Encephalopyosis

Brain abscess - kolekcija strutas cilvēka galvaskausu. Slimība ir bijusi ierobežota.

Veidi smadzeņu abscesi

Abscesi Brain abscess - kolekcija strutas cilvēka galvaskausu
 Smadzenes ir trīs veidi:

 • intracerebrāla (formā strutas uzkrāto serdē);
 • epidurālās (atrodas virs čaula smadzenēs);
 • subdurālas (lokalizēts zem čaula smadzenēs).

Cēloņi smadzeņu abscesi

Tas iekļūst galvaskausa infekcijas šādos veidos:

 • caur traumu neiroķirurģijā laikā;
 • atklātā galvas traumas;
 • hematogenically;
 • caur iekaisuma procesiem vidū un iekšējās auss, arī deguna blakusdobumu.

Šie smadzeņu abscesi, kas veidojas pēc neiroķirurģijas iejaukšanās meningītu un kambaru laikā rasties komplikācijas, intrakraniālas infekcijas raksturs. Parasti tās parādās tikai cilvēkiem ar ļoti vāju imūnsistēmu.

Atverot traumatisks smadzeņu traumas iekļūst dabas abscesi attīstīt, jo saskarē ar galvaskausu infekcijas. Ļoti bieži šie abscesi tiek novērota iesaistīto kaujas cilvēkiem, jo ​​šāvienu brūcēm vai brūces, ko izraisa mīnu sprādzienu.

Hematogenous smadzeņu abscesi rasties sakarā ar bronchiectasis, plaušu abscess, hroniska pneimonija, pleiras empiēma vai citu plaušu iekaisums. Dažreiz arī veicina rašanos abscess infekcijas kuņģa-zarnu traktā, septicēmiju, baktēriju endokardīts, akūts vai hronisks raksturs. Infekcija nonāk asinsritē no kuģa uz iekaisuma bojājumiem asinsvados smadzenēs, kur tas tiek noteikta kapilāru, precapillaries vai arteriolu un ved uz attīstību abscess.

Ja jums ir sinusīta un strutaina iekaisuma no iekšējā vai vidusauss, infekcija var izplatīties divos veidos: tieši iekļūt caur dura mater, vai dura mater deguna blakusdobumu un vēnu smadzenēs. Otrā metode tiek saukta reakcionārs, un pirmajā gadījumā iekaisums notiek pirmais smadzeņu plēves bet tikai pēc tam nokļūst uz blakus esošo smadzenēs.

Klīnika

Klīnika smadzeņu abscesi ir ļoti līdzīgs klīnikā kosmosā aizņem bojājumiem, simptomi sākas ar galvassāpēm un smadzeņu simptomi šausmīgs beigām, kura laikā apspiesto apziņu un smadzenes ir ietekmēta. Simptomi progresīvu pieaug. In sākumposmos slimības var notikt epileptiforms konfiskāciju. Kad subdurālas empiēma novērota procesus un meningītu simptomi, un epidurālas abscesi smadzenēs uz klīnisko ainu ir ļoti līdzīgs osteomielītu no galvaskausa kauliem.

Patoģenēze un etioloģija

Veidojas smadzeņu abscess četros posmos:

 • 1 posms ilgst no 1 dienas līdz 3 dienām. Tā ir attīstība encefalītu (iekaisums smadzeņu audu ierobežots). Šajā posmā, lai risinātu ar iekaisumu, ir diezgan reāla. To var atrisināt gan tādēļ, antibakteriālās terapijas un spontāni.
 • 2 posms ilgst 4-9 dienu laikā. In centrā abscess ir strutas dobums, kas palielina ja pareizi apstrādā vai abscess organismā ir nepietiekami aizsardzības mehānismiem.
 • 3. posms ilgst 10.-13 dienām. Šajās dienās, ap pavarda ar strutas veido aizsargājošo kapsulu, kas sastāv no saistaudiem. Šī kapsula novērš izplatīšanos strutaina procesā.
 • 4. posms - 3 nedēļas. Ar šo laika kapsula ir noslēgtas un beidzot veidojas ap zonas gliosis. Tālāk situācija ir atkarīga no reaktivitāti organisma, virulenci, floras un ārstēšanas efektivitāti. Šajā brīdī, varbūt pat mainīt attīstību iekaisumu, bet bieži vien tas palielinās un jauna perēkļi iekaisuma ap aizsardzības kapsulas.

Patogēni Hematogenic smadzeņu abscess
   visbiežāk streptokoki, dažreiz arī ar pievienošanās bakteriotidov (Bacteroides spp.). Otogenic hematogenous un smadzeņu abscesi izraisīja Enterobacteriaceae. Ja iemesls abscess ir atvērta galvas trauma iekļūst raksturs, parādīt aureus (St. Aureus) un, dažreiz, Enterobacteriaceae. Pēc imūnsupresīvo terapiju (transplantācijas no audiem un orgāniem), kā arī HIV infekcijas abscess atklāt Aspergillus fumigatus. Bet diezgan bieži (jo 25-30% gadījumu), lai noteiktu ierosinātāju nav iespējams, jo kultūras ir sterils.

Ārstēšana smadzeņu abscesu

Atkarībā no atrašanās vietas, lieluma un attīstības stadijā, ārstējot galvas smadzeņu abscesi var būt konservatīva un ķirurģiska.

Līdz divām nedēļām, un maziem abscesi (3 cm) un konservatīvā attieksme bieži veic, izmantojot empīrisko antibiotiku terapiju. Galīgajā ārstēšanu var arī izmantot, stereotakses biopsija.

Ja, pateicoties dislokāciju, ko izraisa smadzeņu abscesu, vai intrakraniālais spiediens, tie atrodas kambara sistēmas, kas bieži nāve, apstrāde tiek veikta tikai ar ķirurģisku iejaukšanos. Ārstēšana smadzeņu abscesi sēnīšu daba ir arī ķirurģiski.

Ja abscess atrodas vitāli un dziļās smadzeņu struktūrās (iegarenās smadzenes, talāmu un subkortikālo kodoli) operācija ir kontrindicēta. Šādās situācijās, piemēro stereotakses ārstēšana: punkcijas smadzeņu abscess. Tad dobumā tika mazgāti un injicē antibiotikas. Flush var būt mono- vai poliaizvietota (izmantojot instalēto katetru uz dažām dienām).

Tas ir absolūti aizliegts ķirurģiska ārstēšana smadzeņu abscesi, ja pacients ir kritiskā stāvoklī (termināla koma).

Slimību profilakse

Novēršana abscesu smadzenēs ir augstas kvalitātes un savlaicīgu ārstēšanu iekaisuma procesu agrīnā stadijā. Novēršana abscess ar smadzeņu traumu ir pilnīgs galvenais brūce ārstēšana.

Яндекс.Метрика