedz 300 mOsm / L, pacients tiek diagnosticēta "bezcukura diabēts".

Diferenciālis diagnozi bezcukura diabēts diabētu saistīta insulīna atkarīgo formu atstumtības, organisko nieru slimība, psihiskas un neiroloģiski traucējumi, klātbūtni audzēju hipotalāma-hipofīzes reģionā.

Ārstēšana bezcukura diabētu

Pamats ārstēšanā bezcukura diabētu aizvietošanas terapiju ar sintētisko vazopresīna analogu. Par zālēm, kas var kompensēt līmeni antidiurētiskā hormona organismā, ietver desmopresīnu vai Adiuretin. Tie tiek izdoti kā tabletes vai deguna aerosolus.

Ārstējot bezcukura diabētu tableted deva desmopresīna attiecas uz 0, 4 mg 3-4 reizes dienā. Injicēšana šķidrumu degunā ar sintētisko vazopresīna arī jāveic vismaz trīs reizes dienā.

 Desmospressin - tabletes ārstēšanai bezcukura diabēts

Ārstējot bezcukura diabēts tiek izmantoti arī narkotikas ar ilgāku iedarbību darbības, piemēram, Pitressin Tanat. To var izmantot 3-5 reizes uz 1 dienu.

Svarīga loma, lai ārstētu bezcukura diabētu spēles dietoloģija. Visi pacienti ar deficītu antidiurētiskā hormona organismā ir ieteicams dalītā ēst un palielināt komplekso ogļhidrātu (kartupeļi, dārzeņi, graudaugi, pākšaugi, gaļa, rieksti).

Sekmējot attīstību dabas vazopresīna ar nepilnīgu veidā bezcukura diabēts un veica sagatavošanās darbus Hlorpropamid Karbomazepin.

Pacienti ar hipofīzes audzējs, ķirurģiskas ārstēšanas bezcukura diabēts - izvešana no audzēja un, ja nepieciešams, radiācijas iedarbības.

Яндекс.Метрика