Gliosis

Gliosis - process nomaiņu deformēties vai zaudētas, kā rezultātā dažādu audu bojājumu centrālās nervu sistēmas glijas šūnās (Glia).

 Gliosis - mehānisms, lai aizstātu iznīcināto neironiem glijas šūnās
 Lokalizācijas un raksturs izplatīšanu glijas šūnās tiek iedalīti šādās veidiem gliosis:

 • Anizomorfny - sprawling glijas šķiedras ir sakārtotas pēc nejaušības principa;
 • Šķiedra - glial šķiedras ražo izteiktāka nekā glijas šūnu elementiem;
 • Difūza - tas aptver plašas teritorijas smadzeņu, muguras smadzeņu;
 • Isomorphic - sprawling glial šķiedras tiek novietots attiecībā pret tiesības;
 • Marginālās - glial šķiedras galvenokārt aug podobolochechnyh jomās smadzenēs;
 • Perivaskulāru - glial šķiedras ir izvietotas ap sklerotizētu iekaisušas asinsvadus;
 • Subependymal - glial šķiedras veidojas zem ependyma smadzeņu reģioniem.

Īpaša mehānisms nomaiņai iznīcina audu, gliosis attīstās nervu audu bojājumus, kā rezultātā to struktūrvienību - neironiem, aizstājot tos sprawling glijas šūnās. Paplašinot šīs šūnas ir izolētas kabatas bojājumu, kas aizsargā neskarts audus. Vienkāršoti gliosis var salīdzināt ar rētu vai rētaudu centrālajā nervu sistēmā.

Veidi šūnas, kas veido centrālo nervu sistēmu:

 • Neironi - galvenās šūnas, kas rada un pārraida impulsus;
 • Ependymoma - šūnas uzliku centrālo kanālu no muguras un galvas smadzeņu vēderiņu;
 • Glia (glia) - atbalsta šūnas, nervu audiem, veido 40-50% no centrālās nervu sistēmas. Glijas šūnas nervu audiem priekšā neironiem 10-50 reizes. To uzdevums - aizsardzība un atjaunošana nervu audu pēc traumām un infekcijām, kā arī nodrošinot darbu vielmaiņas procesus centrālajā nervu sistēmā.

No glial šūnu augšana ir formā izglītības vietā bojājumu perēkļu gliosis. Daudzums gliosis - īpaša vērtība, ko aprēķina pēc attiecības pieauguma glijas šūnu CNS uz pārējo šūnu tilpuma vienības. Kvantitatīvā vērtība gliosis - vērtība ir tieši proporcionāla apjoma dzīšanas kaitējumu organismā.

Kabatas gliosis

Uzliesmojumi gliosis - neparasti izaugumiem uzkrājumus glijas šūnās, kas aizvieto bojāto neironiem.

Perēkļu gliosis rašanās ir sekas patoloģisko procesu un slimību:

 • Multiplā skleroze;
 • Bumbuļveida skleroze;
 • Iekaisums - encefalīts dažādas izcelsmes;
 • Epilepsija;
 • Hipoksija;
 • Birth traumas;
 • Ilgstoša hipertensija;
 • Hronisks hipertensiju encefalopātija.

Lai konstatētu perēkļus gliosis vajadzīgās MR, kuras rezultāti var ne tikai noteikt dislokāciju perēkļu gliosis un to lielumu, bet dažos gadījumos pat saņemt informāciju par ierobežojumiem izglītībā. Tas ļauj neirologs par kopā ar cita veida izpētes un klīniskās pārbaudes, lai noskaidrotu spraigās procesa vai nodoti CNS ir uzmanības centrā gliosis.

Gliosis nedrīkst izpausties klīniski, atklāja nejauši pārbaudot citu indikāciju laikā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka secinājums par MRI "pazīmes gliosis" - nav diagnoze, bet gan iemesls iziet vispusīgu medicīnisko pārbaudi, ko speciālists neirologs. Neatkarīgi rezultāts šajā aptaujā nav nepieciešams, lai ārstētu centru gliosis, un slimība, kas izraisa tās izskatu.

Gliosis smadzenes

Gliosis smadzeņu - slimību, kas tiek izraisītas ar ģenētisku novirzi no lipīdu metabolismu, kas noved pie izslēgšanas no centrālās nervu sistēmas. Diezgan reti. Sauc mutācijas gēnu, kas atbild par sintēzei geksozoaminidazy A - fermenta iesaistīts metabolismā gangliozīdiem. Uzkrājas šūnās CNS, ganglio pārkāpj savu darbu. Type mantojuma - autosomāli recesīvo, tādējādi varbūtība ieņemšanas pastāvēt, ja pārvadātājiem mutanta gēna abu vecāku, un šajā gadījumā tas ir 25%.

Visbiežāk iedzimta slimība Tay-Sachs - sekas ģenētiska slimība, galvenokārt, kā rezultātā bērna ieņemšanas tuvu radinieku. Jaundzimušajiem ar gliosis pirmajos dzīves mēnešos smadzenes attīstās parasti 4-6 mēnešus fiziskās un garīgās attīstības iestājas regresiju. Zaudē dzirdi, redzi, spēja norīt, ir krampji, muskuļu atrofija un paralīze. Maksimālais ilgums dzīvi bērniem ar cerebrālo gliosis 2-4 gadiem.

Ārstēšana gliosis

Jums jāzina - gliosis ārstēšana nevar būt, jo tas nav neatkarīgs slimība, bet gan sekas dažādiem patoloģiskiem procesiem. Meklējot gliosis, ārstēt cēloni, lai novērstu attīstību jaunu perēkļu gliosis.

Klātesot perēkļu gliosis vajadzētu veikt preventīvus pasākumus, lai novērstu to izplatīšanu. Vispirms jums ir atteikties izmantot treknu produktu lielos daudzumos, jo tas kaitē smadzenēm. Liels daudzums tauku norīts, bojājumus un nogalināt neironi regulēt ķermeņa svaru. 7 mēnešu pārsātinātu tauki piegādāt skaits neironu ir ievērojami samazināta, un gliosis perēkļi augt, aizstājot miris neironiem.

 MRI var noteikt perēkļus gliosis
 Gadījumā, iedzimtas slimības tauku vielmaiņas īpašā režīma gliosis nav smadzenes. Pēc 18-20 grūtniecības nedēļās saskaņā ar analīzi par amnija šķidrumu var noteikt diagnozi. Klātesot slimības auglim ir nepieciešams pārtraukt grūtniecību.

Svarīga novēršanā gliosis - veselīga dzīvesveida un regulāras pārbaudes, ko speciālisti. Treat gliosis nav iespējams, un lai novērstu vai apturētu reālu.

Яндекс.Метрика