Botulisms

Vispārīga informācija par infekcijas

 Sievietes ar simptomiem botulismu

Botulisma - infekcijas slimība, kas izraisa anaerobo - nūjas botulismu. Tie ir plaši izplatīti dabā, var uzglabāt ilgu laiku augsnē veidā sporas. Cilvēkam, botulisms attīstās pēc ēšanas piesārņotu pārtiku - Dārzeņi, augļi, graudi, gaļa un zivis. Īpaši bīstami ēšanas konservi. Bez skābekļa anaerobu sāk ne tikai vairoties, bet arī piešķirt īpašu toksīnu - viens no spēcīgākajiem baktēriju indēm. Tā nesadalās kuņģī un zarnās, un dažos gadījumos (piemēram, toksīnu tips E) uzlabo tās ietekme pat reibumā zarnu sulas.

No "nozveja" botulismu palielinās risks ievērojami Lietojot konservi, sālītas zivis, šķiņķis, desa, sēnes, marinēti un mājās gatavots ar pārkāpjot tehnoloģisko procesu. Jo īpaši, bez pilnīgas termiski apstrādājot pārtikas botulisma patogēna spēj pastāvēt daudzus gadus, nezaudējot spēju vairoties.

Pašlaik zinātnieki ir pazīstami tipi 6 anaerobus, un tie rada spēcīgus konkrētus toksīnus. Botulīna pārtikas nūjām saturs ir atkarīgs no koncentrācijas sāli un cukuru, un skābuma līmenis konservu produktiem.

Botulisms - simptomi

Inkubācijas periods ilgst no botulismu 2-3 stundas, lai 1-2 dienas. Sākotnējie simptomi botulismu:

  • vispārējs vājums;
  • neliela galvassāpes;
  • pastāvīgs aizcietējums, kas nenovērsīs klizmas un caurejas. Caureja botulismu ir daudz retāk;
  • slikta dūša, vemšana;
  • balss pārmaiņas, neskaidra redze un apgrūtināta rīšana sakarā ar centrālo nervu sistēmu.

Pacienti sāk redzēt visus priekšmetus, piemēram, "kādā miglā." Cilvēki izplesties skolēniem (ar vienu platāks par otru), ir redzes dubultošanās. Ļoti bieži botulisma noved pie šķielēšanas un ptoze - acs augšējā plakstiņa. Dažos gadījumos botulismu cilvēkos nav reakcija uz gaismu (fenomens izmitināšanu). Pēc tam botulinus izraisa strauju slimības progresēšanas ar Advent pacientu:

  • sausa mute;
  • izmaiņas sirdsdarbība (lēni sākumā, tad - ļoti ātri);
  • pazemina asinsspiedienu;
  • dīgtspēja sporu zarnu no pacienta cilvēks.

Ķermeņa temperatūra inficēto botulisma paliek normas robežās, tāpēc galvenā iezīme slimības koordinācijas izmaiņas daļu no acs. Kuņģa-zarnu trakta sindroms (slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā, aizcietējums vai caureja) saglabājas 1-2 dienas, un pēc tam aizstāt ar neiroloģiskiem simptomiem (traucējumi rīšana, sausa mute). Sick botulisma piedzīvo vispārējs vājums, atzīmēja "neto" klātbūtni viņa acu priekšā. Ja diagnoze botulisma, simptomi bieži rāda daudzus traucējumi gremošanas funkcijas. Pacienti parasti nevar norīt ēdienu, un parēze mīkstās aukslējas šķidro pārtikas produktu parasti izlej caur degunu. Ja botulismu pavada paralīze muskuļus balsenes, iespējamo attīstību kalnam un citas nopietnas komplikācijas.

Smagas botulismu bieži noved līdz nāvei, jo paralīze elpošanas muskuļus. Bet pat ar labvēlīgu iznākumu attieksmi pret cilvēkiem, kam veic botulismu, ir tādi nepatīkamas sekas kā muskuļu vājums, astēnija, neirīts, toksisko miokardītu un pneimonija.

Diagnoze slimības

Precīza diagnoze pamatojoties uz epidemioloģiskiem datiem un raksturīgās klīniskajiem simptomiem. Palīdz noteikt botulisms un laboratorijas metodes (Rīga, biotestus, kultūraugi), kas ir nepieciešami, lai precizētu ar patogēna un turpmāko serotherapy veidu. Atcerieties, ka tad, kad liela deva toksīna (vairāk nekā 0, 3 mg) ir nāvējoši botulismu. Prognoze ir atkarīga no laika ārstēšanas pie ārsta, un protivobotulinicheskoy serumu ieviešanu.

Botulisma - ārstēšana slimības

 Hloramfenikola kā papildu medikamentus, ārstējot botulismu

Kad saindēšanās ar pārtiku, ir svarīgi pasākumi pirmās palīdzības sniegšanu. Botulisma pacientam ir jādod Ieplūstot sālsūdenim caurejas, persiku, vai jebkādu citu augu eļļu saistīt toksīnus un kuņģa mazgāt ar nātrija bikarbonātu (cepamais soda). Turklāt, ja rodas šaubas botulisma ārstēšanu ietver agrīnu ieviešanu protivobotulinicheskoy serumu un tūlītēja hospitalizācija. Ārstējot botulismu slimnīcā laboratorijas analīzēm, lai noteiktu tipa eksotoksīni, pēc kuras eksperti izmantotu monoretseptornye antitoksisks serumu pret īpaša veida ķimikālijas. Ja jūs definētu toksīna veids nav iespējama, tad polivaletnye serums - maisījums preparator darbojas uzreiz uz visiem anaerobu veidu.

Tā izraisītājvielas botulisma ietekmē vitāli sistēmas organismā, pacienti organizēja pamatīgu pastāvīga aprūpe. Saskaņā ar liecību viņi ir norīkoti darbības, lai saglabātu fizioloģiskās funkcijas un izmantošanu elpošanas aprīkojumu. FUNDAMENTAL PĀRKĀPUMS rīšana ieteicams lietot caurule krūti vai uztura klizmu. Kā papildu aģentu ārstēšanai botulisma izmantots hloramfenikols, un adenozīna trifosfātu (pirmo 5 dienu ārstēšanas).

Яндекс.Метрика